7 نکته کلیدی در توسعه فردی و مدیریت تیم فروش چیست؟

همه ما در گذشته با مدیران متفاوتی کار کرده ایم، مدیران خوب یا بد! اکنون نوبت شماست. تصور کنید شما یک مدیر هستید. چه کار متفاوتی انجام خواهید داد؟ هدف از این مقاله بحث در خصوص روش های فروش یا چگونگی مدیریت یک کمپین فروش نیست! بلکه هدف به چالش کشاندن شما و اصلاح باورهایتان است که یک مدیر فروش موفق چه ویژگی هایی دارد و  چطور رفتار می کند؟ این ارزش های شما هستند که نوع مدیریت شما را شکل می دهند و کلید اصلی درک و تشویق دیگران و درک ارزش های آن ها است. در نتیجه اگر ویژگی هایی را که مخصوص رهبران بزرگ است تمرین کنید می توانید همان مدیری باشید که همیشه آرزوی آن را داشتید. با دانستن اهمیت این موضوعات، تصمیم گرفتیم مقاله ” 7 نکته کلیدی در توسعه فردی و مدیریت تیم فروش چیست؟ ” را آماده و در اختیار ما قرار دهیم.

در ادامه به ارائه 7 نکته کلیدی در توسعه فردی و مدیریت تیم فروش خواهیم پرداخت:

آیا شایستگی رهبری تیم خود را دارید؟

اگر رفتار شما، دیگران را به رویا پردازی بیشتر، یادگیری بیشتر، فعالیت بیشتر و بهتر شدن تشویق می کند شما یک رهبر هستید. اگر می خواهید بدانید که چطور می توانید تیم خود را بهتر رهبری کنید, چرا از خود آن ها نمی پرسید؟

جویا شدن نظر دیگران یا دریافت بازخورد افراد یکی از ابزارهای مهم پیشرفت و بهبود دهنده برای مدیران فروش اسـت؛ زیرا شما همیشه از تاثیر عملکرد و اعمال و رفتار خود نسبت به دیگران با خبر نیستید و لازم است از افراد تحت نظر خود، در این خصوص سوال کنید. ممکن است چنین برداشت شود که باید در مقابل تمامی پاسخ ها یکسان عمل کنیم، ولی اینطور نیست و می توانیم از گوش کردن به صحبت های دیگران، چیزهای زیادی بیاموزیم و عکس العمل آنها را درباره اینکه ما چگونه رهبر و سرپرستی هستیم، بدانیم.

شما در کدام ناحیه عملکردی قرار دارید؟

یک کشتی تا زمانی که در بندر است صدمه نمی بیند، اما کشتی برای بندر ساخته نشده است. شما در نقش خود به عنوان یک مدیر فروش، خود را در سه ناحیه عملکردی خواهید یافت: آسایش، سختی و اضطراب، وحشت. هرکدام از نواحی که شما در آن قرار دارید می تواند تاثیر بزرگی برسطح موفقیتی که از آن لذت می برید داشته باشد.

ناحیه آسایش

در ناحیه آسایش شما تمایل دارید تا احساس اطمینان، امنیت، کنترل، ایمنی، دانش، آرامش و البته راحتی داشته باشید. به هر ترتیب زمان زیادی را به این قسمت اختصاص دهید؛ خشنودی از خود و خستگی و ملالت را نیز تجربه کنید.

ناحیه سختی و اضطراب

زمانی که در ناحیه سختی و اضطراب هستید، فشار عصبی، استرس، آدرنالین، هیجان، تنش، اضطراب را تجربه خواهید کرد، در واقع کاملا تحت کنترل نیستید، یک حس ناشناخته و مجهول وجود دارد و شما نسبت به پیامد رفتارهای خود آگاه نیستید. در ابتدا، اطمینان و اعتماد شما می تواند کاهش یابد و همانطور که شما خود را با شرایط جدیدی که در آن هستید وفق می دهید، مدت زمانی که صرف کار کردن می کنید افزایش می یابد. به هر حال، احساس می کنید که بیشتر درگیر کار و چالش هستید. در صورتی که خود را در ناحیه سختی و اضطراب قرار ندهید، یک نوع عدم پیشرفت یا ترقی وجود خواهد داشت. گذر زمان در این ناحیه چگونه احساس می شود؟

ناحیه وحشت

زمانی که وارد ناحیه وحشت می شوید، کنترل خود را از دست می دهید، میخکوب و بی حرکت می شوید، نمی توانید درست فکر کنید، نگران و مضطرب و عصبی می شوید و خواستار بازگشت به ناحیه آسایش خود هستید. برخی از افراد پرخاشگر می شوند به طوری که، دیگران کاملا از آنها صرف نظر می کنند . با توجه به پیشرفت های شخصی، بهترین ناحیه برای عملکرد شما، ناحیه سختی و اضطراب است، همانطور که در این بخش مشاهده کردید در این محدوده شما بیشتر در معرض یادگیری هستید. در ناحیه وحشت شما قادر به یادگیری هیچ چیز جدیدی نیستید و در صورتی که در ناحیه آسایش بمانید، هیچ چیز جدیدی را امتحان نخواهید کرد.

جهت جلوگیری از خستگی و رسیدن به رضایت از خود نیاز است گامی به عقب برداشته ( و به ناحیه سختی و اضطراب بروید) و چیزهای جدید را امتحان کنید. جهت بهره جستن از توانایی و استعداد خود نیاز دارید تا به جلو حرکت کنید.

اهمیت خودآگاهی

اگر برای یک بار هم که شده خودمان را بشناسیم، ممکن است یاد بگیریم که چطور به خودمان توجه کنیم. زمانی که چیزهایی که برای دیگران مهم است را بشناسیم، قادر خواهیم بود تا دیگران را برای رسیدن به اهداف و مقصودشان هدایت کنیم. داشتن شناخت درستی از اینکه چه چیزی برای دیگران مهم است، یک عامل حیاتی در توانایی شما جهت هدایت آنها برای رسیدن به اهداف و مقصودشان است.

7 نکته کلیدی در توسعه فردی و مدیریت تیم فروش چیست؟ هرکه بخواهد تیم فروش را مدیریت کند، باید با تکنیک های مدیریت آشنایی داشته و ویژگی های تیم خود را بشناسد.

شخصیت و اعتبار

افراد با ذکر دلیل متقاعد می شوند, اما با هیجان حرکت می کنند؛ یک رهبر موفق باید هر دو را انجام دهد، هم افراد را متقاعد کند و هم حرکت کند. همه باید بدانند که چه چیزی برای افراد تحت تاثیرشان مهم است. حس آن ها چیست؟ چه چیزی برایشان حائز اهمیت است و ارزش هایشان چیست. بازخورد های دریافت شده در مورد بیل کلینتون نشان می دهد که این موارد فقط درباره شما نیست بلکه همه مدیران باید با جدیت به صحبت های افراد تیم خود گوش دهند و نظرات آن ها را بدانند.

قدرت نه گفتن

نه گفتن برای یک رهبر هنر محسوب می شود چرا که بله گفتن آسان است. یکی از دلایلی که باعث می شود ما به عنوان یک مدیر فروش تحت فشار زمانی قرار بگیریم، عدم توانایی در نه گفتن، در برابر درخواست دیگران برای کمک است. اینکه یاد بگیریم تا چطور و چگونه «نه» بگوییم، اولین گام برای به دستگیری کنترل زندگی است و عاملی است که باعث ایجاد تغییر در نقش ما می شود. «پرمشغله بودن» باعث کاهش عکس العمل ما در برابر مشکلات پیش رو می شود و همچنین ما را از بودن در نقش رهبری که همیشه آرزوی آن را داشتیم محروم می کند. همه ما دوست داریم که به عنوان یک رهبر، شخصی دیده شویم که زمان خود را با افراد تیم اش صرف می کند، آرامش و مهارت دارد و با کفایت است.

تداوم رشد و پیشرفت موثر

شرکت های بزرگ به برتر بودن فکر نمی کنند بلکه تمرکز آنها بر پیشرفت مداوم و تغییرات پایدار است.  تداوم رشد و پیشرفت موثر (CPD) به عنوان یک سیستم نگهداری و توسعه دانش، مهارت و ویژگی های فردی در زندگی کاری روزمره لازم و ضروری است. در همین حین که برای خود اهداف حرفه ای در نظر گرفته و پیشرفت های خود را برطبق آن ثبت می کنید، بخش عمده ای از CPD به تفکر اختصاص می یابد. این تفکر، کارایی شما را تجزیه و تحلیل می کند، یادگیری و بعدها رفتار شما را نیز در شرایط خوب و بد تشخیص می دهد.

اهمیت مدیریت زمان

فقط گذراندن وقت مهم نیست, بلکه مهم سرمایه گذاری این زمان است. مدیریت زمان همیشه چالشی بزرگ بوده است، خصوصا وقتی نیاز دارید زمان خود را برای کسب بهترین بازده صرف کنید. همه ما در طول هفته و ساعات کاری با مشکلات و سررسیدهای ضروری مواجه می شویم و چگونگی مدیریت زمان یک عامل اساسی برای موفقیتی لذت بخش است.

با بررسی یک هفته کاری خود, زمان خود را بیشتر در کدام یک از مربع های بالا سپری می کنید؟هر مدیر در هر یک از چهار مربع مدتی را سپری خواهد کرد، همانطور که همه ما با موارد ضروری و سررسیدهای غیرمنتظره مواجه می شویم. مدیران موفق تمایل دارند تا جزء آن دسته از افرادی باشند که زمانی از برنامه روزانه خود را به موضوعات احتمالی که ممکن است رخ دهد، اختصاص می دهند تا با مشکلات کنار بیایند،  و از آنجایی که اینگونه مدیران زمان خود را به طور موثر و کارامد برنامه ریزی می کنند، به اندازه دیگر مدیران با بحران مواجه نمی شوند.

برای ثبت نام در دوره مدیریت و مهندسی فروش کلیلک کنید.

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا مجری برگزاری دوره های آموزشی کسب و کار، مدیریت و فروش، انجام و مدیریت پروژه های دیجیتال مارکتینگ و مشاوره کسب و کار و فروش برای سازمان ها می باشد. این مجموعه با کنار هم قرار گرفتن اساتید معتبر دانشگاهی و کسب و کار شکل گرفته است.

آدرس:

بلوار میرداماد، خیابان رودبار غربی، بن بست کمال، پلاک 3

تلفن:

26408048 - 26407570

ایمیل:

info@ayabs.com

آخرین مقالات

مدرسه کسب و کار آیا
درصورتیکه در دوره مورد نظر خود نیاز به مشاوره یا اطلاعات بیشتر دارید و یا در دوره ای مایل به شرکت هستید که قبلا برگزار شده و تمایل به دانستن زمان برگزاری بعدی آن دارید این فرم را پر کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.