تیپ شخصیتی ISTP

افراد دارای تیپ شخصیتی ISTP افرادی درونگرا و پر از رمز و راز هستند. این تیپ شخصیتی قدرت ریسک پذیری بالایی دارند و از چالش ها همواره استقبال می کنند. افرادی هستند که به صورت منطقی تصمیم می گیرند و همه جوانب را تحلیل می کنند. افراد دارای تیپ شخصیتی ISTP فقط با استدلال و دلیل قانع می شوند. افرادی هستند که می توانند خود را با شرایط تازه وفق دهند و همواره بسیار منعطف هستند. افرادی پرو اکتیو هستند که برای آن ها تفریح یعنی فعالیت های زیاد؛ مانند فعالیت های ورزشی.

در نتیجه ی تست شخصیت شناسی ENTP باید به درصد های گزارش شده دقت داشت؛

درصد قضاوتی بودن در برابر دریافت گرا، درصد درونگرایی در برابر برونگرایی، درصد حسی بودن در برابر شهودی بودن و درصد منطقی بودن در برابر احساسی بودن. هر میزان که این اختلاف بیشتر باشد، می توان گفت که نتیجه ی این آزمون به شخصیت فرد نزدیک تر است. اما هر چه درصد ها به هم نزدیک تر باشند، در می یابیم که در برخی موارد با شخصیت آن فرد، به طور کامل منطبق نیست. این امر دلیل بر ضعیف بودن تست شخصیت شناسی MBTI نیست؛ بلکه بیانگر نزدیک بودن ترجیحات فرد می باشد.

افراد دارای تیپ شخصیتی ISTP با روش های حساب شده و دقیق موانع و مشکلات را حل می کنند. سلسله مراتب اداری برای آن ها تعریف شده نیست و خود را ملزم به رعایت این قوانین نمی دانند. قدرت ریسک پذیری افراد دارای تیپ شخصیتی ISTP بالاست و ممکن است مقررات را رعایت نکنند.

نقاط قوت تیپ شخصیتی ISTP در محیط کار

افراد دارای تیپ ISTP انعطاف پذیر هستند و قدرت ریسک پذیری بالایی دارند. در هنگام استرس، به راحتی می توانند آرامش خود را حفظ کنند. بواسطه ی اینکه افرادی عملگرا هستند، تمایل دارند با ابزار و وسایل سر و کار داشته باشند و کار کنند. زمانی با شخص دیگر همکار می شود که احساس کند آن فرد، توانایی، تخصص و دانشی بیشتر از خود آن شخص داشته باشد. در تصمیم گیری ها احساس را دخیل نمی کند و با منطق خود تصمیم می گیرد.

نقاط ضعف تیپ شخصیتی ISTP در محیط کار

افراد دارای تیپ شخصیتی ISTP خیلی زود بی حوصله می شود و انگیزه خود را از دست می دهد. نسبت به احساسات دیگران بی تفاوت است و اهمیتی نمی دهد. قوانین را تا حد زیادی می پذیرند و اگر این قوانین از حد معمول بیشتر شود، آن را نمی پذیرند.

نحوه برخورد با تیپ شخصیتی ISTP در محیط کار

در محیط کاری ISTP نباید قوانین سفت و سخت و دست و پاگیر حاکم باشد.

افراد دارای تیپ شخصیتی ISTP از انجام کار های روز مره و تکراری فراری هستند.

این تیپ شخصیتی باید زمانی را برای استراحت و تفریح داشته باشند.

افراد دارای تیپ شخصیتی ISTP تمایل دارد تا در محیط های چالشی حضور داشته باشد.

برای افراد دارای تیپ ISTP جزئیات باید به طور کامل، واضح و مشخص باشد.

مشاغلی که برای تیپ شخصیت شناسی ISTP مناسب است:

بانکدار، مشاور حقوقی، مسئول مهمات، مهندس شبکه و …

بنر شخصیت شناسی mbti

بنر شخصیت شناسی mbti برای وب سایت مدرسه کسب و کار آیا

دیگر مقالات MBTI به شرح زیر است:

دیگر مقالات هوش هیجانی مدرسه کسب و کار آیا:

 1. تیپ شخصیتی ENTJ
 2. تیپ شخصیتی INTP
 3. تله رها شدگی در زندگی چیست؟
 4. تیپ شخصیتی ISTJ
 5. با کارفرما مخالفت کن و استخدام شو
 6. تیپ شخصیتی ENTP
 7. تئوری تله های زندگی جفری یانگ
 8. تیپ شخصیتی ESTP
 9. تیپ شخصیتی ISFP
 10. آزمون شخصیت شناسی MBTI
 11. تحلیل رفتار متقابل چیست؟
 12. تیپ شخصیتی ESTJ
 13. چرا افراد موفق هوش هیجانی بالایی دارند
 14. مفهوم نظم شخصی چیست؟
 15. تیپ شخصیتی ISFJ
 16. تفکر مثبت چیست؟
 17. عوامل موثر در روابط عاطفی
 18. مسئولیت پذیری چیست؟
 19. تیپ شخصیتی ISTP

 20. خود ابرازی چیست؟
 21. هوش هیجانی در محیط کار
 22. بلوغ عاطفی چیست؟
 23. تفاوت EQ با IQ
 24. برنامه ریزی عصبی کلامی NLP
 25. روش های تغییر نگرش
 26. هوش مالی چیست؟
 27. خودشکوفایی چیست؟
 28. راه های رسیدن به آرامش درون
 29. بهبود هوش هیجانی
 30. هوش هیجانی و تاثیر آن در کسب و کار
 31. عزت نفس چیست؟
 32. روش های تقویت عزت نفس
 33. خودآگاهی چیست؟
 34. هوش عاطفی چیست
 35. نشانه های هوش هیجانی بالا
 36. کنترل استرس در فروش
 37. تعریف هوش هیجانی
 38. هوش هیجانی
 39. مهارت مدیریت احساسات
 40. هوش هیجانی و چهارشنبه سوری
 41. چگونه جر و بحث را در رابطه عاطفی کنترل کنیم؟
 42. مدیریت احساسات در فروش شخصی
 43. هوش هیجانی چیست ؟
 44. کنترل هوش هیجانی در کودکان چگونه صورت می گیرد
 45. تاثیر هوش هیجانی بر فروش
 46. هوش هیجانی به چه معنایی است؟
 47. برای موفقیت داشتن EQ بالا مهم است یا IQ بالا؟

تست شخصیت شناسی MBTI یکی از برترین تست های شخصیت شناسی است که کاربرد های فراوانی دارد. به طور مثال می توان از این تست برای شناخت شخصیت افراد استفاده نمود تا بتوان با دانستن خصوصیات تیپ شخصیتی این اشخاص پس از استخدام، آن ها را در بهترین موقعیت شغلی که با خصوصیاتشان همخوانی دارد، قرار داد. اگر شما در جایگاه کارفرما قرار دارید، با استفاده از تست MBTI می توانید کارمندان را بهتر شناخته و از آن ها کارهایی را بخواهید که بتوانند بهترین عملکرد را در انجام آن داشته باشند. بدین وسیله شما می توانید بهترین نتیجه را در کمترین زمان ممکن بگیرید و سریع تر به سمت موفقیت حرکت کنید.

به طور مثال زمانی که قصد دارید شخصی را در سازمان خود استخدام کنید، یه زبان بدن وی دقت می کنید. نگاه می کنید که او چطور نشسته، طرز نگاه کردن او چگونه است، دست هایش به چه حالتی قرار دارند و به صورت کلی دقت ویژه ای به حرکات و اشارات بدن وی می کنید. شما این کار را انجام می دهید تا بتوانید شخصیت او را بشناسید و یا استفاده از این شناخت برای او تصمیم گیری کنید.

مثال دیگر از مورد فوق، این موضوع است که زمانی که قصد دارید تا شخصی را برای مجموعه خود به کار گیرید، هوش هیجانی او را با استفاده از تست هوش هیجانی بار ان (تست هوش هیجانی baron) می سنجید تا متوجه شوید که او چه شخصیتی دارد و در زمان بحران و فشار های عصبی، عکس العمل وی چگونه خواهد بود. این موضوع یکی از مهم ترین موضوعات در استخدام کارمندان است زیرا برخورداری از هوش هیجانی بالا در رشد و ارتقا سازمان ها تاثیر مستقیم دارد و می بایست حتما مورد توجه قرار گیرد.

ما در مدرسه کسب و کار آیا که یکی از برترین موسسات آموزشی کشور است، به این موارد اهمیت ویژه ای داده و بدین منظور کارگاه های آموزشی و دوره های متعددی برای ارتقای مهارت های فردی مانند دوره زبان بدن، دوره هوش هیجانی، دوره مهارت فردی1، دوره مهارت فردی2، دوره مذاکره، دوره فروش حرفه ای، دوره سخنوری، دوره تصمیم گیری و انواع دوره های مدیریت برگزار می نمائیم. همچنین موسسه آیا یکی از برترین برگزار کنندگان دوره های جامع مدیریت راهبردی کسب و کار MBA و دکترای راهبردی کسب و کار DBA در سطح کشور می باشد.

هدف ما در موسسه کسب و کار آیا بالا بردن توانایی های افراد در زندگی شخصی و حرفه ای است.

دکتر یحیی علوی یکی از برترین اساتید حوزه مدیریت و فروش است که همواره بر جذب نیروهای متخصص و کارآمد تاکید دارند. یکی از ویژگی های مهم سازمان ها انتخاب افراد شایسته در موقعیت های شغلی مناسب است. دکتر علوی همچنین یکی از برترین سخنرانان حال حاضر کشور است که در زمینه مشاوره کسب و کار ها نیز فعالیت دارد. در واقع او یکی از برترین مشاوران بین المللی کسب و کار در کشور عزیزمان ایران است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب و کار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب و کار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می باشد.