دوره زبان بدن و چهره شناسی

زبان بدن و چهره شناسی یکی از روش های ارتباط غیر کلامی است که در روابط اجتماعی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بخش عمده ای از آنچه شما به طرف مقابل انتقال می دهید از طریق حرکات غیر کلامی و با استفاده از رفتار شما منتقل می گردد. زبان بدن گویای احساسات درونی انسان است و به خوبی می تواند احساسات واقعی شخص را انتقال دهد. شما می توانید با فراگیری رازهای زبان بدن به راحتی روی دیگران تاثیر گذاشته و از خواسته های طرف مقابل مطلع شوید.

همه افراد در حین ارتباط گرفتن و صحبت با یکدیگر، به صورت ناخود آگاه یک سری رفتارها را از خود بروز می دهند که با داشتن شناخت کافی از اصول زبان بدن، به راحتی می توان دریافت که آن شخص در آن لحظه دقیقا چه احساسی دارد. به همین دلیل داشتن دانش کافی درباره زبان بدن چه در سخنرانی، چه در مذاکره و چه در زندگی روزمره، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

سر فصل های دوره :

 • اسرار زبان بدن
 • حس ششم؛ واقعیت یا اشتباه؟
 • زبان بدن و ارتباط آن با NLP
 • گفتگوهای غیرکلامی و اهمیت آن در ارتباطات
 • رابطه لایه های مغز با بدن
 • تفاوت های زنان با مردان در زبان بدن
 • پنج جزء اصلی در زبان بدن
 • دروغ سنجی و خواندن نشانه های دروغگویی
 • دروغ سنجی به روش FBI بدون گفتگو و صحبت
 • خواندن زبان بدن در رابطه های احساسی
 • چهره شناسی و شخصیت شناسی
 • آشنایی با حرکات اصلی بدن، دستها، صورت و چشم
 • آشنایی با دروغ های کلامی (Fransic Analysis)

مخاطبین دوره :

 • تمامی اشخاصی که در رابطه عاطفی قرار دارند یا علاقمند هستند در آینده دور یا نزدیک وارد رابطه ای عاطفی شوند و می خواهند درک بالاتری از رفتار های طرف مقابل داشته باشند، بتوانند با استفاده از زبان بدن، پیام خود را به صورت صحیح به طرف مقابل منتقل کنند و توانایی درک احساسات و عواطف طرف مقابل را در خود تقویت کنند.
 • تمام افرادی که در محیط های مختلف به همراه اشخاص دیگر در حال فعالیت کاری هستند و علاقمند هستند تا معنای رفتارهای همکاران و همین طور رؤسای خود را بهتر درک کرده، در جلسات با استفاده از زبان بدن، معنای رفتارهای شرکت کنندگان در جلسه را دریافته و با استفاده از حرکات بدن خود، پیام های خود را به صورت غیر مستقیم به دیگران منتقل کنند.
 • تمام اشخاصی که قصد دارند در مصاحبه های کاری شرکت نموده و علاقمند هستند تا با استفاده از زبان بدن خود، پیام درستی به طرف مصاحبه کننده انتقال دهند یا بتوانند با درک زبان بدن او، از نظرات او آگاه شوند. افراد مصاحبه کننده نیز می توانند با فراگیری تکنیک های زبان بدن، رفتارهای فرد مصاحبه شونده را زیر نظر گرفته، صحت صحبت های مصاحبه شونده را درک و بتوانند فرد مورد نظرشان را با اطمینان و آگاهی انتخاب کنند.
 • مذاکره کنندگان یکی از مهم ترین افرادی هستند که می بایست بر تکنیک های زبان بدن تسلط کامل داشته باشند، زیرا در حین مذاکره هر حرکت طرفین ممکن است حاوی پیامی برای طرف مقابل باشد که درک هر کدام از این پیام ها ممکن است سرنوشت مذاکره را کاملا تغییر دهد، لذا فراگیری دانش زبان بدن یکی از مهم ترین مواردی است که هر فرد مذاکره کننده باید نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشد.
 • تمام سخنرانان باید با تکنیک ها و ترفند های زبان بدن آشنایی کامل داشته باشند تا بتوانند رفتار خود را در تمام لحظات سخنرانی تحت کنترل داشته باشند. هر سخنران باید بتواند با استفاده مناسب از اشارات و حرکات بدن خود، پیام خود را به بهترین شکل و در کوتاه ترین زمان ممکن انتقال دهد. یک سخنران به دلیل اینکه عموما در مقابل تعداد زیادی مخاطب در حال سخنرانی است می بایست بر زبان بدن خود تسلط کامل داشته باشد و تا جایی که ممکن است اشتباهی از وی از لحاظ زبان بدن سر نزند.
 • حوزه فروش یکی دیگر از حوزه هایی است که درک، شناخت و استفاده از زبان بدن در آن اهمیت بسیار زیادی دارد. هر فروشنده حرفه ای باید اصول زبان بدن را به عنوان یکی از اولین مهارت ها فرا بگیرد تا بتواند زبان بدن مشتری را به خوبی تحلیل و بتواند با استفاده از زبان بدن خود پیام هایی را که مد نظر دارد تا بتواند بر روی شخص یا اشخاص مورد نظر تاثیر بگذارد، انتقال دهد. یک فروشنده ی مستعد باید بتواند با استفاده از حرکات و اشارات خاص بر روی طرف مقابل خود تاثیر گذاشته و افرادی را که حتی تمایلی به خرید ندارند، وادار به خرید کند. لذا زبان بدن یکی از مهم ترین مهارت هایی است که هر شخص فعال در زمینه فروش یا فردی که علاقمند است در آینده در حوزه فروش فعالیت کند، بسیار حیاتی است.
 • حوزه رسانه یکی دیگر از حوزه هایی است که اهمیت زبان بدن بیشتر به چشم می آید زیرا اکثر افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند، با دوربین و تصویر سر و کار دارند و باید زبان بدن درستی داشته باشند تا با حرکات و اشارات صحیح، پیام درستی را به مخاطب انتقال دهند.
 • سیاستمداران از دیگر افرادی هستند که باید بر تکنیک های زبان بدن تسلط کامل داشته باشند، زیرا این افراد معمولا زیر زره بین تعداد بسیار زیادی از مردم جهان قرار دارند و هر حرکت یا اشاره آنها ممکن است تحولی در سطح بین الملل یا کشورشان ایجاد نماید. لذا این دسته از افراد می بایست کنترل بسیار بالایی بر زبان بدن خود داشته و بدانند در بزنگاه های مهم چطور از زبان بدن خود در راستای انتقال پیام های خود استفاده کنند.

دکتر یحیی علوی

دکتر یحیی علوی مشاور بین المللی کسب و کار در زمینه فروش و بازاریابی است. او دارنده مدرک دکترای رفتار مصرف کننده از دانشگاه فلوریدا و MBA بازاریابی از برترین مدارس کسب و کار ایالالت متحده آمریکا است. دکتر علوی یکی از کارآفرینان و مشاوران برتر و موفق کشور است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب و کار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب و کار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می باشد.

بیشتر آشنا شوید ...

سوالات متداول

بسته به اینکه در چه روزی از هفته برگزار شود بین 5 تا 7 جلسه خواهد بود.

ویس کلاس برای شما ارسال می گردد.
بله، شما می توانید محصول ویدیویی دوره را از طریق سایت و یا ویس کلاس را از طریق همکاران آموزش مجموعه خریداری نمائید.
بله، زبان بدن یکی از مهارت های فردی است که می تواند در توسعه و بهبود آن تاثیر گذار باشد.
قطعا بهتر است با زوج خود شرکت نموده و هر دو طرف مهارت هوش هیجانی خود را بالا ببرید تا بتوانید سریع تر و آسان تر در رابطه خود به آرامش و پختگی برسید.
 بله، تمامی شرکت کنندگان در این دوره با تغییرات مثبت بسیار زیادی مواجه می شوند که این تفات ها را می توان در نتیجه تست هایی که در ابتدا، میانه و انتهای دوره گرفته می شود، مشاهده نمود.
مدرک پایان دوره از سوی مدرسه کسب و کار آیا با امضای دکتر یحیی علوی و در صورت نیاز و درخواست دانشپذیر، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می گردد.
 مطالب این دوره توسط معتبرترین استاد زبان بدن کشور، دکتر یحیی علوی که از اولین بنیان گذاران آموزش زبان بدن در کشور از 15 سال پیش می باشد، ارائه می گردد. مطالب دوره های مدرسه کسب و کار آیا کاملا به روز شده و به جرات شامل کامل ترین سرفصل های زبان بدن است

نظر شرکت کنندگان


پشتیبانی

با ثبت نام در این دوره به کلوب دانشپذیران موسسه آیا وارد شده و میتوانید از امکاناتی که موسسه در آینده به دانشپذیران خود می دهد استفاده نمایید