تیپ شخصیتی ENTP

تیپ شخصیتی ENTP فردی برونگرا است که برای انجام کارها پشتکار و انرژی بسیاری دارد. شخصیت ENTP همیشه به دنبال راه های جدید برای انجام دادن کارهاست و از روش های معمول سنتی تبعیت نمی کند. تیپ شخصیتی ENTP دارای اعتماد به نفس بالا و فردی خلاق است که سعی دارد به طور همزمان چند کار را با یک دیگر انجام دهند. از این رو افراد ENTP را شخصیت های Multi task نیز می نامند. شخصیت ENTP به دنبال چالش و هیجان های جدید است و همچنین دوستان و طرفداران زیادی دارند. تیپ شخصیتی ENTP از انجام کار های خسته کننده ی یکنواخت متنفر است و همواره به دنبال راه حل های جدید برای حل مسئله است. ENTP تمایل دارد تا مشکلاتش را خودش مرتفع کند و در این راه نیز تمایلی به استفاده از روش های معمول ندارد. تیپ شخصیتی ENTP در هر لحظه برای خود فرصت ایجاد می کنند و طراح و استراتژیست های خوبی هستند. از روتین بودن بیزار هستند و تغییر برای آن ها یکی از اولویت هاست. ENTP دوستدار تنوع و تغییر است و روزمره‌گی برای آن ها معنا و مفهومی ندارد. تنوع طلب و دوستدار تفریح هستند و دایره دوستان آن ها وسیع است. تیپ شخصیتی ENTP دارای کاریزما هستند و این توانایی را دارند تا افراد را به واسطه ی کاریزمای خود، قانع کنند.  در ادامه مطلب ” تیپ شخصیتی ENTP “ که مطلبی در راستای آشنایی بیشتر شما با شخصیت شناسی MBTI است با ما همراه باشید.

در نتیجه ی تست شخصیت شناسی MBTI باید به درصد های گزارش شده دقت داشت؛

درصد قضاوتی بودن در برابر دریافت گرا، درصد درونگرایی در برابر برونگرایی، درصد حسی بودن در برابر شهودی بودن و درصد منطقی بودن در برابر احساسی بودن. هر میزان که این اختلاف بیشتر باشد، می توان گفت که نتیجه ی این آزمون به شخصیت فرد نزدیک تر است. اما هر چه درصد ها به هم نزدیک تر باشند، در می یابیم که در برخی موارد با شخصیت آن فرد، به طور کامل منطبق نیست. این امر دلیل بر ضعیف بودن تست شخصیت شناسی MBTI نیست؛ بلکه بیانگر نزدیک بودن ترجیحات فرد می باشد.

شخصیت‌های مجادله‌گر عاشق “ایده آفرینی” هستند و افکار بزرگی دارند، اما از اینکه به هر قیمتی گرفتار انجام “کارهای سنگین” شوند، پرهیز می‌کنند. مجادله‌گران تنها حدود سه درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند که هیچ اشکالی هم ندارد زیرا می‌توانند ایده‌های اصلی را پدید بیاورند، سپس کنار رفته و اجازه دهند تا شخصیت‌های رایج‌ تر و سختکوش‌ تر زحمت تدارکات مربوط به اجرا و نگهداری را بکشند.

تیپ شخصیتی ENTP در محیط کار

تیپ شخصیتی ENTP تمایل دارد در لحظه به چند پروژه و موضوع بپردازد و به صورت کلی به مسائل نگاه می کند. این افراد برای حل مسائل از ذهن خلاق خود استفاده می کنند و تنها از خط فکری خود تبعیت می کنند.

ایده برای این افراد، توقف ناپذیر است و از این رو به راحتی ایده های خود را در اختیار دیگران قرار می دهند و واهمه ای از این کار ندارند. چرا که به ذهن خلاق خود ایمان دارند؛ از این رو در میان همکاران خود از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. این افراد کسانی هستند که از هر علوم، اطلاعاتی را در اختیار دارند اما به صورت متمرکز نمی توانند بر روی جزئیات یک موضوع خاص تمرکز کنند.

نقاط قوت تیپ شخصیتی ENTP در محیط کاری

عاشق یادگیری هستند و دوست دارند تمام علوم را بیاموزند و از آن در حل مسئله بهره بگیرند. دارای اعتماد به نفس بالا و همچنین بسیار منعطف هستند. به طور همزمان می توانند چندین پروژه را مدیریت کنند. به خاطر اعتماد به نفس بالایی که دارند، افراد دارای تیپ شخصیتی ENTP بسیار ریسک پذیر هستند.

نقاط ضعف تیپ شخصیتی ENTP در محیط های کاری

این افراد اصلا نمی توانند در محیط های کاری سنتی با ساختارهای سلسله مراتبی کار کنند. آن ها همواره به دنبال چالش هستند و تمایل دارند پروژه ها، مسائل و موارد کاری را تنها به وسیله ی خط فکری خود حل کنند و کسی نمی تواند به آن ها امر و نهی کند. آن ها در برخی موارد دچار اعتماد به نفس کاذب می شوند که این امر می تواند به مجموعه آسیب برساند. هرگز انتقاد پذیر نیستند و در برابر کسانی که از ایشان انتقاد کنند و یا شایستگی های آن ها را زیر سوال ببرند، صبور نخواهند بود! از آنجایی که این افراد انعطاف پذیر هستند، نمی توانند با افرادی که منطف نیستند کنار بیایند.

نحوه برخورد با تیپ شخصیتی ENTP در محیط کار

تیپ شخصیتی ENTP حتما باید بتواند از ایده هایش سخن بگوید و با افراد تعامل و تبادل نظر داشته باشد

تیپ شخصیتی ENTP پروژه های جدید را تعریف می کنند اما به جزئیات نمی پردازند. بنابراین اگر ENTP به جزئیات اهمیت نداد، نباید به او خرده گرفت.

از تیپ شخصیتی ENTP باید به خاطر ایده های جدید تقدیر کرد.

محیطی را فراهم کرد تا تیپ شخصیتی ENTP ایده های خود را عملی کند.

مشاغلی که برای تیپ شخصیت شناسی ENTP مناسب است:

کار آفرین، تهیه کننده و یا کارگردان، مدیریت آموزش، روانشناس، محقق علوم و آسیب های اجتماعی

بنر شخصیت شناسی mbti

تست شخصیت شناسی MBTI یکی از برترین تست های شخصیت شناسی است که کاربرد های فراوانی دارد. به طور مثال می توان از این تست برای شناخت شخصیت افراد استفاده نمود تا بتوان با دانستن خصوصیات تیپ شخصیتی این اشخاص پس از استخدام، آن ها را در بهترین موقعیت شغلی که با خصوصیاتشان همخوانی دارد، قرار داد. اگر شما در جایگاه کارفرما قرار دارید، با استفاده از تست MBTI می توانید کارمندان را بهتر شناخته و از آن ها کارهایی را بخواهید که بتوانند بهترین عملکرد را در انجام آن داشته باشند. بدین وسیله شما می توانید بهترین نتیجه را در کمترین زمان ممکن بگیرید و سریع تر به سمت موفقیت حرکت کنید.

به طور مثال زمانی که قصد دارید شخصی را در سازمان خود استخدام کنید، یه زبان بدن وی دقت می کنید. نگاه می کنید که او چطور نشسته، طرز نگاه کردن او چگونه است، دست هایش به چه حالتی قرار دارند و به صورت کلی دقت ویژه ای به حرکات و اشارات بدن وی می کنید. شما این کار را انجام می دهید تا بتوانید شخصیت او را بشناسید و یا استفاده از این شناخت برای او تصمیم گیری کنید.

مثال دیگر از مورد فوق، این موضوع است که زمانی که قصد دارید تا شخصی را برای مجموعه خود به کار گیرید، هوش هیجانی او را با استفاده از تست هوش هیجانی بار ان (تست هوش هیجانی baron) می سنجید تا متوجه شوید که او چه شخصیتی دارد و در زمان بحران و فشار های عصبی، عکس العمل وی چگونه خواهد بود. این موضوع یکی از مهم ترین موضوعات در استخدام کارمندان است زیرا برخورداری از هوش هیجانی بالا در رشد و ارتقا سازمان ها تاثیر مستقیم دارد و می بایست حتما مورد توجه قرار گیرد.

ما در مدرسه کسب و کار آیا که یکی از برترین موسسات آموزشی کشور است، به این موارد اهمیت ویژه ای داده و بدین منظور کارگاه های آموزشی و دوره های متعددی برای ارتقای مهارت های فردی مانند دوره زبان بدن، دوره هوش هیجانی، دوره مهارت فردی1، دوره مهارت فردی2، دوره مذاکره، دوره فروش حرفه ای، دوره سخنوری، دوره تصمیم گیری و انواع دوره های مدیریت برگزار می نمائیم. همچنین موسسه آیا یکی از برترین برگزار کنندگان دوره های جامع مدیریت راهبردی کسب و کار MBA و دکترای راهبردی کسب و کار DBA در سطح کشور می باشد.

هدف ما در موسسه کسب و کار آیا بالا بردن توانایی های افراد در زندگی شخصی و حرفه ای است.

دکتر یحیی علوی یکی از برترین اساتید حوزه مدیریت و فروش است که همواره بر جذب نیروهای متخصص و کارآمد تاکید دارند. یکی از ویژگی های مهم سازمان ها انتخاب افراد شایسته در موقعیت های شغلی مناسب است. دکتر علوی همچنین یکی از برترین سخنرانان حال حاضر کشور است که در زمینه مشاوره کسب و کار ها نیز فعالیت دارد. در واقع او یکی از برترین مشاوران بین المللی کسب و کار در کشور عزیزمان ایران است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب و کار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب و کار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می باشد.