آنچه با اطمینان میدانم

آنچه با اطمینان میدانم


بعنوان فردی با خلاقیتِ فوق‌العاده، قلب و روحی مثال زدنی و قهرمانِ بدست آوردن زندگیِ رویایی، اوپرا وینفرینویسنده کتاب آنچه با اطمینان میدانم انسانی منحصر به فرد است.

در طی سالیان اوپرا در برنامه‌ی تلویزیونیِ خود، the Oprah Winfrey show ، زندگی میلیون ها نفر در سراسر دنیا را تغییر داد و همچنین بعنوان اولین بانوی سیاه پوست آمریکایی که در لیست میلیاردرهای جهان قرار میگرفت افتخارآفرینی کرد. او دارای یک مدرک افتخاری از دانشگاه هاروارد و همچنین مدالِ آزادی از طرف ریاست جمهوری آمریکاست.

در مقدمه‌ی این کتاب، اوپرا در توضیح نامِ کتاب میگوید در سال ۱۹۹۸ در مصاحبه‌ای که با منتقد فیلم، جین سیسکل داشت، سوالی از او پرسیده شد که تا سال ها بعد به آن فکر میکرد. سوال این بود: “چه چیزی را با اطمینان میدانی؟” و پس از آن، این سوال به سوالِ مرکزیِ زندگیِ او تبدیل شد.

او در ادامه نوشت:

در طی سال ها سوال های زیادی پرسیده‌ام و سوال های زیادی هم از من پرسیده شده است، اما این سوال واقعاً من را به فکر فرو برد.

او در طول چهارده سال، درس هایی که از تجربیات زندگیِ پر فراز و نشیبش کسب کرده بود در بخشی به نام “آنچه با اطمینان میدانم” در مجله‌اش “the O magazine” در اختیار عموم قرار داد و بدین وسیله مجله‌ی او به منبعی ماهانه از نصایح ارزشمند و جملاتِ تاثیرگذار برای میلیون ها نفر تبدیل شد.

در سال ۲۰۱۴ این نوشته‌های تاثیرگذار برای اولین بار بازنگری شده و مهم ترینِ آنها در کتابی با همان نام چاپ شد.

مطالبِ کتابِ “آنچه با اطمینان میدانم” به هشت بخش تقسیم شده است: خوشبختی، انعطاف‌پذیری، ارتباط، قدردانی، امکان پذیری، شگفت زدگی، شفافیت و قدرت. تسلط پیدا کردن به این هشت زمینه، از نظر اوپرا، میتواند زندگی هر فرد را در جهت مثبت تغییر دهد و او را به بهترین نسخه‌ی “خود” تبدیل کند.

اوپرا با کلام صادقانه، تکان دهنده، نشاط‌بخش، هیجان انگیز و گاهاً همراه با طنزِ خاص خود، موفق به نوشتن کتابی شده است که خواننده بارها و بارها در مراحل مختلف زندگی خود به آن روی می آورد و از آن کمک میگیرد.