زندگی نامه مانی خوشبین

مانی خوشبین یک کارآفرین ایرانی، سرمایه گذار املاک و مستغلات و مدیر عامل کمپانی خوشبین است که هم اکنون ساکن ایالات متحده آمریکاست. او در طول 20 سال گذشته موفقیت های بسیاری کسب نموده و به یکی از ثروتمند ترین افراد ایرانی خارج از کشور تبدیل گردیده است. همسر او نیز لیلا میلانی که یک طراح مد، مدل و بازیگر سینما است، در آمریکا شهرت بسیار زیادی دارد. در ادامه مطلب زندگی نامه مانی خوشبین با ما همراه باشید.

مانی خوشبین زمانی که والدینش به آمریکا مهاجرت نمودند، 14 سال داشت. او شروع به تحصیل در دبیرستان نمود و در روزهای پایانی هفته به فروش کالاهای دست دوم می پرداخت.

زمانی که 16 ساله شد، اولین شغل واقعی خود را شهر سانتا آنا آغاز نمود و در فروشگاه KMART مشغول به فعالیت شد. او در آن زمان برای کار کردن دستمزدی سه دلار و 15 سنتی دریافت می نمود. شغل اولیه او کارگر خدمات در محوطه پارکینگ یکی از فروشگاه های KMART بود.

مانی در این شغل فعالیت خوبی نمود و توانست خود را به مدیران مجموعه ثابت کند. به همین دلیل یک سال بعد به سمت معاونت مدیر در قسمت کالاهای ورزشی فروشگاه رسید.

اما مانی با توجه به روحیه ای که داشت و چیزی بیشتر از یک حقوق می خواست،  همیشه به دنبال شغل های بهتر بود. در این حین با یک شرکت بازاریابی آشنا شد که کارش بازاریابی خانه به خانه برای کیسه های مخلوط آجیل و شکلات بود. مانی وارد این شغل شد و توانست در 2 ماه پر درآمدترین فروشنده شرکت شود.

یک روز که برای خرید به یک مرکز عمده فروشی رفته بود متوجه قیمت آجیل ها شد و فهمید که کارفرمایش چه سودی می برد و چقدر دستمزد کمی به او می دهد. به همین دلیل تصمیم گرفت تا در سن 18 سالگی کسب و کار خودش را به راه بیندازد.

او یک دفتر در منطقه ی معمولی شهر اجاره نمود و تصمیم گرفت تا بسته های کوچک شکلات و آجیل تهیه و به فروش برساند. او در مرحله ی بعدی تعداد زیادی کیسه از جنس پلی استر تهیه نمود و شروع به بسته بندی کرد. برای لیبل محصولات هم از کامپیوتر پدرش استفاده نمود. بدنی ترتیب او واقعا وارد بیزینس شده بود.

مانی شروع به فروش این محصولات به فروشگاه های مختلف نمود تا زمانی که ناگهان یک هشدار از سوی سازمان بهداشت و سلامت دریافت نمود که از بسته بندی او ایراد گرفته بودند و آن ها را فاقد استاندارد دانسته بودند. حال او باید بسته بندی ها را تغییر می داد و تجهیزات بسته بندی می خرید.

او برای خرید این تجهیزات، خرید تجهیزات دیگر را رها نمود و سعی کرد تا رضایت سازمان بهداشت را جلب نماید. اما او نتوانست از پس هزینه ها بر بیاید و کسب و کارش را تعطیل نمود. اوکه بسیار نا امید شده بود به دنبال کار می گشت که یکی از مدیران شعب فروشگاه هایی که به آن ها آجیل و شکلات می فروخت، با او تماس گرفت و او را به عنوان معاون استخدام نمود.

او در خود شور کارآفرینی داشت و این شور به او یادآوری می کرد که او برای این کار ساخته نشده و این یک شغل مقطعی است. در سال 1991 او به واسطه ی دوست پدرش تصمیم گرفت تا یک پمپ بنزین سیار بخرد. به او گفته شد که می تواند وام گرفته و یکی از آن ها را 10 درصد زیر قیمت بازار خریداری کند. او این کار را انجام داد، اما شرکت وام دهنده کلاهبردار از آب در آمد و کل پس انداز مانی از بین رفت.

او دوباره شروع به گشت به دنبال کار نمود و در سال 1992 در یک شرمت مرهونات مشغول به فعالیت شد. او در بخش صدور وام به عنوان یک کارمند مشغول به کار شد. او در این شرکت 6 ماه کار کرد و سپس شرکت مرهوناتی خود را تاسیس نمود. او کار خود را با سرمایه گذاری در املاک مصادره شده و توقیف شده آغاز نمود.

او در طول فعالیت خود بارها به دلیل خاورمیانه ای بودن مورد انتقاد و هجمه قرار گرفت اما نه تنها نا امید نشد و این موارد او را متوقف نکرد بلکه او را مصمم تر میکرد تا به موفقیت برسد. او امروز صاحب چندین شرکت در زمینه های سرمایه گذاری و املاک و مستغلات است.

او با این که هم اکنون صاحب شرکت خوشبین است که در زمینه املاک فعالیت می کند، شخصا در جریان همه امور از جمله خرید و فروش ها و بازسازی ها قرار دارد. کمپانی او صاحب بیش از ششصد و هفتاد هکتار ملک در شش ایالت آمریکا می باشد. او همچنین در تجارت های دیگری نیز فعالیت دارد اما ستون فقرات فعالیت های او در املاک و مستغلات است.

مانی شخصیت جالبی دارد و علاقمند است تا خود را به چالش کشیده و از پس کارهای سخت بر بیاید. او هم اکنون در نیو پورت کست در کنار همسرش لیلا میلانی که یک مدل و بازیگر آمریکایی است به همراه فرزندانشان زندگی میکند. او همیشه و در همه مصاحبه هایش اذعان می کند که یکی از خوشبخت ترین انسان های جهان است.