۷ تفاوت رفتاری افراد پولدار و فقیر

1:افراد موفق،همیشه کتاب می خوانند اما افراد فقیر،همیشه پای تلویزیون نشسته و انواع و اقسام برنامه های بی محتوا را تماشا می کنند.

شما چند ساعت در روز مطالعه میکنید؟یا ساده تر بگوییم،اخرین باری که کتاب خوانده اید کی بوده است؟متاسفانه سرانه مطالعه در ایران به شدت پایین است و اکثر مردم کمتر به خواندن مطالعه می پردازند.اما مطمئنا یکی از مشخصه های موفق بودن، مطالعه و کسب اطلاعات از طریق می باشد.مطالعه را به عنوان مولفه اول هرگز فراموش نکنید.

2: افراد فقیر بر اساس ساعت،حقوق خود را دریافت می کنند اما افراد موفق،بر اساس نتایجشان حقوق می گیرند.تصور کنید،شما در رستورانی کار می کنید.

مهم نیست که شما چه صندوقدار یا گارسون خوبی هستید و ساعت ها برای کارفرما کار میکنید.

شما چه قدر می توانید به رستوران خود کمک کنید تا پیشرفت کند؟تقریبا هیچی. برای همین افراد موفق زمانشان را تلف نمی کنند و بر اساس انچه در دنیای تجارت انجام می دهند،ارزشی که به سهام اضافه می کنند،حقوق می گیرند.

کسی اهمیتی نمیدهد که شما چند ساعت برای ورزش مورد علاقه تان،تمرین کرده اید.برای انها مهم است که چه عملکردی در بازی ها دارید.

 

3:افراد فقیر،دیگران را برای اشتباهاتشان،سرزنش میکنند اما افراد موفق،از اشتباهاتشان درس میگیرند.افراد فقیر همیشه فکر میکنند علت موفق نشدن در زندگیشان تقصیر دیگریست.

انها همیشه دولت یا رییس شان یا اقتصاد یا هر چیز دیگری،مقصر میگیرند و معتقدند انها مانع پیشرفت در زندگیشان شده اند.ولی افراد موفق،همیشه از اشتباهاتشان درس میگیرند و مسئولیت انچه انجام داده اند را قبول می کنند.باور ها این است که:هر خطایی انجام میدهی،تقصیر خود توست.این مسئولیت پذیری،به انها قدرت میدهد.قدرتی که می تواند همه چیز را تغییر دهد.

4: افراد فقیر،همیشه پس انداز می کنند اما افراد موفق،سرمایه گذاری میکنند.انها همیشه قناعت کرده و سعی می کنند اندکی از درآمدشان را ذخیره کنند.

مهم نیست شما چند تومان بیشتر اضافه کنید.ارزش ان پول همان است و تغییری نمی کند.افراد موفق همیشه سعی میکنند بیشتر کار کنند و درآمد بیشتری کسب کنند تا بتوانند بیشتر سرمایه گذاری کنند و به این طریق، دارایی های خود را چند برابر کنند.

5: افراد فقیر،همیشه ادعای دانستن می کنند و دوست دارند در هر کاری دخالت کنند و نظرشان را به کل جامعه تحمیل کنند.

انها متعصب و مغرور به خود هستند و فکر می کنند،هر چیزی را می دانند و می توانند سر در بیارند.

اما افراد موفق، همیشه مشتاق یادگیری هستند.انها کنجکاو و تشنه ی اطلاعات هستند.انها دوست دارند کمتر حرف بزنند و بیشتر گوش بدهند.انها به جای حرف زدن،مدام در حال یادگری هستند.یکی از دلایلی که افراد فقیر مدام در حال بحث کردن می باشند،جلب توجه ست.

انها می خواهند با استفاده از این روش،توجه ها را به خود جلب کنند اما در اصل،شخصیت شما نشان دهنده جایگاه شماست و به هر اندازه ای که رشدش دهید،درآمد شما ارتقا پیدا می کند.

 

 

6: افراد فقیر،فکر می کنند که پول،ریشه همه شرارت هاست اما افراد موفق معتقدند که در اصل فقر،ریشه شرارت هاست.

اگر به مناطق فقیر نشین نگاهی بیاندازید،انواع و اقسام جنایت ها را خواهید یافت.

اعتیاد،قتل،تجاوز و بسیاری دیگری از جرم هایی که نظیر انها را فقط میشود چنین جاهایی یافت.تلاش برای به دست اوردن پول،سبب این همه مشکلات در بشریت شده است.

در واقع، پول یک ابزار هست که شما با آن تصمیم میگیرید که از ان استفاده خوب کنید یا بد.این کاملا به شما بستگی دارد.

7:افراد فقیر همیشه به دنبال شانس و اقبال هستند ولی افراد موفق،روی خودشان حساب باز می کنند.

دسته اول،یک بلیط لاتاری می خرند وبا اینکه می دانند شانس بردنشون بسیار پایین است،ولی رویاپردازی می کنند و می گویند:اگر ببرم،فلان خانه یا ماشین را برای خود می خرم.

“دسته دوم،اهل تلاش و عمل هستند و معتقدند عملکرد های انان باعث تغییر روند زندگیشان می شود.انها نیازی ندارند که به کس دیگری تکیه کنند یا حساب باز کنند.

هر آنچه هست و نیست،شخص خودشان می باشد و آنها به خودشان تکیه می کنند.