تیپ شخصیتی ENTJ

افراد دارای تیپ شخصیتی ENTJ افرادی پر انرژی هستند و بسیار مسئولیت پذیر. تیپ شخصیت شناسی ENTJ افرادی هستند که عاشق چالش های جدید هستند و تمایل دارند با چالش ها روبرو باشند و آن ها را حل کنند. در اطراف افراد دارای تیپ شخصیتی ENTJ افراد مسئولیت پذیر حضور دارند و این افراد را به سوی خود می کشند. تیپ شخصیت شناسی ENTJ متفکر اند و به راحتی برنامه ریزی های کلان را انجام می دهند. افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ENTJ بسیار اهل تحلیل هستند و منطقی؛ و برای انجام هر کاری نیاز به مدارک و مستندات و دلایل منطقی نیاز دارند.

تیپ شخصیت شناسی ENTJ تنها با استدلال قانع می شود. این افراد تمایل دارند برنامه استراتژیک یک سازمان را تدوین کنند. آینده نگر و به دنبال کسب دانش هستند و سعی دارند با رسیدن به اهداف بالاتر به رشد و تعالی برسند. از انتقال علم خود به دیگران بسیار خرسند می شوند و لذت می برند.

در نتیجه ی تست شخصیت شناسی MBTI باید به درصد های گزارش شده دقت داشت؛

درصد قضاوتی بودن در برابر دریافت گرا، درصد درونگرایی در برابر برونگرایی، درصد حسی بودن در برابر شهودی بودن و درصد منطقی بودن در برابر احساسی بودن. هر میزان که این اختلاف بیشتر باشد، می توان گفت که نتیجه ی این آزمون به شخصیت فرد نزدیک تر است. اما هر چه درصد ها به هم نزدیک تر باشند، در می یابیم که در برخی موارد با شخصیت آن فرد، به طور کامل منطبق نیست. این امر دلیل بر ضعیف بودن تست شخصیت شناسی MBTI نیست؛ بلکه بیانگر نزدیک بودن ترجیحات فرد می باشد.

تیپ شخصیتی ENTJ درمحیط کار

افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ENTJ برای مشاغلی مانند مدیریت و سرپرستی مناسب هستند. بسیار دور اندیش و هدف گذار هستند. مدیریت استراتژیک و برنامه های مدون را برای سازمان تدوین می کنند و ترجیح می دهند کار ها را زود تر از موعد مقرر به سر انجام برسانند. افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ENTJ افرادی رقابتی هستند و با افرادی که نتیجه گرا هستند مشارکت و کار می کنند و از دستور دادن دیگران متنفرند.

نقاط قوت تیپ شخصیتی ENTJ در محیط کار

از تمامی منابع استفاده می کنند تا به موفقیت برسند؛ راه حل های خوبی برای حل مسئله دارند و چالش ها را به خوبی می پذیرند. توانایی افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ENTJ در مدیریت کردن افراد و منابع مثال زدنی است. جسور و شجاع هستند و تصمیم گیری های افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ENTJ منطقی است. به سرعت با تکنولوژی خود را تطبیق می دهند.

نقاط ضعف تیپ شخصیتی ENTJ در محیط کار

افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ENTJ عجول هستند و می خواهند زودتر از موعد انجام کار، آن را به پایان برسانند و در برابر افرادی که کارهایشان را با تأخیر انجام می دهند بسیار تند و عصبانی می شوند. همکاران و دوستان خود را تحت فشار قرار می دهند و به Deadline های پروژه حساس هستند و انعطاف ندارند. تمرکز آن ها بر روی کار بسیار است به گونه ای که ممکن است خانواده خود را در برخی مواقع فراموش کنند و زمانی را برای آن ها اختصاص ندهند! کار برای آن ها همیشه در اولویت است. افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ENTJ شهودی و کل نگر است.

نحوه برخورد با تیپ شخصیتی ENTJ در محیط کار 

افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ENTJ همواره تمایل دارند ار افراد خلاق و با هوش بهره بگیرند و در تیم خود استفاده کنند.

شخصیت ENTJ علاقمند به رشد در محیط کار است و تمایل دارد به رتبه های بالاتر در سازمان برسد.

افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ENTJ عاشق کارهای چالش بر انگیز هستند تا بتوانند حد اکثر خلاقیت خود را بروز دهند.

محیط کاری تیپ شخصیت شناسی ENTJ حتما باید دارای نظم و سازمان یافته باشد.

افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ENTJ تمایل دارد تا برنامه های استراتژیک کوتاه مدت و بلند مدت سازمان را خودش طراحی کند.

تیپ شخصیت شناسی ENTJ همواره باید این امکان را داشته باشد تا دیگران را تحت کنترل و اداره خود داشته باشند.

مشاغلی که برای تیپ شخصیت شناسی ENTJ مناسب است:

مدیر فروش، مدیر کل، مدیر ارشد، مدیر تحقیقات و توسعه

بنر شخصیت شناسی mbti

دیگر مقالات MBTI به شرح زیر است:

دیگر مقالات هوش هیجانی مدرسه کسب و کار آیا:

 1. تیپ شخصیتی ENTJ

 2. تیپ شخصیتی INTP
 3. تله رها شدگی در زندگی چیست؟
 4. با کارفرما مخالفت کن و استخدام شو
 5. تیپ شخصیتی ENTP
 6. تئوری تله های زندگی جفری یانگ
 7. آزمون شخصیت شناسی MBTI
 8. تحلیل رفتار متقابل چیست؟
 9. تیپ شخصیتی ESTJ
 10. چرا افراد موفق هوش هیجانی بالایی دارند
 11. مفهوم نظم شخصی چیست؟
 12. تفکر مثبت چیست؟
 13. عوامل موثر در روابط عاطفی
 14. مسئولیت پذیری چیست؟
 15. خود ابرازی چیست؟
 16. هوش هیجانی در محیط کار
 17. بلوغ عاطفی چیست؟
 18. تفاوت EQ با IQ
 19. برنامه ریزی عصبی کلامی NLP
 20. روش های تغییر نگرش
 21. هوش مالی چیست؟
 22. خودشکوفایی چیست؟
 23. راه های رسیدن به آرامش درون
 24. بهبود هوش هیجانی
 25. هوش هیجانی و تاثیر آن در کسب و کار
 26. عزت نفس چیست؟
 27. روش های تقویت عزت نفس
 28. خودآگاهی چیست؟
 29. هوش عاطفی چیست
 30. نشانه های هوش هیجانی بالا
 31. کنترل استرس در فروش
 32. تعریف هوش هیجانی
 33. هوش هیجانی
 34. مهارت مدیریت احساسات
 35. هوش هیجانی و چهارشنبه سوری
 36. چگونه جر و بحث را در رابطه عاطفی کنترل کنیم؟
 37. مدیریت احساسات در فروش شخصی
 38. هوش هیجانی چیست ؟
 39. کنترل هوش هیجانی در کودکان چگونه صورت می گیرد
 40. تاثیر هوش هیجانی بر فروش
 41. هوش هیجانی به چه معنایی است؟
 42. برای موفقیت داشتن EQ بالا مهم است یا IQ بالا؟

تست شخصیت شناسی MBTI یکی از برترین تست های شخصیت شناسی است که کاربرد های فراوانی دارد. به طور مثال می توان از این تست برای شناخت شخصیت افراد استفاده نمود تا بتوان با دانستن خصوصیات تیپ شخصیتی این اشخاص پس از استخدام، آن ها را در بهترین موقعیت شغلی که با خصوصیاتشان همخوانی دارد، قرار داد. اگر شما در جایگاه کارفرما قرار دارید، با استفاده از تست MBTI می توانید کارمندان را بهتر شناخته و از آن ها کارهایی را بخواهید که بتوانند بهترین عملکرد را در انجام آن داشته باشند. بدین وسیله شما می توانید بهترین نتیجه را در کمترین زمان ممکن بگیرید و سریع تر به سمت موفقیت حرکت کنید.

به طور مثال زمانی که قصد دارید شخصی را در سازمان خود استخدام کنید، یه زبان بدن وی دقت می کنید. نگاه می کنید که او چطور نشسته، طرز نگاه کردن او چگونه است، دست هایش به چه حالتی قرار دارند و به صورت کلی دقت ویژه ای به حرکات و اشارات بدن وی می کنید. شما این کار را انجام می دهید تا بتوانید شخصیت او را بشناسید و یا استفاده از این شناخت برای او تصمیم گیری کنید.

مثال دیگر از مورد فوق، این موضوع است که زمانی که قصد دارید تا شخصی را برای مجموعه خود به کار گیرید، هوش هیجانی او را با استفاده از تست هوش هیجانی بار ان (تست هوش هیجانی baron) می سنجید تا متوجه شوید که او چه شخصیتی دارد و در زمان بحران و فشار های عصبی، عکس العمل وی چگونه خواهد بود. این موضوع یکی از مهم ترین موضوعات در استخدام کارمندان است زیرا برخورداری از هوش هیجانی بالا در رشد و ارتقا سازمان ها تاثیر مستقیم دارد و می بایست حتما مورد توجه قرار گیرد.

ما در مدرسه کسب و کار آیا که یکی از برترین موسسات آموزشی کشور است، به این موارد اهمیت ویژه ای داده و بدین منظور کارگاه های آموزشی و دوره های متعددی برای ارتقای مهارت های فردی مانند دوره زبان بدن، دوره هوش هیجانی، دوره مهارت فردی1، دوره مهارت فردی2، دوره مذاکره، دوره فروش حرفه ای، دوره سخنوری، دوره تصمیم گیری و انواع دوره های مدیریت برگزار می نمائیم. همچنین موسسه آیا یکی از برترین برگزار کنندگان دوره های جامع مدیریت راهبردی کسب و کار MBA و دکترای راهبردی کسب و کار DBA در سطح کشور می باشد.

هدف ما در موسسه کسب و کار آیا بالا بردن توانایی های افراد در زندگی شخصی و حرفه ای است.

دکتر یحیی علوی یکی از برترین اساتید حوزه مدیریت و فروش است که همواره بر جذب نیروهای متخصص و کارآمد تاکید دارند. یکی از ویژگی های مهم سازمان ها انتخاب افراد شایسته در موقعیت های شغلی مناسب است. دکتر علوی همچنین یکی از برترین سخنرانان حال حاضر کشور است که در زمینه مشاوره کسب و کار ها نیز فعالیت دارد. در واقع او یکی از برترین مشاوران بین المللی کسب و کار در کشور عزیزمان ایران است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب و کار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب و کار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می باشد.