تبلیغات گوگل چیست؟

وقتی که شما کلمه ای را در موتور جستجوی گوگل سرچ میکنید علاوه بر نتایج نمایش داده شده اصلی مواردی در بالای این لیست نتایج ظاهر میشود که در کنار آنها کلمه AD  نوشته شده است که این نتایج همان تبلیغات کلیکی گوگل است. برای شروع ابتدا نیاز به یک اکانت گوگل ادوردز دارید، پس از ایجاد حساب گوگل باید باید حساب خود را شارژ کنید. پس از شارژ شدن حساب میتوانیید تبلیغات کلیدی خود را شروع کنید. نمایش تبلیغات گوگل برای مشتریان شما رایگان است، یعنی زمانی که مشتری کلمات کلیدی شما را سرچ میکند و تبلیغ شما را سرچ میکنند و تبلیغ شما را مشاهده میکنند تا اینجا هزینه ای برای شما ندارد، زمانی برای شما هزینه خواهد داشت که مشتری بر روی تبلیغ شما کلیک کند و وارد سایت شود. برای آشنایی بیشتر با تبلغات گوگل ما را در ادامه مقاله تبلیغات گوگل چیست؟ همراهی بفرمائید.

چه مدت زمان می برد که تبلیغات در گوگل فعال شود؟

در 99٪ مواقع تبلیغ شما در 15 دقیقه فعال می شود ولی در بعضی مواقع گوگل به علت برسی سایت شما مدت زمان فعال شدن تبلیغ شما بیشتر خواهد شد.

آیا درج تبلیغات گوگل در ایران نیز وجود دارد؟

از آنجایی که ایران همچنان جزو کشورهای تحریم شده از نظر گوگل به حساب می آید به طور مستقیم نه، اما با ترفند هایی میتوان این کار را انجام داد.

مزایای تبلیغات گوگل

1.تبلیغات گوگلی شما به کسانی نمایش داده دمیشود که در جستجوی خدمات و یا محصولات مشابه کسب و کار شما هستند. پس در نتیجه کسانی که تبلیغ شما را میبینند تمایل بیشتری به واکنش در برابر تبلیغ گوگل شما دارند.

  1. شما میتوانید به طور دقیق انتخاب کنید که تبلیغاتتان در چه وبسایت هایی و در چه نقاط جغرافیایی (شهر ها، ایالت ها و حتی همسایگی آن ها)
  2. شبکه نمایش گوگل موسوم به GDN، به تنهایی به بیش از ۸۰% کاربران در ایالات متحده دسترسی دارد

نحوه محاسبه هزینه هر کلیک در تبلیغات گوگل

به عوامل زیادی بستگی دارد که در اینجا به بخشی از آن اشاره می کنیم، فرض کنید که شما در زمینه فروش موبایل  کار میکنید، شما برای تبلیغ خود کلمه کلیدی خرید موبایل را انتخاب کرده اید، این کلمه باید در متن تبلیغ  شما موجود باشد در صورتی که متن شما رابطه ای با کلمات خرید موبایل نداشته باشد شما برای هر کلیک هزینه ی بیشتری باید پرداخت کنید، کلمه خرید موبایل باید در صفحه شما به عنوان تایتل نیز قرار داشته باشد و در آن صفحه درباره خرید موبایل توضیحاتی را نوشته باشید، از دیگران عوامل موثر زمان لودینگ صفحه سایت شما می باشد در صورتی که سایت شما زمان لود بالایی داشته باشد هزینه ی بیشتری را باید پرداخت کنید.

CTR یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در قیمت گذاری میباشد، CTR  درصد بین کلیک و سرچ کلمه می باشد، به طور مثال اگر در یک روز 100 نفر کلمه خرید موبایل را سرچ کنند و 30 نفر از آن ها روی تبلیغات گوگلی شما کلیک بکنند CTR اکانت شما 30٪ میشود، بالاتر بودن CTR  باعث کم تر شدن هزینه هر کلیک شما میشود.

این ها فقط برخی از عوامل بودند که در هزینه هر کلیک شما تاثیر داشته اند. (تبلیغات گوگل چیست؟)

موسسه کسب و کار آیا دوره دیجیتال مارکتینگ برگزار می کند.