معرفی مدرسه کسب و کار اینسید

مدرسه کسب و کار اینسید فرانسه دومین آکادمی برتر کسب‌وکار اروپا و برترین مرکز آموزش رهبری جهان است. (کلمه اینسید مخفف حروف اول انستیتو اروپایی مدیریت اجرایی است)


زندگینامه مارتا استوارت

مارتا استوارت سال ۱۹۴۱ در نیوجرسی به دنیا آمد. اصلیت خانواده او لهستانی بود و هنگامی که مارتا به دنیا آمد آن­ها در یک آپارتمان بسیار کوچک زندگی می کردند. هر چه تعداد فرزندان بیشتر می ­شد قدرت خرید آنها به مراتب کاهش پیدا می­ کرد و مادر مارتا مجبور شد علاوه بر آشپزی و دیگر امور خانه به دوختن لباس برای تک تک اعضای خانواده نیز مشغول شود.


معرفی دانشگاه اوسلو

نروژ کشوری پادشاهی با وسعت زیاد اما جمعیتی کم در منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا قرار دارد. این کشور دارای منابع بزرگ نفت و گاز است و دومین صادرکننده‌ی محصولات آبزی در دنیا می باشد. نروژ پس از پایان جنگ جهانی دوم موفق به کسب رشد اقتصادی زیادی بوده و هم اکنون یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیاست. نروژ از نظر شاخص توسعه انسانی از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ و مجدداً از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ همواره در رتبهکی نخست جهانی قرار داشته است. شهر اوسلو پایتخت این کشور و زبان رسمی این کشور نروژی است.


زندگینامه نانسی پلوسی

نانسی پلوسی با نام اصلی نانسی پاتریشیا دوآلساندرو متولد ۲۶ مارس ۱۹۴۰ در بالتیمور، آمریکا است. پدر نانسی پلوسی، توماس تامی دالساندرو نماینده دموکرات مریلند از ۱۹۳۶ تا ۱۹۴۷ میلادی در کنگره بود. مادرش هم در زمینه سیاست فعالیت داشت و گروه زنان دموکرات را راه اندازی کرد. یکی از برادران نانسی هم یک نماینده دموکرات و همینطور شهردار بالتیمور از ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۱ میلادی بود، بدین ترتیب باید گفت چون خانواده نانسی پلوسی همگی در کار سیاست بودند، او از سن بسیار کم وارد دنیای سیاست شد و به پدرش در برگزاری اجتماعات تبلیغاتی اش کمک می‌کرد.


زندگینامه بیل گیتس

بیل گیتس کارآفرین، برنامه نویس، سرمایه گذار و خیّر آمریکایی، به همراه "پاول آلن" شرکت مایکروسافت ‌که بزرگترین شرکتِ نرم افزاریِ دنیا است را تاسیس کرد. ارزش دارایی های او در سال ۲۰۲۰ معادل ۱۱۴ میلیارد دلار است و او بعنوان دومین فرد ثروتمند جهان (پس از جف بزوس) در لیست ثروتمندترین های مجله‌ی Forbes قرار گرفت.


معرفی دنیل کانمن

دنیل کانمن روانشناس و اقتصاد دان آمریکایی است که به دلیل مطالعات و مقالاتی که در زمینه‌ی سیر روانشناسیِ قضاوت و تصمیم گیری و همچنین به دلیل مقاله هایی که در زمینه‌ی علم اقتصاد رفتاری نوشته است به شهرت جهانی رسیده است.


معرفی دانشگاه ژنو

دانشگاه ژنو یک موسسه‌ی تحقیقاتی واقع در شهر ژنو سوئیس است. این دانشگاه در سال ۱۵۵۹ توسط ژان کالون به عنوان یک مدرسه‌ی علوم دینی افتتاح شد و تا قرن ۱۷ ام همچنان متمرکز بر علوم دینی باقی ماند. این دانشگاه در سال ۱۸۷۳ تاکیدی که بر علوم دینی داشت را رها کرد و رسماً سکولار شد.


8 استراتژی برای تولید محتوا و سئو سایت

استراتژی های مناسب برای تولید محتوا و کمک به رشد و بهبود سئو سایت، روند تولید محتوا،یافتن مسیر خاص برای جهت دهی محتوا و ....همه و همه در این مقاله از مدرسه کسب و کار آیا با ما همراه باشید.


کتابخانه‌ جورج پیبادی

کتابخانه‌ جورج پیبادی که در گذشته با نامِ "کتابخانه‌ی انجمن پیبادی شهر بالتیمور" شناخته می شد، کتابخانه‌ی تحقیقاتیِ متمرکز بر قرن ۱۹ دانشگاه جان هاپکینز است.


دانشگاه هاروارد ایالات متحده

دانشگاه هاروارد ، تاسیس شده در سال ۱۶۳۶ میلادی، قدیمی ترین موسسه آموزشی در ایالات متحده‌ی آمریکا است و ساختمان اصلی آن در ایالت ماساچوست قرار دارد.