تیپ شخصیتی ISFJ

افراد دارای تیپ شخصیتی ISFJ درونگرا، قابل اعتماد و محتاط هستند. تیپ شخصیتی ISFJ می خواهد برای دیگران مثمر ثمر باشد و همواره سعی دارد تا به دیگران کمک کنند. تیپ شخصیت شناسی ISFJ بسیار متعهد و با ثبات هستند. افراد دارای تیپ شخصیتی ISFJ افراد واقع گرا و واقع بینی هستند که دوستان آن ها آرام و بی ادعا هستند. از نظر تیپ شخصیتی افرادی هستند که کاملا قابل پیش بینی هستند و مقررات و کارهایی که از آن ها خواسته شده را بدون اندک کم و کاستی، انجام می دهند.

افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ISFJ افرادی هستند که نکته سنج و ریز بین هستند که به کوچکترین تغییرات توجه می کنند و نمی توانند آن ها را نادیده گرفته و یا به سادگی ازآن ها گذر کنند.

تیپ شخصیت شناسی ISFJ تمایل دارد تا همه چیز واضح و شفاف باشد و به راحتی بتوانند تصمیم گیری نماید.

افراد دارای تیپ شخصیتی ISFJ منظم و دقیق و بسیار پر تلاش هستند. افرادی عملگرا هستند و پیش از حرف زدن، تمایل به عمل کردن دارند. از قضاوت دیگران می ترسند و برایشان مهم است که بدانند دیگران چگونه آن ها را قضاوت می کنند. به دلیل اینکه افراد درونگرایی هستند، احساسات خود را بروز نمی دهند.

در نتیجه ی تست شخصیت شناسی MBTI باید به درصد های گزارش شده دقت داشت؛

درصد قضاوتی بودن در برابر دریافت گرا، درصد درونگرایی در برابر برونگرایی، درصد حسی بودن در برابر شهودی بودن و درصد منطقی بودن در برابر احساسی بودن. هر میزان که این اختلاف بیشتر باشد، می توان گفت که نتیجه ی این آزمون به شخصیت فرد نزدیک تر است. اما هر چه درصد ها به هم نزدیک تر باشند، در می یابیم که در برخی موارد با شخصیت آن فرد، به طور کامل منطبق نیست. این امر دلیل بر ضعیف بودن تست شخصیت شناسی MBTI نیست؛ بلکه بیانگر نزدیک بودن ترجیحات فرد می باشد.

تیپ شخصیت شناسی ISFJ به جزئیات بسیار اهمیت می دهند و کارهایی که بر عهده او سپرده شده است را به بهترین و کامل ترین شکل ممکن انجام می دهند. بواسطه ی اینکه درونگرا و محتاط هستند، هرگز نمی توانند افرادی رک باشند. به هیچ عنوان اهل فرمان و دستور دادن نیستند و کارهایی که بر عهده ی آن هاست، با جزئیات و تمام و کمال انجام می شود. به سازمان خود وابستگی زیادی دارند. تمام کارها را به تنهایی انجام می دهند و نیاز به مدیر یا کسی که بالای سر آن ها قرار بگیرند، ندارند. آنها به سلسله مراتب سازمانی اهمیت می دهند و لایه های سازمانی را رعایت می کنند.

نقاط قوت تیپ شخصیت شناسی ISFJ در محیط کار

افرادی بسیار مسئولیت پذیر هستند و به دقت جزئیات را مورد بررسی قرار می دهند و کار ها را با دقت بالایی انجام می دهند. برای مجموعه ای که در آن کار می کنند بسیار احترام و ارزش قائل است.

نقاط ضعف تیپ شخصیتی ISFJ در محیط کار

افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ISFJ از تغییر استقبال نمی کنند! افراد آینده نگری نیستند و در کار خود منعطف نیستند و همچنین افراد انتقاد پذیری نیستند.

نحوه برخورد با تیپ شخصیتی ISFJ در محیط کار

محیط کار تیپ شخصیت شناسی ISFJ باید کاملا روتین و عاری از خلاقیت باشد.

تیپ شخصیت شناسی ISFJ باید در کار خود مثمر ثمر باید و تمایل دارد تا این حس رضایت را به مدیر و یا همکار خود نیز القا کند.

تمایل ندارد تا مسئول مستقیم بالا سری داشته باشد و کارش را به دیگران توضیح دهد.

بنر شخصیت شناسی mbti

بنر شخصیت شناسی mbti برای وب سایت مدرسه کسب و کار آیا

دیگر مقالات هوش هیجانی مدرسه کسب و کار آیا:

 1. تیپ شخصیتی ENTJ
 2. تیپ شخصیتی INTP
 3. تله رها شدگی در زندگی چیست؟
 4. با کارفرما مخالفت کن و استخدام شو
 5. تیپ شخصیتی ENTP
 6. تئوری تله های زندگی جفری یانگ
 7. آزمون شخصیت شناسی MBTI
 8. تحلیل رفتار متقابل چیست؟
 9. تیپ شخصیتی ESTJ
 10. چرا افراد موفق هوش هیجانی بالایی دارند
 11. مفهوم نظم شخصی چیست؟
 12. تیپ شخصیتی ISFJ

 13. تفکر مثبت چیست؟
 14. عوامل موثر در روابط عاطفی
 15. مسئولیت پذیری چیست؟
 16. خود ابرازی چیست؟
 17. هوش هیجانی در محیط کار
 18. بلوغ عاطفی چیست؟
 19. تفاوت EQ با IQ
 20. برنامه ریزی عصبی کلامی NLP
 21. روش های تغییر نگرش
 22. هوش مالی چیست؟
 23. خودشکوفایی چیست؟
 24. راه های رسیدن به آرامش درون
 25. بهبود هوش هیجانی
 26. هوش هیجانی و تاثیر آن در کسب و کار
 27. عزت نفس چیست؟
 28. روش های تقویت عزت نفس
 29. خودآگاهی چیست؟
 30. هوش عاطفی چیست
 31. نشانه های هوش هیجانی بالا
 32. کنترل استرس در فروش
 33. تعریف هوش هیجانی
 34. هوش هیجانی
 35. مهارت مدیریت احساسات
 36. هوش هیجانی و چهارشنبه سوری
 37. چگونه جر و بحث را در رابطه عاطفی کنترل کنیم؟
 38. مدیریت احساسات در فروش شخصی
 39. هوش هیجانی چیست ؟
 40. کنترل هوش هیجانی در کودکان چگونه صورت می گیرد
 41. تاثیر هوش هیجانی بر فروش
 42. هوش هیجانی به چه معنایی است؟
 43. برای موفقیت داشتن EQ بالا مهم است یا IQ بالا؟

تست شخصیت شناسی MBTI یکی از برترین تست های شخصیت شناسی است که کاربرد های فراوانی دارد. به طور مثال می توان از این تست برای شناخت شخصیت افراد استفاده نمود تا بتوان با دانستن خصوصیات تیپ شخصیتی این اشخاص پس از استخدام، آن ها را در بهترین موقعیت شغلی که با خصوصیاتشان همخوانی دارد، قرار داد. اگر شما در جایگاه کارفرما قرار دارید، با استفاده از تست MBTI می توانید کارمندان را بهتر شناخته و از آن ها کارهایی را بخواهید که بتوانند بهترین عملکرد را در انجام آن داشته باشند. بدین وسیله شما می توانید بهترین نتیجه را در کمترین زمان ممکن بگیرید و سریع تر به سمت موفقیت حرکت کنید.

به طور مثال زمانی که قصد دارید شخصی را در سازمان خود استخدام کنید، یه زبان بدن وی دقت می کنید. نگاه می کنید که او چطور نشسته، طرز نگاه کردن او چگونه است، دست هایش به چه حالتی قرار دارند و به صورت کلی دقت ویژه ای به حرکات و اشارات بدن وی می کنید. شما این کار را انجام می دهید تا بتوانید شخصیت او را بشناسید و یا استفاده از این شناخت برای او تصمیم گیری کنید.

مثال دیگر از مورد فوق، این موضوع است که زمانی که قصد دارید تا شخصی را برای مجموعه خود به کار گیرید، هوش هیجانی او را با استفاده از تست هوش هیجانی بار ان (تست هوش هیجانی baron) می سنجید تا متوجه شوید که او چه شخصیتی دارد و در زمان بحران و فشار های عصبی، عکس العمل وی چگونه خواهد بود. این موضوع یکی از مهم ترین موضوعات در استخدام کارمندان است زیرا برخورداری از هوش هیجانی بالا در رشد و ارتقا سازمان ها تاثیر مستقیم دارد و می بایست حتما مورد توجه قرار گیرد.

ما در مدرسه کسب و کار آیا که یکی از برترین موسسات آموزشی کشور است، به این موارد اهمیت ویژه ای داده و بدین منظور کارگاه های آموزشی و دوره های متعددی برای ارتقای مهارت های فردی مانند دوره زبان بدن، دوره هوش هیجانی، دوره مهارت فردی1، دوره مهارت فردی2، دوره مذاکره، دوره فروش حرفه ای، دوره سخنوری، دوره تصمیم گیری و انواع دوره های مدیریت برگزار می نمائیم. همچنین موسسه آیا یکی از برترین برگزار کنندگان دوره های جامع مدیریت راهبردی کسب و کار MBA و دکترای راهبردی کسب و کار DBA در سطح کشور می باشد.

هدف ما در موسسه کسب و کار آیا بالا بردن توانایی های افراد در زندگی شخصی و حرفه ای است.

دکتر یحیی علوی یکی از برترین اساتید حوزه مدیریت و فروش است که همواره بر جذب نیروهای متخصص و کارآمد تاکید دارند. یکی از ویژگی های مهم سازمان ها انتخاب افراد شایسته در موقعیت های شغلی مناسب است. دکتر علوی همچنین یکی از برترین سخنرانان حال حاضر کشور است که در زمینه مشاوره کسب و کار ها نیز فعالیت دارد. در واقع او یکی از برترین مشاوران بین المللی کسب و کار در کشور عزیزمان ایران است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب و کار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب و کار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می باشد.