6 راه جذب موفقیت در زندگی از زبان گری وی

گری وینر چاک که در جهان با نام گری وی شناخته می شود، در سال 1975 در بلاروس به دنیا آمد و والدینش طی مبادله ای که شوروی سابق یهودیان روسیه را به آمریکا منتقل نمود به این کشور مهاجرت نمودند. این اتفاق یکی از شانس های بزرگی بود که به گری روی آورد و به نوعی زندگی او را متحول ساخت. گری هم اکنون یکی از موفق ترین سخنرانان انگیزشی، نویسندگان و سرمایه گذاران آمریکایی است که به عنوان یک سرمایه گذار موفق در شرکت هایی همچون فیس بوک، توئیتر، اوبر و تامبلر فعالیت دارد. او همچنین صاحب کمپانی های وینر اکس و وینر مدیا است که در زمینه های ارتباطات و تبلیغات در سراسر جهان فعالیت گسترده ای دارند. در ادامه مطلب ” 6 راه جذب موفقیت در زندگی از زبان گری وی “ با مدرسه کسب و کار آیا همراه باشید.

گری وی که هم اکنون به شهرت جهانی دست یافته و به عنوان یکی از موفق ترین افراد جهان نیز شناخته می شود، کتاب های متعددی به رشته تحریر درآورده که به عقیده بسیاری می تواند زندگی شما را متحول سازد. بسیاری از بزرگان حوزه موفقیت در جهان او را یک دیوانه موفق می نامند. او بسیار رک است و هرچه دوست دارد به زبان می آورد. خیلی ها او را به بد دهنی متهم می کنند، اما او می گوید این خود واقعی من است. من نمی توانم به خاطر اینکه بعضی ها از لحن من خوششان نمی آید خودم را تغییر دهم. اگر تغییر کنم دیگر گری وی نیستم. او معتقد است 10 راز وجود دارد که میتواند باعث موفقیت اکثر مردم جهان در زندگی شان شود. این 6 راز موفقیت به شرح زیر هستند:

3 قانون مهم گری وی

گری وی می گوید من بر اساس 3 قانون زندگی می کنم و آن سه قانون به شرح زیر است:

  1. با علاقه و اشتیاق بالا زندگی کنید.
  2. عاشق خانواده خود باشید و به آنها عشق بورزید.
  3. تا می توانید سخت کار کنید.

گری وی در توضیح این مطالب می گوید: اگر دقت کرده باشید من از اینترنت، شبکه های اجتماعی و مباحث مربوط به تکنولوژی صحبتی نکردم، با اینکه عمده موفقیتم را از این کانال ها بدست آورده ام. علت این موضوع این است که من موفقیت را با داشتن کسب و کار موفق یا ثروت بالا نمی سنجم و معتقدم میران رضایت من از زندگی است که موفقیت من را نشان می دهد.

علاقه های شخصی خود را دنبال کنید

تا زمانی که برای فرد دیگری کار می کنید، هیچ گاه به خودتان اجازه نمی دهید که فرصت بروز داشته باشید و با علایق خود زندگی کنید. گری وی می گوید: من هیچ گاه به شما نمی گویم ناگهان از کاری که دارید استعفا دهید. توصیه من این است که آرام آرام برای ترک کار خود برنامه ریزی کنید. از نظر من زندگی بسیار کوتاه است که شما بخواهید برای دیگران فعالیت کنید و کاری که علاقه ندارید را انجام دهید. شما باید کاری که علاقه دارید را برای خودتان و خانواده تان انجام دهید.

یک برند شخصی داشته باشید

همه ما باید به فکر داشتن یک برند شخصی باشیم. ما باید هر روز که از خواب بیدار می شویم، کاری را که به آن علاقه داریم برای پیشرفت خودمان انجام دهیم و در واقع به خودمان خدمت کنیم. از نظر من مهارت ها ارزان هستند و می توان به راحتی آن ها را فرا گرفت، در صورتی که علاقه و اشتیاق قیمتی ندارد. گری اضافه می کند، اگر شما کاری را که علاقه دارید انجام دهید، بهتر از هر کسی می توانید آن را انجام دهید و این می تواند راز موفقیت شما در زندگی باشد. از زمانی که اینترنت ظهور نموده است این امکان بیش از پیش فراهم شده است که شما به آنچه علاقه دارید میدان بدهید، پس این کار را انجام دهید.

صداقت را فراموش نکنید

این جمله را به یاد داشته باشید، فرصت ها از صداقت ایجاد می گردند. در هر کسب و کاری فعالیت می کنید، به مخاطبان خود حقیقت را بگوئید. طبیعتا مخاطبان شما به دنبال چیزی که می خواستند هستند، اما زمانی که از شما صداقت ببینند، نسبت به شما اطمینان پیدا می کنند و این راز موفقیت شماست. آنها بسیار راحت تر از شما خرید می کنند.

سخت کوشی بسیار اهمیت دارد

گری وی می گوید، من بارها و بارها گفته ام که شما باید علاقه ای که در زندگی دارید را به کسب و کار خود تبدیل کنید. در این راه ابزارهایی وجود دارند که می توانید برای رشد دادن به کسب و کار خود از آنها استفاده کنید. یکی از مهم ترین آنها ابزارهای آنلاین هستند. اگر اجازه بدهید تا فردی که اشتیاق کمتری نسبت به شما دارد و رقیب شماست، سخت تر از شما کار کند، شما قطعا شکست خواهید خورد. اگر می خواهید بر روی برند شخصی خود کار کنید و با سرعت بالا به سوی موفقیت قدم بردارید باید انقدر پای کامپیوتر کار کنید تا چشمانتان به رنگ خون در بیاید.

صبور باشید تا به موفقیت برسید، عجله کار شیطان است

صبر داشتن در کسب و کار یکی از مهم ترین و اساسی ترین مواردی است که شما باید مد نظر داشته باشید. گری وی می گوید، اگر من مشاوره کسب و کار کسی را به عهده بگیرم و او قبل از اینکه کسب و کارش یک ساله شود، با من تماس بگیرد و از این موضوع شکایت کند که سودی بدست نیاورده یا پولی که سرمایه گذاری کرده برنگشته است، مشخص است که نه به حرف های من گوش داده و نه می تواند با این روند موفق شود.

آنچه من به آن اعتقاد دارم این است که شما می توانید پول بسیاری در کسب و کار خود بدست بیاورید اما یک شبه نمی توانید به این موفقیت دست پیدا کنید. بسیاری از مردم جهان معتقدند، من به کاری که می کنم اعتقاد دارم، اشتیاق دارم و تلاش لازم را هم انجام می دهم پس چرا باید صبر داشته باشم. توصیه من به این افراد این است: صبر رمز موفقیت است و اگر صبر نداشته باشید، قطعا موفق نمی شوید. هر چه در راه رسیدن به موفقیت بیشتر عجله داشته باشید، برای خود افق کوچک تری در نظر خواهید گرفت و این موضوع سد راه موفقیت شما خواهد بود.