تیپ شخصیتی ESFP

افراد دارای تیپ شخصیتی ESFP افرادی برونگرا، خوش برخورد و خوش صحبت هستند. افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ESFP دارای روابط گرم و صمیمی هستند و دوستی و روابط آن ها با افراد بدون هیچ چشم داشتی است و بدون توقعی به آن ها محبت می کنند.

تیپ شخصیت شناسی ESFP افرادی هستند کاملا خونسرد که از زندگی کردن خود لذت می برند و آن را به صورت فرآیندی می بینند و به دنبال نتیجه و انتها نیستند و سعی می کنند ازتک تک لحظات خود لذت ببرند. دوستان و اطرافیان افراد دارای تیپ ESFP از مصاحبت و هم نشینی با آن ها لذت می برند. افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ESFP افرادی همدل هستند که سعی دارند به دیگران کمک کنند و روحیه حامی گری خوبی دارند. تفریح کردن و بازی، یکی از هدف های آن ها در زندگی است و هر آنچه را که می بیند و لمس می کند را درک می کند؛ از همین رو واقع بینی زیادی دارند. افراد دارای تیپ ESFP بسیار در جزئیات غرق می شوند و تمام جزئیات را به خاطر می سپارند.

افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ESFP منافع جمعی را به مصالح شخصی ترجیح می دهند. تیپ ESFP دارای کاریزمای خاصی هستند و این قدرت را دارند تا افراد را متقاعد کنند و نظراتشان را دیکته کنند.

به واسطه ی برونگرایی، افرادی خوش رو و خوش صحبت هستند و دیگران را نیز به سمت خودشان می کشند.

در نتیجه ی تست شخصیت شناسی MBTI باید به درصد های گزارش شده دقت داشت؛

درصد قضاوتی بودن در برابر دریافت گرا، درصد درونگرایی در برابر برونگرایی، درصد حسی بودن در برابر شهودی بودن و درصد منطقی بودن در برابر احساسی بودن. هر میزان که این اختلاف بیشتر باشد، می توان گفت که نتیجه ی این آزمون به شخصیت فرد نزدیک تر است. اما هر چه درصد ها به هم نزدیک تر باشند، در می یابیم که در برخی موارد با شخصیت آن فرد، به طور کامل منطبق نیست. این امر دلیل بر ضعیف بودن تست شخصیت شناسی MBTI نیست؛ بلکه بیانگر نزدیک بودن ترجیحات فرد می باشد.

افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ESFP تمایل دارند تا محیط های کاری آن ها شاد و مفرح باشند. تا آخرین لحظه  نمی توانند تصمیم بگیرند که یک کار را انجام دهند و بر سر دو راهی می مانند که آن کار را انجام دهند یا خیر. این افراد در دور هم جمع کردن یک تیم، مهارت خاصی دارند.

افراد دارای تیپ ESFP می توانند به تنهایی به تک تک اعضای تیم انگیزه بدهند. بهترین پوزیشن برای آن ها می تواند مدیر روابط عمومی و یا کارمند روابط عمومی در یک سازمان باشد.

نقاط قوت تیپ شخصیتی  ESFP در محیط کار

افراد دارای تیپ شخصیتی ESFP در مواجهه با افراد، منعطف هستند و همچنین نسبت به همکاران و کارمندان خود بسیار متعهد هستند. در محیط کار خود تمایل دارند تا به سایر همکاران خود کمک کنند. مانند زندگی، از کار کردن خود نیز به شدت لذت می برند.

نقاط ضعف تیپ شخصیتی  ESFP در محیط کار

تمام کارها را در آخرین دقایق و فرجه ها انجام می دهد و همین موضوع می تواند موجب ناراحتی و عصبانیت سایر کارکنان شود. افراد دارای تیپ شخصیتی ESFP از حال خود بسیار لذت می برند و انسان های آینده نگری نیستند.

تیپ شخصیتی ESFP به دلیل احساسی بودن، منطقی تصمیم نمی گیرند. این تیپ شخصیتی انتقاد ها را به صورت شخصی می بینند و نه برای پیشرفت سازمان!

نحوه برخورد با تیپ شخصیتی ESFP در محیط کار

افراد دارای تیپ شخصیتی ESFP تمایل دارند تا درکارشان تفریح نیز داشته باشند و از کار کردن لذت ببرند. افراد دارای تیپ شخصیتی ESFP علاقه دارند تا مورد تأیید و تشویق قرار بگیرند. افراد دارای تیپ شخصیتی ESFP می خواهند در کار خود به دیگران کمک کنند.

مشاغلی که برای تیپ شخصیت شناسی ESFP مناسب است:

مربی ورزشی، مربی مهد کودک، مربی بدنساز، عکاس، کارگزار بیمه، خدمات پرواز

بنر شخصیت شناسی mbti

بنر شخصیت شناسی mbti برای وب سایت مدرسه کسب و کار آیا

دیگر مقالات هوش هیجانی مدرسه کسب و کار آیا:

 1. تیپ شخصیتی ENTJ
 2. تیپ شخصیتی INTP
 3. تله رها شدگی در زندگی چیست؟
 4. تیپ شخصیتی ISTJ

 5. با کارفرما مخالفت کن و استخدام شو
 6. تیپ شخصیتی ENTP
 7. تئوری تله های زندگی جفری یانگ
 8. آزمون شخصیت شناسی MBTI
 9. تحلیل رفتار متقابل چیست؟
 10. تیپ شخصیتی ESTJ
 11. چرا افراد موفق هوش هیجانی بالایی دارند
 12. مفهوم نظم شخصی چیست؟
 13. تیپ شخصیتی ISFJ
 14. تفکر مثبت چیست؟
 15. عوامل موثر در روابط عاطفی
 16. مسئولیت پذیری چیست؟
 17. خود ابرازی چیست؟
 18. هوش هیجانی در محیط کار
 19. بلوغ عاطفی چیست؟
 20. تفاوت EQ با IQ
 21. برنامه ریزی عصبی کلامی NLP
 22. روش های تغییر نگرش
 23. هوش مالی چیست؟
 24. خودشکوفایی چیست؟
 25. راه های رسیدن به آرامش درون
 26. بهبود هوش هیجانی
 27. هوش هیجانی و تاثیر آن در کسب و کار
 28. عزت نفس چیست؟
 29. روش های تقویت عزت نفس
 30. خودآگاهی چیست؟
 31. هوش عاطفی چیست
 32. نشانه های هوش هیجانی بالا
 33. کنترل استرس در فروش
 34. تعریف هوش هیجانی
 35. هوش هیجانی
 36. مهارت مدیریت احساسات
 37. هوش هیجانی و چهارشنبه سوری
 38. چگونه جر و بحث را در رابطه عاطفی کنترل کنیم؟
 39. مدیریت احساسات در فروش شخصی
 40. هوش هیجانی چیست ؟
 41. کنترل هوش هیجانی در کودکان چگونه صورت می گیرد
 42. تاثیر هوش هیجانی بر فروش
 43. هوش هیجانی به چه معنایی است؟
 44. برای موفقیت داشتن EQ بالا مهم است یا IQ بالا؟

تست شخصیت شناسی MBTI یکی از برترین تست های شخصیت شناسی است که کاربرد های فراوانی دارد. به طور مثال می توان از این تست برای شناخت شخصیت افراد استفاده نمود تا بتوان با دانستن خصوصیات تیپ شخصیتی این اشخاص پس از استخدام، آن ها را در بهترین موقعیت شغلی که با خصوصیاتشان همخوانی دارد، قرار داد. اگر شما در جایگاه کارفرما قرار دارید، با استفاده از تست MBTI می توانید کارمندان را بهتر شناخته و از آن ها کارهایی را بخواهید که بتوانند بهترین عملکرد را در انجام آن داشته باشند. بدین وسیله شما می توانید بهترین نتیجه را در کمترین زمان ممکن بگیرید و سریع تر به سمت موفقیت حرکت کنید.

به طور مثال زمانی که قصد دارید شخصی را در سازمان خود استخدام کنید، یه زبان بدن وی دقت می کنید. نگاه می کنید که او چطور نشسته، طرز نگاه کردن او چگونه است، دست هایش به چه حالتی قرار دارند و به صورت کلی دقت ویژه ای به حرکات و اشارات بدن وی می کنید. شما این کار را انجام می دهید تا بتوانید شخصیت او را بشناسید و یا استفاده از این شناخت برای او تصمیم گیری کنید.

مثال دیگر از مورد فوق، این موضوع است که زمانی که قصد دارید تا شخصی را برای مجموعه خود به کار گیرید، هوش هیجانی او را با استفاده از تست هوش هیجانی بار ان (تست هوش هیجانی baron) می سنجید تا متوجه شوید که او چه شخصیتی دارد و در زمان بحران و فشار های عصبی، عکس العمل وی چگونه خواهد بود. این موضوع یکی از مهم ترین موضوعات در استخدام کارمندان است زیرا برخورداری از هوش هیجانی بالا در رشد و ارتقا سازمان ها تاثیر مستقیم دارد و می بایست حتما مورد توجه قرار گیرد.

ما در مدرسه کسب و کار آیا که یکی از برترین موسسات آموزشی کشور است، به این موارد اهمیت ویژه ای داده و بدین منظور کارگاه های آموزشی و دوره های متعددی برای ارتقای مهارت های فردی مانند دوره زبان بدن، دوره هوش هیجانی، دوره مهارت فردی1، دوره مهارت فردی2، دوره مذاکره، دوره فروش حرفه ای، دوره سخنوری، دوره تصمیم گیری و انواع دوره های مدیریت برگزار می نمائیم. همچنین موسسه آیا یکی از برترین برگزار کنندگان دوره های جامع مدیریت راهبردی کسب و کار MBA و دکترای راهبردی کسب و کار DBA در سطح کشور می باشد.

هدف ما در موسسه کسب و کار آیا بالا بردن توانایی های افراد در زندگی شخصی و حرفه ای است.

دکتر یحیی علوی یکی از برترین اساتید حوزه مدیریت و فروش است که همواره بر جذب نیروهای متخصص و کارآمد تاکید دارند. یکی از ویژگی های مهم سازمان ها انتخاب افراد شایسته در موقعیت های شغلی مناسب است. دکتر علوی همچنین یکی از برترین سخنرانان حال حاضر کشور است که در زمینه مشاوره کسب و کار ها نیز فعالیت دارد. در واقع او یکی از برترین مشاوران بین المللی کسب و کار در کشور عزیزمان ایران است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب و کار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب و کار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می باشد.