زبان بدن خیانت

در چند مقاله پیش راجب اهمیت زبان بدن حرف زدیم.برای بار دیگر،باید اشاره کنم که زبان بدن مجموعه ای از حرکات بدن، بدون سخن گفتن است.برخی اشخاص،حرکات فراوان و مشخصی دارند و در هر مرحله مثل دروغ گفتن،خوشحال شدن،ناراحتی و …شما می توانید از روی حرکات بدنشان متوجه بشوید.بازیگران با این مبحث باید اشنایی کامل داشته باشند و در حرفه شان بخش مهمی محسوب می شود.متاسفانه، به این قسمت مهم اصلا توجهی نمی شود و محققان کمی دراین مورد فعالیت می کنند.

زبان بدن، ذهنی ست.

بسیاری از ارتباطات غیر کلامی ما مانند حرکات، حالت چهره ، تماس چشمی و غیره از طریق ارتباط بدنی با وضعیت ذهنی ما ارتباط دارند و ممکن است همیشه در سطح آگاهانه رخ ندهند ، بنابراین مدیریت آن را پیچیده و غیرقابل پیش بینی می کند. هر قسمت از بدن ما صحبت می کند (بعضی اوقات ناخواسته) ، به این معنی که ما دائماً پیام می فرستیم، حتی وقتی صحبت نمی کنیم ، و این می تواند به بر روابط ما با دنیای بیرون تاثیر بگذارد.

اما بدن شما، میتواند شما را لو دهد؟ اسرار شما را فاش سازد یا باعث برهم خوردن برنامه هایتان شود؟ با اطمینان می گویم بله،مگر اینکه شما انقد حرفه ای و صامت باشید که حرکتی نکنید که به نظر بعید می رسد،یا انقدر طرف مقابلتان به شما اعتماد داشته باشد که اعمال شمارا نادیده یا حتی اصلا نبیند. می توانید در هر شرایطی باشید،می توانید خیلی پوکر و حرفه ای باشید ولی بلاخره جایی بدنتان به طور خودکار حرکت میکند.

با وجود اهمیت زبان بدن در ارتباطات ، بدون قسمت کلامی ارتباطات ، ارتباطات غیر کلامی کاملاً محدود است. این ترکیبی از کلمات و زبان بدن است که به شما خیانت می کند ، به ویژه هنگامی که گفته های شما و نحوه عملکرد شما مطابقت نداشته باشد. اما مطمئناً اگر شخصی زبان بدن را مطالعه نکرده باشد ، بدین معنی نیست که مشکلی وجود ندارد. قبل از این که کتاب های مربوط به زبان بدن وجود داشته باشد ، مردم طی حدس و گمان خود، زبان بدن را درک میکردند. شما نیازی به کتابی در مورد زبان بدن ندارید که به شما در خواندن علائم کمک کند.وقتی کسی میگوید خوشحال است اما خوشحال عمل نمی کند،این یک چیز واضح است.

خیانت،به عنوان مسئله ای جنجال برانگیز در تمام دوران ها، همواره مورد سوال و بحث مردم و محققان است.بسیاری از خانم ها یا اقایان، متوجه خیانت طرف مقابلشان نمی شوند و ضربه بسیاری میخورند. حالا اگرطرف شما دروغ بگوید یا خیانت کند،چگونه رفتار خواهید کرد؟ البته باید گفت هر فردی منحصر به فرد است،اما بلاخره میان انسان ها یک سری حرکات مشترک و ذاتی ست.بد نیست چند مورد را در نظر بگیریم، بلکه به شناخت طرف مقابلمان کمک کند.

تماس چشمی: چشم ها را میتوان مهم ترین عنصر زبان بدنی قلمداد کرد.قابل تشخیص ترین عضو بدن به همراه سر.طبق نظر محققان، زمانی که فردی خیانت میکند،اگر از کرده خود شرمسار یا ناراضی یا ناراحت باشد چشم های خود را به زیر میاندازد یا نگاه خود را بر میگرداند و از تماس چشمی خودداری میکند.

دست های بی قرار: دومین عنصر مهم.دست های بی قرار میتواند با انگشت زدن به صورت طبل،در هم پیچیدن، کشیدن انگشتان یا در اغوش گرفتن بازوان همراه باشد.این ها همه نشانی ناراحتی،بی حوصلگی و بی قراری ست و اگر فردی احساس شرمساری کند،احتمالا این حرکات را به همراه تماس چشمی انجام میدهد.دقت کنید.

پا های بی قرار: مورد بعدی،همانند همتای قبلی ش است.پاهای بی قرار با ضربدری کردن مداوم،ضربه زدن به زمین یا گام های کوتاه همراه است.نشانه های مکرر استرس و پریشانی یا پشیمانی میتواند باشد.

باید این نکته را مورد توجه قرار داد که انسان ها با یکدیگر فرق دارند. شما نباید از خود انتظار داشته باشید که همه این علامت ها را تشخیص دهید و خب،معمولا افرادی که خیانت میکنند، سعی در جمع کردن خود و پنهان کردن نشانه هایشان هستند.

شما میتوانید با استفاده از تشخیص زبان بدنشان، بسیاری از حالت ها را حدس بزنید و حتی دروغ ها را رو کنید ولی اگر موفق نشدید، خود را سرزنش نکنید.زیرا زبان بدن، مبحث پیچیده ایست که متاسفانه به ان توجه نمیشود و علی رغم مقالات متعددی که در اینترنت میتوانید پیدا کنید، مطلب مفیدی از ان ها استخراج نمیکنید.مایه تاسف است،زیرا با یادگیری این پروسه مهم از بدن،شما بر خیلی چیز ها میتوانید فائق شوید و از خیلی اشتباهات دوری کنید.

 

 

 

مدرسه کسب و کار آیا
درصورتیکه در دوره مورد نظر خود نیاز به مشاوره یا اطلاعات بیشتر دارید و یا در دوره ای مایل به شرکت هستید که قبلا برگزار شده و تمایل به دانستن زمان برگزاری بعدی آن دارید این فرم را پر کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.