معرفی کتاب های برتر آمازون

همانطور که همه محققان ودانشمندان،توصیه میکنند،هر انسانی به طور کلی باید سرانه مطالعه بالایی در هفته داشته باشد.مخصوصا برای وقتی که در خانه تنها هستید،به دلایلی کاری ندارید و اخر هفته خلوتی در پیش درید.متاسفانه نداشتن یا انتخاب بد یک کتاب، میتواند باعث تردید خیلی ها از مطالعه باشد.به هر حال شما تمام کارهایتان را انجام میدهید و با خیال راحت مینشنید و ناگهان وارد هزارتوی بزرگ “حالا چی بخونم؟” میشوید.اگر قرار باشد یک کتاب افتضاح را بخوانید، من شخصا توصیه میکنم اصلا مطالعه نکنید!زیرا اثرات منفی آن،به مرور زمان بر روی روان شما تاثیر میگذارد.
و حالا،ما سایت آمازون را داریم که هر هفته، لیست برترین کتاب های خود را منتشر میکند.خواندن انها خالی از لطف نیست و ما برای شما خلاصه ای از این کتاب ها آماده کردیم:

1: دختری با صدای بلند با قلم اَبی دِر

“این داستان،مشکلات دختر 14 ساله ای را روایت میکند که پس از درگذشت مادرش که ارزوی تحصیل اورا داشت،توسط پدرش به بردگی فروخته میشود.”
آدونی بی پناه و مایوس از عملکرد پدرش،اززندگی اش نا امید نمیشود.شما پا به پای آدونی شجاع،پیش میروید و افرادی مهربان که به او تسلی و روحیه جنگاوردی اش را بالا میرود.شخصیتی زنده و جنگجو که برای به دست اوردن رویاهایش تلاش میکند و سرسختانه میجنگد.شما یاد میگیرید که چیزی در این زندگی آسان نیست و آسان به دست نخواهد آمد، اما میشود موانع را کنار زد و خود را به موفقیت رساند.

2: دره ی پنهان با قلم رابرت کولکِر

“دره ی پنهان،داستانی دلخراش در خانواده ای امریکایی با جمعیت بسیار زیاد است.زمانی که یک روانشناس متوجه میشود که 6 نفر از اعضای خانواده،مبتلا به اسکیزوفرنی هستند.تاریخچه ای کاملا وحشتناک.”

یک قصه واقعی با محتوای روانشناختی.روایت خانواده ی شلوغ که یکی از مورد بحث ترین بیماری های روانشناسی را به چالش میکشد:اسکیزوفرنی.موضوعی که در جوامع امروزه در بسیاری از نوجوان ها مشاهده میکنیم و بسیاری از مردم نمیدانند چگونه با ان برخورد کنند.چه بسا موجب تشدید این بیماری میشود.

گرچه شاید احساساتتان در این کتاب جریحه دار شود،اما میتوانید اطلاعات بسیاری در این بیماری پیدا کنید و همچنین،رمز و راز های پزشکی را از یاد نبرید که به طرز ماهرانه ای شما را در شوک فرو میبرد.

 

3: تصنیف آواز پرندگان و مارها با قلم سوازن کالینز

“دهمین سالگرد بازی های گرسنگی،شروع میشود و کوریولانوس اسنو 18 ساله، که دهه های بعد رییس جمهور کشور میشود،در اینجا به عنوان یکی از بازیکنان مسابقات عطش،انتخاب میشود.”

دیگر همه ما برای یک بار در زندگی،نام سری معروف کتاب و فیلم های بازی های عطش،را شنیدیم.

در اینجا به سالیان قبل،زمانی که تازه بازی های عطش بنیان گذاشته شدند،برمیگردد.

این سری جذاب،برای دوستداران فانتزی خوان و عاشق داستان های هیجانی،بسیار مناسب است.

4: سرود کینگ کنگ با قلم جیمز مک برایدز

“سرود ملی،امیخته ای فرهنگ و کینه و مشکلات اجتماعی ست.این داستان روایتگر چندین شخصیت اغواگر که همگی در دهه بزرگسالی به سر میبرند و تا گردن در مشروبات الکلی و مواد مخدر به سر میبرند”.

مک برایدز در این داستان،مشکلات و فشار های روانی ناشی از توقعات جوامع،اقتصادی و اجتماعی که محیطی تاریک برای شخصیت های داستانش،رقم میزند.پیچ و تاب های فریب کارانه و پازلی اغوا کننده که باعث میشود برای لحظه ای نیز،کتاب را روی زمین نگذارید و پا به پای سیر داستانی در حالیکه شخصیت هایش را غرق میکند،پیش بروید.سرود کینگ کنگ،تجسمی از دنیای تاریک ماست.

5: نویسندگان و عاشقان به قلم لیلی کینگ

“کیسی جوان،عجول و پرهیجان در کافه ای کار میکند.او به سرعت قرار های عاشقانه میگذارد و پس از مدتی ان را نیز تمام میکند به امید انکه معشوق حقیقی خویش را بیابد.اما زندگی همیشه روی خوبش را نشان نمیدهد.”
نوبت به رمان عاشقانه و کمدی ما میرسد.

کینگ در این داستان،دختری را روایت میکند که به شدت عاشق پیشه و رویا پرداز است و اصلا به احساسات خود توجه نمیکند و فارغ از هرگونه شکستی که برایش پیش میاید،باز ان را تکرار میکند!البته به همراه کلی اتفاقات جالب و خنده دار که شیرینی رمان را دوچندان میکند و حل کردن مشکلات رمانتیک و عشقی که بسیاری از ما،درگیر ان هستیم.

6: آه،رفته به قلم فیچ تران

“تران کوچک،یک کودک ویتنامی که در پنسیلوانیای امریکا بزرگ میشود،با چالش های عمیق زندگی اش روبرو میشود:نژاد پرستی و خشونت”.
این کتاب به عنوان یکی از عمیق ترین و خنده دار ترین،در ادبیات امروزه جا دارد.

تران یکی از نویسنده های توانای ویتنامی،با شوخی و خنده سعی میکند خشونتی را که در دوران کودکی او را احاطه کرده،به چالش بکشد و بار دیگر اثرات و عواقب جبران ناپذیر نژاد پرستی را به همه ثابت کند.عشقی که او به ادبیات نشان میدهد، سرانجام نجات او از کابوس کودکی هایش شد.

7: شهری که ما شدیم به قلم اِن.کی.جمیسین

“پنج غریبه به طور غیر منتظره،ماموریتی می یابند که با شیاطین نیویورک در شب،مبارزه کنند.”
بار دیگر در این لیست،اثار فانتزی و تخیلی به چشم میخورد.

جمیسین در اینجا داستان تخیلی که در شهر های مختلف نیز اتفاق میوفتد،به زیبایی روایت میکند و البته کمی به آن چاشنی عاشقانه و رمانتیک نیز اضافه کرده است.

این کتاب امسال منتشر شد ولی سری های دیگر نیز دارد که نویسنده در سال های آتی،منتشر خواهد کرد.

8: اوونا خارج از سفارش به قلم مارگاریتا مانتیمور

“اوونا لاکهارت در در سال 1982 میلادی،تولد 19 سالگی خودرا جشن میگیرد و همان شب از دنیا میرود و در یک بدن 51 ساله،بیدار میشود.”
قصه ای دیگر از تناسخ ولی با نگاهی عمیق تر به سرنوشت و عشق به خانواده.

اوونا به ما ثابت میکند که زندگی جریان دارد و در حال حاضر است و هر لحظه ای که میگذرد با ارزش است و نباید ان را از دست داد.

تراژدی غمگین که اگر صد بار نیز تکرار شود،باز ارزش خواندن را دارد.

9: چیز های زیبا به قلم جنل براون

“زمانی که نینا و دوست پسرش به ویلای خانوادگی و لوکس خود سفر میکند،به زنی از خاندان به نام انجا برخورد میکند و آن زن،برایش داستانی از گذشته می گوید،قصه ای از خیانت،انتقام و پشیمانی.”
داستانی دور از ذهن و در مورد نسل ما.جنل به خوبی روایت دختران بد و دختران خوب را به رخ میکشد و شما برای لحظه ای نمیتوانید آن جملات جالب را از ذهنتان پاک کنید.شاید کمی غیر واقعی به نظر برسد اما مطمئنا در زندگی روز مره ما پیش میاید.کینه ای که میتواند تبدیل به انتقام شود و زندگی هایی را به هم بریزد.شاهکار براون،ذهن شما را به بازی میگیرد و شما در دریایی از شگفتی ها غرق میکند.

10: مروّت ها به قلم کایران میل وود

“شهری سرد و دور دست در نروژ که با دریاها احاطه شده است.اما روزی طوفانی سهمگین،ا تمامی ماهیگیران را در بر میگیرد و ان ها در یک کشتی گیر میاندازد و ایجا،مردمانی باهوش که به یک دیگر شک دارند و باید هرکسی باید خود را نجات دهد،وگرنه وارد دامی مرگبار خواهد شد.”
میل وود جامعه ای غم انگیز را به ما نشان میدهد که چگونه به راحتی،مشکلات و سختی را به دست اورده اند و دیگر نمیتوانند از ان فرار کنند.

هرچه به یکدیگر بیشتر شک کنند و تهمت بزنند،بیشتر در منجلاب فرو میروند.میل وود میخواهد ثابت کند که رحم و بخشش،چقد میتواند در زندگی ما تاثیر داشته باشد و هرچند خشمگین و سخت اما امیدوارانه و سرسختانه در ما میماند.