تقریبا همه ی ما مردم جهان آرزو داریم هر روز فعالیتی داشته باشیم تا وضعیت مالی خود را بهبود ببخشیم. به جرات می توان گفت بسیاری از مردم جهان آرزو دارند تا به بی نیازی مالی رسیده یا به عبارت دیگر ثروتمند شوند. ثروتمند شدن به عقیده ی بسیاری، از تغییر و تحول در نگرش انسان آغاز می گردد. عده ی کثیری از افراد موفق و میلیاردر جهان معتقدند این نگرش افراد است که جلوی پیشرفت و ثروتمند شدن افراد را می گیرد. در ادامه مطلب ” 7 راز ثروتمند نشدن ” از سری مقالات موفقیت مدرسه کسب و کار آیا با ما همراه باشید.

به عقیده ی بسیاری از بزرگان حوزه موفقیت آنچه به شما اجازه نمی دهد تا موفق شوید، دقیقا طرز فکر شماست. افکار منفی و اشتباه شما مانند ترمز جلوی حرکت شما را می گیرد و اجازه نمی دهد تا شما واقعیات را ببینید و پیشرفت کنید. کارشناسان معتقدند 7 راز وجود دارد که شما بوسیله ی جلوگیری از آن ها می توانید به یک فرد موفق و البته ثروتمند تبدیل شوید. 7 راز ثروتمند نشدن که شما باید با آن ها مقابله کنید به شرح زیر است:

* عدم علاقه به ثروتمندان

آیا تا به حال افرادی را دیده اید که به شدت به یک شخصیت فیلم سینمایی علاقه دارند یا مثلا دیوانه ی یک خواننده هستند؟ یا به طور مثال به یکی از همکارهای خود علاقه دارند. اگر دقت کرده باشید این گونه افراد به دلیل علاقه ی شدیدی که به آن شخصیت مورد نظر دارند، ناخود آگاه مثل او لباس می پوشند، مدل موی خود را مثل او درست می کنند، مثل او ورزش می کنند، شبیه او راه می روند، مثل او صحبت می کنند و نهایتا بسیار شبیه او می شوند. موضوعی که اینجا مطرح می شود این است که شما باید به انسان های ثروتمند علاقه داشته باشید تا بتوانید مثل آن ها شوید. اگر شما از آن ها متنفر باشید هیچ وقت نمی توانید مثل آن ها شوید. پس سعی کنید طرز فکر خود را تغییر داده و به آن ها علاقمند باشید تا بتوانید در مسیر آن ها حرکت و به موفقیت برسید.

* فکر می کنید ثروتمند ها انسان های عجیب و غریبی هستند

همه ما انسان ها مانند هم هستیم. همه غذا می خوریم، کار میکنیم، تشکیل خانواده می دهیم و زندگی خود را می گذرانیم. بین ما یک عده موفق تر و ثروتمند تر هستند، یک عده انسان های معمولی و یک عده هم انسان هایی هستند که از حد معمولی هم پایین تر هستند و زندگی سختی دارند. تفاوت مابقی مردم جهان و انسان های موفق یک موضوع کلیدی است و آن هم این موضوع است که افراد موفق یک روز اراده نموده و تصمیم گرفته اند که زندگی خود را دستخوش تغییراتی کنند. این اراده برای تغییر، رمز موفقیت آن ها بوده است.

* آموزش دیدن را دست کم می گیرید

یکی از موضوعات مهمی که افراد معمولی دقت زیادی به آن ندارند، آموزش است. انسان های معمولی افرادی هستند که فکر می کنند نیازی به یادگیری ندارند و هر آنچه می دانند یا قبلا فرا گرفته اند، برای آن ها کافی است. این بزرگترین اشتباه زندگی اکثر مردم جهان است. بسیاری از میلیاردرهای امروز جهان قبلا افرادی مانند ما بوده اند. کارمند های معمولی با یک زندگی یکنواخت، اما راز موفقیت آن ها این بوده که یک نقطه در زندگی متوجه شده اند که باید مهارت های خودشان را بالا ببرند و توانایی های خود را افزایش دهند تا بتوانند در مسیر بهتری قدم بردارند. اگر آموزش را دست کم بگیرید قطعا در آینده فردی خواهید بود که نه تنها پیشرفت نمی کند بلکه عقب گرد نیز خواهد داشت.

* زیاد نگران نظرات مردم راجع به خودتان هستید

انسان های موفق یک ویژگی بزرگ دارند و آن هم این موضوع است که کاری که فکر می کنند درست است را انجام می دهند و نگران نظرات مردم راجع به خود نیستند. اگر بخواهید فکر کنید که فلانی چه گفت و اگر این کار رو بکنم مردم چی میگن؟ قطعا پیشرفت نخواهی کرد.

* نگران نیستید انسان های درست راجع به شما چه می گویند

همیشه به نظراتی که افراد درست در زندگی به شما می دهند، دقت کنید. افرادی مانند پدر و مادر شما، مانند استادهایی که دارید، افرادی مثل مشتری های شما و کسانی که شما را باور دارند. این گونه افراد دلسوز شما هستند و برایشان مهم است که شما به کدام سمت و سو می روید. به توصیه های آن ها گوش نموده و عمل کنید تا بتوانید ابتدا مسیر صحیح را پیدا نموده و در آن قدم بردارید.

* هر کاری رو که به شما گفتند انجام بده، انجام می دهید

بسیاری از اطرافیان شما هستند که صلاح شما را می خواهند اما صلاح شما را نمی دانند. ممکن است فردی به شما بگوید فلان کار را انجام بده، اما نداند که این کار نه تنها کمکی به شما نمی کند بلکه به ضرر شما نیز هست. پس هر کاری را که هر فردی که صلاح شما را می خواست، انجام ندهید. برای انجام هر کاری با اطلاعات بالا عمل کنید.

* بهانه های قشنگی می آورید

بهانه آوردن یکی از مهم ترین و شاخص ترین اموری است که افرادی که موفق نمی شوند، انجام می دهند. برایان تریسی کتابی دارد که نام آن بهانه بی بهانه است. او در این کتاب می گوید بهانه آوردن عامل موفق نشدن است. هر زمان کاری را می خواهید انجام دهید، باید آن را انجام دهید. هیچ بهانه ای مورد قبول نیست. بهانه آوردن به معنی انجام ندادن و شانه خالی کردن است. هر وقت تصمیمی گرفتید، سعی کنید بهانه نیاورید و به هر شکل ممکن آن کار را انجام دهید. فراموش نکنید اگر می خواهید موفق شوید، بهانه آوردن را کنار بگذارید. کنار گذاشتن این عادت بد که همه ی ما به نوعی درگیر آن هستیم، گرچه سخت است اما اولین قدم است که باید برداریم تا بتوانیم در مسیر درست حرکت کنیم. اطرافیان خود را نگاه کنید، انسان های موفق اطراف شما به ندرت بهانه می آورند و افرادی که در جا می زنند و کاری از پیش نمی برند، همیشه بهانه های قشنگی می آورند.

مدرسه کسب و کار آیا
درصورتیکه در دوره مورد نظر خود نیاز به مشاوره یا اطلاعات بیشتر دارید و یا در دوره ای مایل به شرکت هستید که قبلا برگزار شده و تمایل به دانستن زمان برگزاری بعدی آن دارید این فرم را پر کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.