کتاب پدر پولدار پدر فقیر نوشته ی رابرت کیوساکی نویسنده نام آور حوزه هوش مالی است. این کتاب پله اول برای کسانی است که می خواهند کنترل مالی را در دست بگیرند

معرفی کتاب پدر پولدار پدر فقیر


در کتاب پدر پولدار پدر فقیر می خوانیم

کتاب پدر پولدار پدر فقیر نوشته ی شارون لیچر و رابرت کیوساکی نویسنده و سخنران نام آور حوزه هوش مالی است. این کتاب پله اول برای کسانی است که می خواهند کنترل مالی خودشان را در دست بگیرند. نویسندگان در این کتاب درباره دو نوع شیوه تفکر صحبت می کنند. تفکر اول در واقع کار کردن برای پول است و تفکر دوم کار کردن پول برای ما است. جمله های طلایی متعددی در این کتاب آورده شده است که یکی از آنها این جمله است که :

” اگر بتوانید راهی یاد بگیرید که به جای کار کردن برای پول بتوانید کار کنید که پول برای شما کار کند، تمام عمر را در رفاه زندگی خواهید کرد و هیچ گاه نگرانی های مالی و اقتصادی نخواهید داشت. ”

رابرت کیوساکی معتقد است برای رسیدن به رفاه و رهایی از نگرانی های اقتصادی، نیاز به کسب دانش و مهارت کافی در زمینه کسب درآمد و پولدار شدن داریم. داشتم دانش و هوش مالی به ما کمک می کند تا راههای بهتری از کارمندی پیدا کنیم و به سمت کسب درآمد بالا حرکت کنیم.

نحوه بیان اطلاعات این کتاب بسیار جذاب و متفاوت است. او کتاب را بدین شکل شروع می کند که پدر خود را به عنوان پدر بی پول و پدر دوست صمیمی اش را پدر پولدار معرفی می کند. وی دیدگاه های منحصر به فرد مالی اقتصادی خود را از زبان این دو پدر بیان می کند به طوری که نقل قول می کند که هر کدام از پدرها چه تصمیمات مالی می گیرند یا دیدگاهشان نسبت به هر موضوع مالی پیش آمده چیست. درس هایی که از این کتاب می آموزید، دیدگاه شما را کاملا متحول می کند و باعث پیشرفت روز افزون شما می گردد.


درباره نویسنده:

رابرت کیوساکی، نویسنده و سرمایه گذار موفق آمریکایی ژاپنی است که در سال 1947 خانواده ای به دنیا آمد که از مدرسان برجسته آموزش و پرورش آمریکا بوده اند. وی بعد ها به ارتش پیوست و بعد از بازگشت از ویتنام شرکتی تاسیس و به تولید محصولاتی از نایلون و ولکرو پرداخت که وی را تبدیل به یک میلیاردر نمود. او مشاور بیل کلینتون نیز بوده و از ترامپ در ریاست جمهوری حمایت نموده است.