چرا باید شخصیت شناسی ؟

چرا باید شخصیت شناسی بلد باشیم ؟ لطفاً از کنار این سوال به سرعت عبور نکنید.

توجه به پاسخ برخی از پرسش‌های مهم، ممکن است به پنج یا ده یا پانزده دقیقه زمان نیاز داشته باشد اما اگر مراقب نباشیم و از کنار‌ آن ها به سادگی عبور کنیم، احتمال دارد ده‌ها یا صدها ساعت تلاش بعدی ما بدون جهت‌گیری مشخص و بی‌هدف انجام شود و بهره‌ی چندانی از زحمات خود کسب نکنیم

بنابراین اجازه بدهید این سوال را یک‌بار دیگر دقیق بخوانیم و به آن فکر کنیم

·  چرا برای شخصیت شناسی وقت می گذاریم؟

·   چرا با دیدن عنوان شخصیت شناسی روی این مقاله کلیک کردید؟

·  چه اتفاقی باید بیفتد تا بگویید یادگیری شخصیت شناسی برای شما مفید و موثر بوده است؟

اگر شما پاسخ این سوال ها را نمی دانید به احتمال زیاد دچار مشکلاتی از قبیل: داشتن زندگی زناشویی ناموفق و یا شاغل بودن در شغلی که به هیچ عنوان از آن لذت نمی برید و … هستید

اصلی ترین مشکلاتی که عدم شخصیت شناسی موجب آن می شود؛ شامل چه مواردی است؟
رابطه های ناموفق
در یک جمله به شما می گوییم که بسیاری از مشکلاتی که تاکنون در طول زندگی تجربه کرده اید ناشی از عدم شناخت شخصیتتان بوده است و اگر نتوانید به شناخت کامل آن برسید روز به روز مشکلاتتان بیشتر و بیشتر خواهد شد. اگر در زندگی شخصیتان دچار مشکل هستید و به نظرتان همسر یا شخصی که در زندگیتان وجود دارد همانی نیست که شما می خواستید؛ مشکل را از او ندانید بلکه از خود بدانید.

بهانه ای را که در این موقعیت ها بسیار شنیده ایم این است که ” با شناخت چند ماهه و یا چند روزه نمی توان شخصیت او را بشناسیم تنها وقتی این اتفاق می افتد که زیر یک سقف برویم! ” سوال من از شما این است که چرا قبل از درگیر شدن با شناخت شخصیت دیگران ، سعی نمی کنید که شخصیت خود را بشناسید؟

شما اگر شخصیت خود را به خوبی بشناسید و تجزیه و تحلیل کنید، حتی در یک مکالمه چند ساعته هم متوجه می شوید که فردی که رو به رویتان قرار گرفته، فرد مناسب شخصیت شما هست یا نه؟

البته مشکلات عدم شخصیت شناسی تنها به داشتن رابطه های ناموفق در ازدواج و زندگی زناشویی منحصر نمی شود، بلکه شما در ارتباط برقرار کردن با هم جنسانتان هم دچار مشکل می شوید و اطراف شما را دوستانی پر می کنند که هیچ گونه سنخیتی با شخصیت شما ندارند.

موفق نبودن در زندگی کاری

یکی از بزرگترین کمک هایی که شخصیت شناسی به شما می کند، پیدا کردن رشته تحصیلی و در نهایت شغل مورد علاقه شما است. شما تا زمانی که تیپ شخصیتی خود را نشناسید به هیچ عنوان نمی توانید رشته مورد علاقتان را که بعدها قرار است به شغلتان ختم شود را پیدا کنید. در واقع هر چقدر خودمان را بهتر بشناسیم، بهتر می توانیم از توانایی‌های خودمان استفاده کرده و زندگی شغلی رضایت ‌بخش‌تری را تجربه کنیم.

شخصیت شناسی یا MBTI چیست؟
روانشناسی شخصیت شناسی بسیار گسترده و پیچیده می باشد و آگاهی به آن برای ما در زندگی بسیار مهم و کاربردی است. از آن جایی که این دانش در مذاکراتی که پیش روی زندگیمان قرار دارد می تواند به ما کمک بسیاری کند و با استفاده از این دانش بسیار راحت تر با طرف مذاکره کننده ارتباط برقرار می نماییم، دانستن علم آن برای هر شخصی ضروری می باشد.

کلمه شخصیت (Personality) از ریشه (Persona) گرفته شده است که به معنی «نقاب و ماسک» می باشد و اشاره به بازیگران یونان و رم قدیم دارد که ماسک و نقابی بر چهره می‌گذاشتند.

روش ها و مدل های مختلفی در دنیا برای تحلیل شخصیت استفاده می شود، ما بهترین و پرکاربردترین آن (از دید بنده و بزرگان شخصیت شناسی) را برای آموزش انتخاب نمودیم.

MBTI

MBTI مخفف ( Myers – Briggs – Type – Indicator ) می باشد که بر اساس آن چهار الویت و شانزده تیپ شخصیتی خواهیم داشت که در مقاله هایی بطور کامل (در حدی که به درد ما در مذاکراتمان بخورد) اشاره خواهد شد.

برای راحت تر عنوان نمودن و آشنایی بیشتر به تعریف چهار الویت می پردازیم:

·  ابتدا ما باید بدانیم دریافت انرژی ما چگونه می باشد.

·  از خودمان انرژی می گیریم یا از دیگران که به دو دسته دورنگرا و برونگرا تقسیم می شوند.

· پس از آن بدانیم چه نوع اطلاعاتی را طبیعتاً متوجه می شویم که به دو دسته منطقی و شهودی تقسیم می شود.

· چگونه تصمیم می گیریم که به دو دسته تفکری و احساسی تقسیم می شود.

·   و در انتها چگونه دوست داریم که دنیای بیرون از خود را سازمان دهی کنیم که به دو دسته منظم و منعطف تقسیم می گردد.

چگونه اشخاص انرژی می گیرند؟
دریافت به دو شکل می باشد:

درونگرا Introversion

برونگرا Extraversion

هر فرد بر حسب ذات خود، گرایشی به یکی از این دو سمت دارد که می توان به دو قطب متضاد تشبیه کرد. با یک مثال بیشتر توضیح می دهیم.

-شما راست دست هستید یا چپ دست؟
-با همان دستی که همیشه می نوسید، اسم خود را روی یک برگه بنویسید.
-حالا با دست دیگر اسمتان را بنویسید !!!

آیا راحت نوشتید؟
زمان بیشتری صرف کردید؟
اسمی که با دست مخالف نوشتید احتمالاً به خوبی دست اول نشد.
این موضوع دقیقاً به تیپ های شخصیتی ارتباط دارد، ما یا درونگرا هستیم یا برونگرا و نمی شود وسط باشیم، در نزدیک ترین حالت می شود ۵۱ به ۴۹ باشد ولی برابر نمی شود.

برونگرا یا درونگرا

بسیاری از رفتارهای ما تحت تاثیر این ترجیح می باشد، با پاسخ به دو سوال می توان تا حد زیادی تشخیص دهیم که درونگرا هستیم یا برونگرا.

–   تبادل با سایر اشخاص به من انرژی بیشتری می دهد یا با خود بودن؟

–   انرژی ام را در دنیای بیرون اشخاص صرف می کنم یا در دنیای درون ایده ها؟

برون گرا ها بیشتر به دیگران محور معروف هستند،یعنی انرژی خودشان را از دیگران می گیرند و به دیگران هم انرژی می دهند.
این افراد هر چی بیشتر با دیگران تبادل بیشتری برقرار کنند، انرژی بیشتری می گیرند.
درون گرا ها برای گرفتن جواب هایشان به درون خود توجه می کنند. بطور مثال: برون گرا ها اغلب در اتاقشان را باز نگه می دارند و این گونه متوجه می شوند که پیرامون آن ها چه می گذرد و برخلاف آن ها درون گرا ها درهای اتاقشان را می بندد تا حواسشان پرت نشود.

– من بیشتر یک شخص عمومی هستم یا یک شخص خصوصی؟

این سوال شاید بیشتر کمک نماید تا متوجه بشویم که درون گرا هستیم یا برون گرا.

دنیای اطرافمان را چگونه مدیریت می نماییم؟
دسته بندی دنیای اطرافمان در شخصیت شناسی دو دسته زیر می باشد:

داوری کننده Judging

ملاحظه کننده Perceiving

افراد چگونه دوست دارند دنیای اطرافمان خود را سازمان دهی کنند، در ادامه به مفهوم (داوری کننده و ملاحظه کننده) خواهیم پرداخت.

ملاحظه کننده به معنای کاملاً ادراکی بودن نمی باشد و بدین معنا می باشد که فرد باز و پذیرنده می باشد و خلاف آن داوری کننده می باشد که آن نیز به معنای این که شخص انتقاد کننده و ایرادگیر باشد نیست.

–  تصمیم گیری من سریع و راحت است ؟

–  یا در مواقع تصمیم گیری مضطرب می شوم؟

افراد که تیپ شخصیتی آنها داوری کننده می باشد دوست دارند برنامه ریزی داشته باشند و طبق برنامه ریزی جلو بروند و وقتی تغییری در برنامه به وجود می آید ناراحت می شوند

یک تفاوت بزرگ
–   آیا به زمان توجه داریم و تقریباً همیشه سر وقت هستیم؟ یا اکثر مواقع دیر می کنیم؟

افرادی که تیپ شخصیتی آنها داوری کننده می باشد زمان برایشان بسیار مهم محسوب می شود و برای رسیدن به هدفی که دارند زمان بسیار تاثیر گذار می باشد و فعالیت هایشان را در مدت های ۱۵ دقیقه و ۳۰ دقیقه و ۶۰ دقیقه زمان بندی می نماییند. اما افراد ملاحظه کننده زمان را می شود تمدید کرد و برای هر چیزی می گویند که می شود وقت برایش پیدا کرد .

دنیای اطرفمان چگونه می باشد؟
” نمی دانم همین ۵ دقیقه پیش این جا بود”  جمله ای که افراد ملاحظه کننده از آن زیاد استفاده می نماییند.

من باید کارم را تمام کنم و بعد از آن به استراحت بپردازم! یا همیشه می شود دلیلی پیدا کرد تا کارم را به زمان دیگری موکول نمایم.

همانطور که مشاهده کردید شناخت شخصیت به اسانی صورت نمی گیرد و موارد ذکر شده تنها چند مورد از راه های شناخت شخصیت بود این که شما در هنگام گرفتن اطلاعات از افراد و یا محیطتان به چه مواردی بیشتر دقت می کنید، چگونه تصمیم گیری می کنید و بسیاری از موضوعات دیگر، دانشی هستند که شما تا آن ها را نیاموزید قادر به شناخت خود نیستید.

شخصیت شناسی و شناخت صفات شخصیتی از سرفصل‌های مهم آموزشی ما در مدرسه کسب و کار ایا محسوب می‌شوند.

حتی مروری گذرا به درس‌های دوره MBA و اساساً هر نوع دوره آموزش مدیریتی نشان می‌دهد که به سختی می‌توان مباحث رفتارشناسی و شخصیت شناسی را از آموزش‌های مدیریتی تفکیک کرد.

از جمله درس‌ها و بحث‌های مدیریتی که عمیقاً با بحث شخصیت شناسی گره خورده ‌اند می‌توان به مدیریت رفتار سازمانی، مدیریت منابع انسانی، اصول و فنون مذاکره، مهارت ارتباطی و مهارت فروش اشاره کرد. اما در سایر زمینه‌های مدیریتی هم دانش شخصیت شناسی نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

در کلاس های MBTI  ( شخصیت شناسی ) مدرسه کسب و کار ایا دانشی که در رابطه با شناخت فردی شخصیت شما است مطرح می شود، شخصیت هایی چون: درون گرایی، خجالتی بودن، کمال طلبی، اعتیاد به کار، خودشیفتگی، افسردگیو …، همچنین برای شخصیت شناسی شما در محیط کار نیز برنامه گسترده ای در دست آموزش قرار دارد، برنامه هایی از جمله:

تفاوت رفتارشناسی و تیپ شناسی و شخصیت شناسی چیست؟
چرا باید الگوهای رفتاری و شخصیت خود و دیگران را بشناسم؟
کدام مدل‌ها برای شناخت رفتار و شخصیت در محیط کار مناسب‌تر هستند؟
با استفاده از دانش شخصیت شناسی، چگونه می‌توانم تیم‌های کارا و اثر بخش تری در محیط کار تشکیل دهم؟
چگونه از رفتارشناسی و شخصیت شناسی، می‌توان برای افزایش اثربخشی مذاکره‌ها استفاده کرد؟
چگونه می‌توان با استفاده از الگوهای شخصیت شناسی، اصطکاک سازمانی را کاهش داد؟
کاربرد آزمون های شخصیت شناسی در استخدام چیست؟
شناخت بهتر رفتارها و شخصیت ها در محیط کار، چگونه می‌تواند به رشد سریع‌تر در محیط کار کمک کند؟
چگونه می‌توانم با تغییر الگوهای رفتاری خود، به فرد موفق‌تر و اثربخش‌تری در محیط کار تبدیل شوم؟
چگونه می‌توانم با تغییر طراحی سازمان خود (طراحی فیزیکی، طراحی فرایندها و سیستم‌ها) فضای کار را برای الگوهای شخصیتی مختلف تسهیل کنم؟
چه رابطه‌ای بین الگوهای رفتار و شخصیت و ترجیحات مشتریان و طراحی محصول و خدمت برای آنان، وجود دارد؟
چگونه می‌توانم از شناخت شخصیت مشتریان، برای بازاریابی و تبلیغات بهتر بهره بگیرم؟
جایگاه شخصیت شناسی و رفتارشناسی در مدیریت ارتباط با مشتری کجاست؟
آیا همان چیزی که به نام شخصیت در فضای فیزیکی می‌شناسیم، در فضای مجازی هم قابل تعریف و استفاده است؟
اکنون بهترین زمان برای شناخت شخصیتتان است و همانطور که می بینید ما برنامه گسترده ای برای شما در نظر گرفته ایم. پس اکنون در کلاس های آموزشی شخصیت شناسی شرکت کنید.