مقوله تصمیم گیری در مدیریت یک سازمان یکی از مهم ترین موضوعات است. مدیر هر مجموعه باید بتواند در شرایط مختلف تصمیم های درستی اتخاذ نماید.

نقش تصمیم گیری در مدیریت

مقوله تصمیم گیری در مدیریت یک سازمان یکی از مهم ترین موضوعات است. مدیر هر مجموعه باید بتواند در شرایط مختلف تصمیم های درستی اتخاذ نماید.


نقش مارکتینگ پلن در رکو بازار بسیار مهم است زیرا با داشتن یک برنامه بازاریابی حساب شده می توان به راحتی از رکود بیرون آمد و در مسیر سود دهی قدم برداشت.

نقش مارکتینگ پلن در رکود بازار

مارکتینگ پلن، برنامه بازاریابی یا طرح بازاریابی، نقشه ای است که شما را به سمت مسیر درست رسیدن به هدف هایتان سوق داده و در ادامه شما را در این مسیر همراهی می کند.


زبان بدن یکی از راه های تشخیص انسان دروغگو می باشد. با استفاده درست از آن می توان با زبان بدن دروغگو آشنا شد و ازآن طریق فهمید که چه زمانی شخص دروغ می گوید.

زبان بدن دروغگو

زبان بدن یکی از راه های تشخیص انسان دروغگو می باشد. با استفاده درست از آن می توان با زبان بدن دروغگو آشنا شد و ازآن طریق فهمید که چه زمانی شخص دروغ می گوید.


رهبری تحول‌ آفرین

رهبران تحول آفرین عموما افرادی پرانرژی، پرشور و پراشتیاق در کارشان هستند. این دسته از رهبران نه تنها در روند کار سازمان یا شرکت خود درگیر هستند و نقشی فعال دارند بلکه در صدد کمک به تک تک اعضای گروه خود جهت دستیابی به موفقیت نیز برمی‌آیند.


برندینگ روشی برای متمایز کردن خودتان از شرکت‌های رقیب است و برندسازی ایجاد آگاهی و ارتقای اعتبار یک فروشگاه یا شرکت با استفاده از برخی استراتژی‌ها است.

تفاوت برندینگ و برندسازی

برندینگ روشی برای متمایز کردن خودتان از شرکت‌های رقیب است و برندسازی ایجاد آگاهی و ارتقای اعتبار یک فروشگاه یا شرکت با استفاده از برخی استراتژی‌ها است.


رفتار سازمانی حوزه‌ای مطالعاتی است که به بررسی تاثیر افراد٬ گروه‌ها و ساختارهای تشکیلاتی بر رفتار‌های درون سازمان می‌پردازد و هدف آن بهبود عملکرد سازمان است

رفتار سازمانی چیست؟

رفتار سازمانی حوزه‌ای مطالعاتی است که به بررسی تاثیر افراد٬ گروه‌ها و ساختارهای تشکیلاتی بر رفتار‌های درون یک سازمان می‌پردازد و هدف از آن بهبود عملکرد سازمان مذکور است


زبان بدن یکی از مهم ترین عواملی است که بر سخنرانی تاثیر مثبت دارد و با استفاده از آن می توان مخاطب را جذب خود کرد.

تاثیر زبان بدن بر سخنرانی

پژوهش های متعدد دانشگاهی نشان داده اند که اگر بتوانید بوسیله برقراری ارتباط موثر با مخاطبان، روی آن ها تاثیر بگذارید، می توانید یک سخنرانی موفق داشته باشید. یکی از مهم ترین راه های تاثیر گذاری بر روی مخاطبان در حین ارائه مطلب، زبان بدن است. به گفته محققین بیش از نیمی از موفقیت یک سخنرانی بستگی به زبان بدن شما دارد.


تصمیم گیری یکی از مهم ترین ویژگی ها برای رسیدن به موفقیت است. تصمیم گیری درست می تواند راه را برای رسیدن به موفقیت هموار تر و کوتاه تر نماید.

نقش تصمیم‌گیری در موفقیت

تصمیم‌گیری فرآیند شناسایی و انتخاب گزینه‌ها و راه حل‌ها بر اساس اولویت‌هایی است که شما در نظر دارید. جایگاه تصمیم گیری در موفقیت و پیشرفت بسیار با اهمیت است


دانستن اصول مذاکره بر فروش تاثیر بسزایی دارد

تاثیر مذاکره بر فروش

مذاکره فرآیندی است که طی آن دو طرف یا دو گروه با دیدگا‌ه‌ها، اهداف و منافع مختص به خود، سعی در دستیابی به نتیجه‌ای دارند که برای هر دوی آن‌ها به نحوی سودمند باشد. در کسب و کارها، مذاکره می‌تواند با خرید و فروش محصولات یا خدمات و یا مسائل مربوط به استخدام نیروی کار مرتبط باشد.


آیا می دانید مهارت های کلیدی رهبر چیست؟

مهارت‌های کلیدی رهبر

مهارت‌های کلیدی رهبر شامل ابزارها، رفتارها و توانایی‌ها است که او به منظور موفقیت در هدایت دیگران و ایجاد انگیزه در آنان به آن‌ها نیاز دارد.


دوره زبان بدن موسسه آیا

زبان بدن و تاثیر آن در مذاکره

زبان بدن یکی از مهم ترین روشهای برقراری ارتباط در زندگی روزمره، محل کار و مذاکره است. هریک از حرکت ها و زبان بدن ما پیام خاصی به طرف مقابل انتقال می دهد.


رهبری چیست و رهبر واقعی کیست؟

رهبری در حقیقت طرح‌ ریزی و برنامه‌ریزی برای تعیین و پیمودن راهی است که به موفقیت منتهی می‌شود؛ چه برای یک تیم باشد و چه برای یک سازمان یا شرکت.


MBA چیست؟

MBA به معنای مدیرت راهبردی و حرفه‌ای کسب و کار است که دوره‌ای بسیار ارزشمند در توسعه‌ی مهارت‌ های مورد نیاز برای کسب و کار و مدیریت محسوب می‌شود


اصول مذاکره‌ موفق

مذاکره بخشی از زندگی روزمره‌ ی انسان‌هاست. ما همواره و در بخش‌های مختلف زندگی مجبور به مذاکره هستیم. مذاکره در واقع به عنوان ابزار اصلی مردم برای دستیابی به آنچه می‌خواهند به حساب می‌آید.


دوره DBA چیست؟

موسسه کسب و کار آیا، با تجربه بسیار موفق در زمینه برپایی دوره های مدیریتی متعدد، اقدام به برگذاری کامل ترین و طولانی ترین دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار یا DBA، نموده است.


تاثیر هوش هیجانی بر فروش

هوش هیجانی به معنی توانایی شناخت، درک و مدیریت احساسات در خود و دیگران است؛ اینکه چگونه بتوانیم این احساسات را در خود یا دیگران به گونه‌ای تنظیم نماییم که بهترین نتایج را دربرداشته باشد.


رشته مدیریت کسب و کار یا MBA 

MBA یکی از رشته های مدیریتی است که به دلیل ارائه راهکارهای عملی و آموزش های قابل بهره برداری، مورد توجه بسیاری از صاحبین کسب و کارها قرار گرفته است.


راه ‌های ترغیب مشتری برای خرید از شما

برای اقناع مشتری به خرید از شما لازم است از مزایای محصول یا خدمات خود آگاه بوده و در هنگام فروش٬ آن‌ها را به خوبی برای او شرح دهید.


رهبری و اصول مهم آن

یک رهبر واقعی باید از تمام اعضای مجموعه اش در امر مدیریت حرفه ای تر باشد، همیشه ریسک را بپذیرد، افکار نوآورانه ارائه دهد، در مواقع بروز مشکلات آرام و منطقی بوده و در مقابل بحران ها و شکست ها توانایی ایستادگی داشته باشد.


سئو و بهینه سازی سایت برای موتور جست و جو

قوانین گوگل برای سئوی (SEO) سایت

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چه چیزی پشت این لیست طولانی از لینک‌های نمایش داده شده قرار دارد؟ در حقیقت چه چیز باعث به نمایش درآمدن این صفحات وب در جستجوها می‌شود؟
در این مقاله ارائه می‌شود راه‌هایی است که با به کارگیری آن‌ها وبسایت شما در موتورهای جستجو بخصوص گوگل٬ جایگاه بهتری در نتایج جستجو داشته باشد.


نحوه مذاکره و چانه زنی با مشتری برای فروش

نحوه‌ی مذاکره و چانه‌زنی با مشتری

شرایط مذاکره زمانی رخ می‌دهد که دو طرف یا گروهی از افراد در مورد راه حل مشکل اختلاف نظر دارند٬ یک مذاکره زمانی موفق است و به نتیجه‌ی مطلوب می‌رسد که دو طرف مذاکره پس از مباحثات و تبادل نظرها به نتیجه‌ای دست یابند که مورد رضایت هر دو باشد. پس رضایتمندی هر دو طرف مذاکره به عنوان شرط اصلی برای یک مذاکره‌ی موفق در نظر گرفته می‌شود.


روش های ارتباط با مشتری در فروش و مذاکره

روش‌های بهبود ارتباط با مشتری

امروزه و در عصر دیجیتال٬ برندهای تجاری در بازارهایی پرازدحام مشغول رقابت برای فروش بیشتر هستند. ایجاد تجربیات لذت‌بخش٬ آن چیزی است که آن‌ها را در عرصه‌ی رقابت فروش در شرایط بهتری نسبت به سایر رقبا قرار می‌دهد.


تفاوت مدیریت و رهبری ( جان سی مکسول )

تفاوت مدیریت و رهبری

بسیاری از مردم از تفاوت‌های رهبری و مدیریت به درستی آگاه نیستند. آیا بین این دو مفهوم تفاوت وجود دارد و در حقیقت این‌ها دو مقوله‌ی جدای از هم با ویژگی‌های مخصوص به خود هستند یا اینکه رهبری یک جنبه از مدیریت است و بنابراین نمی‌تواند از آن جدا شود؟


مدیریت احساسات در فروش

مدیریت احساسات در فروش شخصی

از آنجایی که فروشندگان هر روز در محیط کاری خود با افراد متفاوتی سروکار دارند٬ فرصت بیشتری برای تجربه شرایط منفی و مشکل‌آفرین خواهند داشت. برای مثال یک فروشنده بارها با پاسخ منفی در ارائه‌ی محصولات و اجناس از سوی مشتری‌ها روبرو می‌شود. این رد کردن‌ها و عدم پذیرش‌ها ممکن است باعث شود که فروشنده احساس کند در کارش ناموفق است و کاری که ارائه می‌دهد مطلوب مشتری نیست. در نتیجه می‌تواند به برخی احساسات منفی در فروشنده منجر گردد؛ احساساتی از قبیل خشم٬ ناراحتی وافسردگی. از این رو فروشنده نیاز به استراتژی‌هایی دارد که با به کار گرفتن آن‌ها با این احساسات مقابله نماید.


نوآوری در کسب و کار

انواع نوآوری در مدل کسب و کار و روشهای افزایش نوآوری در سازمان ها

نوآوری تنها معرفی ایده ها و روش های جدید نیست بلکه نوآوری می تواند به عنوان فرآیندی تعریف شود که شامل فعالیت های متعدد برای کشف راه های جدید برای انجام کارها می باشد. که این موضوع نباید با خلاقیت اشتباه گرفته شود زیرا خلاقیت به ساخت ، اختراع و یا تولید چیزی جدید گفته میشود اما نوآوری در ارتباط با توسعه یا بهبود چیزی که وجود دارد می باشد با این حال با افزایش قدرت خلاقیت و فکر کردن خارج از چهارچوب ها ،می توان به نوآوری رسید.


رنگ

تاثیر رنگ ها در فروش

روانشناسی رنگ از قابل توجه‌ترین و بحث برانگیزترین جنبه‌های بازاریابی است. رنگ نقش مهمی در ارائه رفتار مناسب از سوی مخاطبان و متقاعد شدن به خرید آنها ایفا می‌کند. رنگ باید با محصولی که برای فروش ارائه می‌شود متناسب باشد. با مقاله ما همراه باشید ...


تجربه های دوران کودکی

تجربه های کودکی و تاثیر آن بر شخصیت شما در بزرگسالی

دوران کودکی مهم ترین مرحله رشد و تکامل جسمی و روانی کودک می باشد و آسیب در این دوران پیامدهای طولانی مدت در آینده را در پی خواهد داشت و خصوصا آسیب ها و آزارها به کودکان چون کمتر قابل شناسایی می باشد و برای کودکان معمولا قادر به بیان آسیب نمی باشند میتوان گفت پیامدهای غیرقابل جبران درحال و آینده برای کودک اتفاق می افتد. مهمترین و حساس ترین مرحله شکل گیری شخصیت، رفتار اجتماعی و خصوصیات فردی انسان، مرحله کودکی هر فرد است که این رفتارها تا حدودی تاثیر گرفته از محیط، آموزش ها می باشد. با مقاله ما همراه باشید ...


رهبری یا لیدرشیپ

تکنیک های رهبری یا لیدرشیپ در سازمان

زمانی که شرکت ها در صدد استخدام فردی به عنوان رهبر یا لیدر هستند، در جستجوی فردی هستند که توانایی برقراری ارتباط های موفق و با کیفیت با همکاران، مشتریان و افراد دیگر در محل کار و یا خارج از آن را داشته باشند. افرادی که در سمت رهبری ایفای نقش می کنند باید توانایی در اولویت قرار دادن افراد را داشته باشند. کارفرمایان افرادی با درجه هوش هیجانی بالا، صبر و تحمل بالا و همچنین با دانش منابع انسانی باشد؛ برای این این سمت را ترجیح می دهند.


پرسونال برندینگ

پرسونال برندینگ چیست؟ فرآیند ساخت برند شخصی

پرسونال برندینگ ، تصویری است که مردم از شما می بینند این برمیگردد به  این موضوع که چگونه خودتان را تبلیغ می کنید در واقع پرسونال برندینگ ، یک ترکیب منحصر به فرد از مهارت ها، تجارب و شخصیتی است که میخواهید دنیا شما را با آن بشناسند و نحوه ی ارائه ی آن به دنیا می باشد. به طور کلی میتوان گفت داستانی از شما است که نحوه ی رفتار، گفتار و برخورد شما می باشد.از نام تجاری یا برند شخصی به این منظور استفاده می شود که خود را از دیگران متمایز کنید. نام تجاری یا برند شخصی یک رویکرد فردی است و هر کسی در جامعه میتواند یک برند شخصی داشته باشد صرف نظر از سن و موقعیت و یا کسب و کار فرد. اگر فرآیند پرسونال برندینگ به درستی اجرا و پیاده سازی شود هر فردی میتواند یک برند قدرتمندی داشته باشد.


هوش هیجانی چیست ؟

هوش هیجانی یا EQ، مجموعه گسترده‌ای از مهارت‌ها و خصوصیات فردی را دربرگرفته و به طور معمول به آن دسته مهارت‌های درون فردی و بین فردی گفته می‌شود که فراتر از دایره مشخصی از دانش‌های پیشین، مانند بهره هوشی و مهارت‌های فنی یا حرفه‌ای است. با مقاله ما همراه باشید...


نهایی کردن فروش

نهایی کردن فروش

نهایی کردن در بحث فروش، مهمترین مسئله است. نهایی کردن فروشی اولین هدف هر شخصی است که به نوعی در ارتباط با فروش محصول، خدمات یا ایده به اشخاصی یا شرکت ها است. بیشتر فروشندگان از موقعیت هایی که در آن احساسی شکست کنند، خود را کنار می کشند؛ چون نگران اند که نتوانند از پس فروش محصول برآیند.  یکی از مهمترین مسائلی که باید در کار فروش به آن توجه داشت، دوست داشتن فروش است. اگر بخواهید در زمینه فروش موفق و برتر باشید باید تمرکز داشته باشید و باید درباره مشتری های خود مطالعه و تحقیق کنید. با مقاله ما همراه باشید...


برندینگ

برندینگ چیست؟ 9 مرحله برای داشتن برند قوی

در بسیاری از کسب و کار ها افراد فقط به جنبه ی آگاهی از برند توجه می کنند و برندینگ را با تبلیغات اشتباه میگیرند و نتیجه ی آن هزینه های زیاد تبلیغات و جهش سریع کسب و کار در یک بازه زمانی کوتاه و درنهایت سقوط کسب وکارشان خواهد بود که دلیل آن عدم آگاهی از فرآیند برندینگ است.....
با مقاله ما همراه باشید...


تایگر وودز

تایگر وودز، گلف باز حرفه ای آمریکایی

تایگر وودز Tiger Woods گلف‌باز حرفه‌ای اهل کشور آمریکا است، که در میان موفق‌ترین گلف‌بازان تمام تاریخ است. تایگر وودز مشهورترین گلف باز که در سال ۱۹۹۷ پابه دنیای حرفه ای گلف گذاشت یکی از پر افتخارترین ورزشکاران این رشته و یکی از پر درآمدترین ورزشکاران جهان می باشد. او نه تنها رقابت های متعددی را با قهرمانی پشت سرگذاشته بلکه رکورد های فراوانی را نیز شکسته است. تایگر به طولانی ترین مدت ممکن گلف باز اول جهان بوده و تا کنون کسی نتوانسته رکورد او را بشکند. با مقاله ما همراه باشید ...


NLP

NLP چیست ؟

NLP مخفف واژه‌ی Neuro-Linguistic programming به معنای برنامه‌ریزی عصبی – کلامی است. این بدین معناست که هر شخصی می‌تواند از طریق قدرت کلام، بر سیستم عصبی شما تأثیرگذار باشد و همچنین این قدرت را دارد که ذهن خود یا دیگران را برنامه‌ریزی کند. در اصل می‌توان گفت NLP علم موفقیت و تغییرات سریع فردی می‌باشد. کلام بر ضمیر ناخودآگاه ذهن تأثیر مستقیم دارد به همین علت تمام تلاش ما در NLP، شناخت مکانیسم پیچیده ی ضمیر ناخودآگاه است. با مقاله ما همراه باشید ...


زبان بدن

زبان بدن چیست ؟

زبان بدن مجموعه روش های غیرکلامی است که ما با آن نظرات و احساسات واقعی خود را نشان می دهیم. روش هایی مانند طرز نشستن یا ایستادن، حالت چهره یا نوع تکان دادن سر و دستها. البته لحن حرف زدن و تُن صدا هم بخشی از این زبان هستند .زبان بدن روش غریزی و طبیعی ما برای ایجاد ارتباط با دیگران است. با مقاله ما همراه باشید ...


چهارشنبه سوری

هوش هیجانی و چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری از رسوم بسیار قدیمی است و اولین جشن از مجموعه جشن ها و مناسبت های نوروز محسوب می شود. یکی از مهمترین نکات در زمینه چهارشنبه سوری این است که زمان این جشن قبل از اسلام در اواخر زمستان و هنگامی که زمین در حال گرم شدن است بوده و پس از اسلام این جشن در شب آخرین چهارشنبه سال برگزار می شده است. با مقاله ما همراه باشید


کایلی جنر

کایلی جنر، جوان‌ ترین میلیاردر خود ساخته جهان

کایلی جنر Kylie Kristen Jenner مدل، هنرپیشه، کارآفرین و شخصیت شبکه‌های اجتماعی اهل ایالات متحده آمریکا است. نخستین حضور کایلی در مجموعه تلویزیون “پا به پای خانواده کارداشیان” درسال 2007 بود که از شبکه E بخش شد. این سریال درباره زندگی شخصی و حرفه اعضای خانواده کارداشیان و جنر بود. در سال ۲۰۱۴ مجله تایمز، کایلی و کندال جنر را به دلیل نفوذ قابل توجهی که در بین نوجوانان داشتند، جزو ۲۵ نوجوان تأثیرگذار معرفی کرد. با مقاله ما همراه باشید...


زبان بدن

زبان بدن در مذاکره

گاهی اوقات حرکات زبان بدن، حالات چهره و یا حتی تغییراتی در کل شکل بدن ما بطور محسوس یا نامحسوس وجود دارد که نشان از موضوعی پنهان است. طرز راه رفتن، صحبت کردن، نشستن یا حتی ایستادن ما و همه چیزهایی را در رابطه با ما بیان می کنند و نکته مهم این است که هر آنچه که در درون فکر و وجود ما در حال اتفاق است، می تواند به نوعی بازتاب بیرونی پیدا کند. با مقاله ما همراه باشید ...


PESTEL چیست؟

PESTEL  چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

ابزاری برای تحلیل کسب و کار است و یک مفهوم در اصول بازاریابی به شمار می آید این ابزار برای شناسایی نیروهای کلان یا خارجی در مواجه با یک سازمان است.

در بازاریابی، قبل از هرگونه برنامه استراتژیک یا تاکتیکی، بایستی یک تجزیه و تحلیل موقعیتی را انجام داد که PESTEL بخشی از این آنالیز موقعیت به شمار می آید. که بایستی در مراحل منظم (حداقل 6 ماهه) تکرار شود تا تغییرات در محیط کلان را شناسایی کرد. سازمان هایی که به طور موفقیت آمیزی در حال پیشرفت در رقابت هستند نتیجه ی استفاده درست و اصولی از این ابزارهای تحلیلی برای تحلیل موقعیت و رقابت می باشد.


واگیت آلکپرو

زندگینامه واگیت آلکپرو

واگیت آلکرفوف (Vagit Alekperov) متولد 1 سپتامبر 1950 در باکو، یک تاجر آذربایجانی و روسی و در حال حاضر رئیس جمهور شرکت نفتی روسیه است. او در مجله فوربس به عنوان هشتمین فرد ثروتمند در روسیه با ارزش خالص 12.3 میلیارد دلار شناخته شده است. با مقاله ما همراه باشید ...


تاداشی یانای

زندگینامه تاداشی یانای

تاداشی یانای متولد ۷ فوریه ۱۹۴۹ مؤسس و مالک فروشگاه‌های خرده‌فروشی لباس Fast Retailing و کمپانی لباس Unique یا همان Uniqlo است. این ثروتمند خودساخته ژاپنی در رتبه‌بندی اواخر سال ۲۰۱۷ با ثروتی معادل ۱۹٫۸ میلیارد دلار به‌عنوان پنجاهمین ثروتمند جهان شناخته شد. وی همچنین در سال‌های اخیر چندین بار به‌عنوان ثروتمندترین فرد ژاپن نیز رسیده است. امپراطور لباس، لقبی است که سایت بلومبرگ برای این ثروتمند خودساخته ژاپنی انتخاب کرده است. با مقاله ما همراه باشید ...


جف بزوس

زندگینامه ی جف بزوس

جف بزوس، مؤسس و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی آمازون، در ردیف ثروتمندترین افراد دنیا قرار دارد. بزوس در جوانی موفق به پایه‌ریزی کسب‌وکاری شد که اکنون بزرگ‌ترین فروشگاه خرده‌ فروشی آنلاین است و به میلیون‌ها مشتری در جهان سرویس می‌دهد. با مقاله ما همراه باشید....


تاثیر رکود اقتصادی بر فعالیت های بازاریابی

تاثیر رکود اقتصادی بر فعالیت های بازاریابی

در این مقاله به بررسی چگونگی تاثیر رکود اقتصادی بر تصمیمات بازاریابی برخی از شرکت ها در رکود اقتصادی سال 2009 ایالات متحده آمریکا و تاثیرات بلند مدت آن بر کسب و کارها پرداخته می شود.

بحران اقتصادی و رکود اقتصادی میتواند بر عملکرد و بقای بسیاری از افراد و شرکت ها به شدت تاثیر بگذارد. شواهد تجربی از رکود اقتصادی سال های گذشته نشان میدهد که شرکت ها باید روی مشتری ها متمرکز شوند و تلاش های بازاریابی خود را در طول رکود افزایش دهند با این حال بسیاری از شرکت ها در زمان رکود اقتصادی بازاریابی خود را کاهش می دهند. با مقاله ما همراه باشید....


کارآفرینان برنده و بازنده

کارآفرینان برنده و بازنده در سال 2018

در سال 2018 دنیای اقتصاد و کسب و کار دچار تحولات بسیاری شد. همین امر نیز باعث شده است تا سالی سخت برای کارآفرینان رقم بخورد. با این حال برخی از کارآفرینان به خوبی توانستند تا با شرایط جدید خود را وفق داده و از تهدید پیش روی خود، یک فرصت طلایی را به وجود آورند. در سوی دیگر نیز افرادی سالی سخت را سپری کردند. در ادامه به بررسی برنده ها و بازنده های دنیای کارآفرینی سال 2018 می پردازیم. با مقاله ما همراه باشید...


ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ بصورت عامیانه ،  باعث به کاربردن ایمیل برای ترویج کسب و کار شماست که  درنتیجه باعث رشد روابط با مشتریان بالقوه می گرددو همچنین مشتریان فعلی را در برند خود مطلع و به روز می کند، ایمیل مارکتینگ برای محیط زیست بسیار مفید است. بعضی ها فکر می کنند ایمیل مارکتینگ قدیمی شده است، اما می تواند اشتباه باشد. ایمیل مارکتینگ از مدت کوتاهی پس از پیدایش اینترنت استفاده شده است. از آن به بعد به طور قابل ملاحظه ای پیشرفت کرده است و هنوز یک ابزار بازاریابی فوق العاده مفید است. در واقع، بسیاری از کارآفرینان استدلال می کنند که ایمیل مارکتینگ مهم تر از همیشه شده است. با مقاله ما همراه باشید...


ایلان ماسک

زندگینامه ی ایلان ماسک

ایلان ماسک (Elon Musk) یک مهندس و مخترع آمریکایی است و در مدتی کوتاه توانسته یکی از موفق‌ترین افراد عصر مدرن شود و در زمره صد ثروتمند ایالات متحده آمریکا قرار بگیرد. ایلان ماسک برای تمام کارآفرینان یک فرد الهام بخش است. او دوست دارد کاری انجام دهد که دنیا را دگرگون کند و به جرأت هم می‌توان گفت که موفق شده و به اهدافش رسیده و در تلاش است تا انقلابی در حمل و نقل پاک و سفرهای بین سیاره‌ای به وجود آورد. او بنیانگذار شرکت‌هایی همچون تسلا موتورز،  PayPal(که اکنون به eBay تعلق دارد) و SpaceX است. با مقاله ما همراه باشید....


هرم نیازهای مازلو

چگونه با استفاده از هرم نیازهای مازلو میتوان خلق ارزش برای مشتری نمود؟

خلق ارزش برای مشتری یکی از ارکان مهم بازاریابی نوین می باشد که برای ایجاد این ارزش نیاز به شناخت مخاطب و سطح نیازها و خواسته های او می باشد. نیاز چیست؟ روش های تعیین این نیازها چگونه است؟ با مقاله ی ما همراه باشید...


swot

SWOT چیست؟ و چرا باید از آن استفاده شود؟

SWOT یک برنامه ریزی استراتژیک است که یک تکینک است برای کمک کردن به شناسایی نقاط ضعف و قوت ها ،فرصت ها و تهدید های مربوط به کسب و کار و یا افراد است و دو عامل درونی و بیرونی در آن دخیل می باشند عوامل درونی شامل نقاط ضعف و قوت، عوامل بیرونی شامل تهدیدها و فرصت های می باشد. با مقاله ما همراه باشید..


ماموریت و چشم انداز

ماموریت و چشم انداز در سازمان ها

یکی از عوامل ایجاد انگیزه و حرکت به جلو در سازمانها، وجود بیانیه ی چشم انداز و ماموریت است. داشتن چشم اندازی روشن و گویا بای آینده ی شرکت به فعالیت ها جهت می دهد از طرفی بیانیه ی ماموریت سازمان باعث ایجاد یک سری اصول و قواعد می شود که فلسفه ی وجودی سازمان است که همواره ثابت است. در سازمان ها باعث ایجاد نظم و هماهنگی بین افراد می شود و افراد سازمان را هماهنگ و هم جهت با هم نگه می دارد. در ادامه این مقاله چشم انداز و ماموریت ، تفاوت آنها و نمونه هایی از ماموریت سازمان های بزرگ را بیان خواهیم کرد....


افزایش عملکرد منابع انسانی و رهبری

راهکارهایی برای افزایش کارآیی و عملکرد منابع انسانی با استفاده از مهارت رهبری

وقتی کسب و کارهای موفق را بررسی می کنیم متوجه می شویم  نیرویی در این سازمان ها وجود دارد که افراد را هماهنگ و متعهد برای رسیدن به اهداف در کنار هم نگه می دارد. برای رسیدن به موفقیت راه های ناهمواری پیش روی مدیران شرکت ها وجود دارد آنچه که رهبران سازمانهای بزرگ را از سایر سازمان ها و کسب و کارهای دیگر مجزا می کند توانایی این افراد در ایجاد ارتباط و هماهنگی و انگیزه دادن به سایر افراد و درنهایت همراه کردن افراد با خودشان است و به طور کلی آنچه کارایی یک سازمان و منابع انسانی را بالا می برد؛ حضور یک مدیر با مهارت رهبری است. یک رهبر با تعیین اهداف و ارائه ی راهکار برای رسیدن به آنها و سپس ایجاد رغبت و انگیزه در افراد، امور را سازمان دهی میکند و در نهایت از افراد بهترین عملکرد را دریافت میکند.


زبان بدن در رابطه های احساسی

زبان بدن در رابطه‌های احساسی

خواندن زبان بدن در رابطه‌های احساسی یکی از سرفصل‌های دوره ی زبان بدن و        چهره شناسی می‌باشد. زبان بدن یک ارتباط غیرکلامی است که ما به‌صورت خودآگاه یا ناخودآگاه از آن استفاده می‌کنیم. این ارتباط غیر کلامی شامل ارسال و دریافت سیگنال‌های بدون کلام می‌شود. تا جایی که مردم حتی هنگامی‌که با یکدیگر صحبت نمی‌کنند هم با حرکات چشم و دست و بدن خود برای هم سیگنال می‌فرستند. زبان بدن یکی از مهم‌ترین بخش‌های ارتباطی و تعاملات اجتماعی انسان محسوب می‌گردد.


زبان بدن و چهره شناسی

زبان بدن و چهره شناسی و اهمیت آن در زندگی

زمانی که شما با واقعیت های زبان بدن آشنا باشید می‌توانید به ‌دروغ گوها رو دست بزنید، راست‌گوها را بشناسید و آسیب‌پذیرها را شناسایی و به آن‌ها کمک کنید. شما می‌توانید روی مکالمه خود و دیگران تسلط کامل داشته باشید و زبان بدن را در مکالمه تان کارآمدتر جلوه بدهید و در نهایت اینکه معاشرت‌های ...


ریسک کردن

ریسک پذیری تنها وجه تمایز شماست، آن را جدی بگیرید!

هر وقت که صحبت از ریسک کردن به میان می آید، ناخودآگاه ذهن ما به سمت کارهای غیرمنطقی، خطرناک و در نهایت موفق نشدن، می رود در حالی که موفقیت اغلب افراد در زندگی کاری و حتی خانوادگی به خاطر تمایلشان به انجام دادن کارهای ریسکی می باشد . حتما بعضی از اطرافیان شما، انسان هایی به ...


نقش زبان بدن

نقش زبان بدن در ارتباطات

به طور کلی زبان بدن ارتباط غیر کلامی می باشد که بخش عمده ای از ارتباطات امروزه ما را تشکیل می دهد، به همین علت دانستن علم زبان بدن به شما کمک می کند که استفاده بهینه از توانمندی های کلامی و غیر کلامی خود داشته باشید.
باید بدانید زبان بدن نامناسب یک فروشنده یا منشی چه عواقبی دارد ...


چگونه بدون کلام و فقط از طریق رفتار ، حالت شخصی را تشخیص دهیم؟

اگر زبان بدن وسیله ای برای مخفی کردن احساسات و افکار آدم ها است حالات بدن هر فرد هم نمایان گرحقیقت درونی آدم ها است. انسان ها میلیون ها سال است که بر روی زمین زندگی می کنند جالب این جاست که آن ها، سال های زیادی زبان مشخصی برای حرف زدن با هم نداشتند حال سوالی برای ما پیش می‌آید و ...


علت نیاز به وب سایت

چرا باید سایت داشته باشیم؟

امروزه با بیشرفت علم و تکنولوژی و همه گیر شدن اینترنت و فضای مجازی، شرکت های زیادی را می بینید که دارای سایت هستند و در بعضی آن ها حتی فروش نیز انجام می شود. این سایت ها ممکن است خیلی ها را به این فکر فرو ببرد که چرا خیلی از شرکت ها دارای سایت هستند! هر کسی که در زمینه ی ...


مدیریت و مهندسی فروش

آشنایی با بازاریابی و سپس مدیریت و مهندسی فروش

ما با درک کردن نیازهای یک مشتری و تطابق دادن آن با محصولات شرکتمان بازاریابی خودمان را تکمیل می کنیم. شما برای یک بازاریابی موفق به این امر مهم نیازدارید تا به بهترین وجه ممکن در زمان ومکان مناسب این اطمینان را به مشتری بدهید که محصول مورد نظر مشتری در انبار شما موجود است که نهایتاً جای ...


قوانین و مقررات حقوقی کسب و کار چه عناوینی هستند؟

کسب و کارهای خرد و کوچک شامل قوانین و مقررات متعدد ملی و بومی مرتبط با استخدام، بیمه، مالکیت فکری و سایرموضوعات می گردند. گستره و زیر شاخه های کسب و کار شما در کل مشخص می سازد که چه قواعد و مقرراتی قابل اعمال هستند و شما فقط درصورتی می توانید چندین قوانین حقوقی در کسب و ...


راهکارهایی برای حرفه ای شدن در مهندسی فروش

راهکارهایی برای حرفه ای شدن در فروش

مهندسان فروش یکی از اصلی ترین کانال های ارتباطی با بازارو مشتریان هستند. اگر شغل شما مهندسی فروش باشد یا در سازمانی کار کنید که درآن تعدادی مهندس فروش مشغول به کار هستند، قطعاً الزاماتی که یک مهندس فروش به آن نیاز دارد تا حرفه ای شود برای شما نیز حائز اهمیت است. ما در این مقاله چند ...


تبلیغات در تلگرام

چگونه در تلگرام تبلیغ کنیم؟

امروزه یکی از مهمترین ابزارهای تبلیغات در دنیای اینترنت، پیام رسان تلگرام می باشد. همان طور که می دانید این اپلیکیشن، ابتدا به عنوان یک شبکه اجتماعی در بین کاربران اینترنتی مورد استفاده قرار می گرفت. پس از گذشت زمان، ایجاد قابلیت های جدید و پیشرفت در این نرم افزار تا جایی بوده است که کاربران ...


چگونه مهندسی فروش را بهتر بفهمیم؟

درحقیقت امروزه با دشواری و پیچیده تر شدن روابط بازار، فروش را باید با علومی مانند آمارو حسابداری انجام دهیم، با این علوم ما داده هایی را از مشتریان و نحوه تعامل با آنها بدست می‌آوریم . جالب است که بدانید؛ در زمینه های علوم انسانی و بازاریابی، امروزه مهندسی کاربردی حرف اول را می‌زند! قطعاً همه ...


مدیریت و مهندسی فروش

مدیریت و مهندسی فروش با فروشندگی چه فرق هایی دارد؟

با به زبان آوردن مدیریت و مهندسی فروش این موضوع ذهنمان را درگیرمی‌کند که مهندسی فروش فقط درحوزه ی فروشندگی حضوری یا شخصی کاربرد دارد و کمک آن به رشد دانش فروشندگی متقابل می‌باشد. نکته جالب توجه این جاست که این دو با هم فرق دارند؛ در فروشندگی حضوری شما می‌توانید با ...


سخنوری و فن بیان

کاربرد سخنوری و فن بیان در زندگی

می شود گفت همه ما مردم در طول زندگیمان سعی در این داریم که مهارت های خودمان را بالا ببریم، هر فردی هر وظیفه ای که بر عهده دارد باید به بهترین شکل ممکن به انجام برساند اما حتما شما هم به این قضیه پی برده اید که بسیاری از ما با تمام سعی و تلاشی که داریم به موفقیت و پیشرفت مورد نظر خودمان نرسیده ...


4 نکته مهم در اس ام اس مارکتینگ

یکی دیگر از شیوه های بازاریابی، اس ام اس مارکتینگ می باشد که امروزه جزء یکی از فراگیرترین روش های تبلیغات به حساب می آید. دور و برتان را نگاه کنید، تقریباً دست هر یک نفر یک تلفن همراه است. امروزه گوشی های همراه به عنوان یک وسیله ضروری محسوب میشود و همیشه در دسترس هستند. به نظر ...


سخنوری و فن بیان چه اهمیتی در زندگی ما دارند؟

به نظر شما راز افرادی که در برقرارکردن ارتباط با دیگران مهارت های خاصی دارند چیست؟ همه چیز به خوب رساندن مفهوم کلی پیام مربوط می‌شود. مدیران رشته کسب و کار اهمیت فراوانی به برقراری ارتباط می دهند، تسلط داشتن به موضوعی که در مورد آن بحث می کنید و نوع بیان آن موضوع از فاکتور ...


دست به سینه نشستن

چرا نباید دست به سینه بنشینیم؟

قایم شدن شدن در پشت شخص، درخت یا هرشی دیگری یکی از پاسخ های طبیعی ما در دوران کودکی برای حفاظت از خودمان در برابر وضعیتی تهدید کننده است. قطعا با بزرگ شدن ما نوع پنهان کردن ما نیز تغییر می کند. در حدود شش سالگی و بعد از آن، یعنی زمانی که دیگر قایم شدن به قولی کار بزرگانه ای نیست ...


حرف خوب بزنیم یا خوب حرف بزنیم

حرف خوب بزنیم یا خوب حرف بزنیم؟

راه و روش و تکنیک را همان فن میگویند ، فن را میتوان همان تکنیک ها و روش هایی نام برد که با فراگیری و بکار گیری آنها شما میتوانید به بیانی ساده و مناسب و سلیس برسید . ما انسان ها موجوداتی ارتباطی و اجتماعی هستیم یعنی دوست داریم با اطرافیانمان ارتباط برقرار کنیم . بیان ساده و سلیس ابزاری است که اگر ...


چگونه همه را جذب خود کنیم

چگونه همه را جذب خود کنیم؟

ما در این مرحله سعی در آموزش دادن و تعریف کردن مفاهیمی همچون گفت و گو ، سخنرانی ، مذاکره و.... داریم . گفت و گو کردن جزو رایج ترین کاربرد های بیان است و هر فرد در طول زندگی خودش گفت و گو های فراوانی را دارد و هر چه قدر هم که مردم ارتباط بیشتری با یکدیگر داشته باشند قطعا گفت و گو ...


مذاکره در فروش چه تاثیری دارد؟

مذاکره در فروش چه تاثیری دارد؟

آیا به نظر شما دلیل اینکه برخی فروشنده ها کارکرد بهتری نسبت به دیگر همکارانشان دارند و آنها را به عنوان یک فروشنده ی حرفه ای می شناسد چیست؟ نیروی فروش این پرسش را فراوان از هم می پرسند. بدون شک حتما مهارت های فردی و تجربه اهمیت زیادی دارند اما توانایی بله گرفتن و تمام کردن کارها به ...


آیا در مذاکره،باید مشکل و ضعف محصولمان را به مشتری اطلاع دهیم؟

آیا در مذاکره،باید مشکل و ضعف محصولمان را به مشتری اطلاع دهیم؟

پنهان کردن نقاط ضعف و مشکلات محصول، گاهی اوقات یک کار غیر اخلاقی است. مثلاً وقتی شما خودرویی را می ‌فروشید و می ‌دانید که تصادفی بوده، اما به طرف مقابل این مسئله را نمی‌ گویید و یا حتی بر نداشتن تصادف اصرار می ‌کنید. یا اینکه می‌ دانید شما نمی ‌توانید ظرف هفتاد و دو ساعت، قطعات یدکی مورد نیاز...


چگونه منافعتان را در مذاکره بیان کنید؟

تشخیص منافع (Interests) به اندازه‌ تشخیص مواضع (Positions) ساده نیست. چرا که مواضع رسماً اعلام می‌شوند و منافع ممکن است مستقیماً مورد اشاره قرار نگیرند. به همین علت، تقریباً تصویر یک کوه یخ شناور در آب به نماد شناخته ‌شده‌ منافع و مواضع تبدیل شده است. این تصویر به ما یادآوری می‌کند که ...


رابطه عاطفی

چگونه جر و بحث را در رابطه عاطفی کنترل کنیم؟

نمی‌توانیم هنگام حرف زدن از رابطه عاطفی، صرفاً به جنبه‌های مثبت آن بپردازیم. نیاز انسان به حمایت اجتماعی و نقش رابطه عاطفی در تأمین آن، کاملاً مشخص و پذیرفته ‌شده است. دشواری‌های تنهایی و تأثیر منفی تنهایی بر سلامت را هم می ‌دانیم. اما بسیاری از ما، خُرد شدن و خسته‌ شدن و فرسودگی ناشی از دعوا و ...


چرا تعریف ما از موفقیت اشتباه است؟

در دنیای مادی امروز، ما به «شادی» حاصل از کسب عنوان ‌ها و به ‌دست آوردن اشیا عادت کرده‌ایم. شاید شما هم لذت ناشی از خرید آیفون جدید، یا خرید یک ماشین نو را تجربه کرده‌ باشید. برخورداری از چنین چیزهایی لزوما بد نیست اما در توضیح «چرایی» اشتیاق انسان برای چنین چیزهایی، تفسیرهای اشتباه کم ...


گوگل آنالیتیکس چیست؟

گوگل آنالیتیکس سرویس رایگانی است که گوگل در سال 2005 در اختیار کاربران قرار داد. کار این سرویس ترافیک سایت ها را تجزیه و تحلیل میکند. امروزه کاربران زیادی برای کشف تفسیر و ارتباط بین الگوهای معنادار در ترافیک سایت از گوگل آنالیتیکس استفاده میکنند. این سرویس به مدیران وب سایت ها کمک ...


برند شخصی خود را چگونه ایجاد کنیم ؟

سازمان قدرتمند را افراد قدرتمند می سازند، از این رو کوشش برای توسعه ویژگی های فردی از طریق کسب شایستگی ها و ایجاد برند شخصی در فضای رقابتی امروز، امری غیرقابل اجتناب است. در زمینه اهمیت برند شخصی، کاتلر تحقیقی را انجام داده است که نتایج آن بر وابستگی موفقیت یک برند به توانایی و ...


خود فروشی

جایگاه یابی در خودفروشی به چه معناست؟

زمانی که در حال تعریف برند خود هستید، طبیعتاً مرحله بعدی جایگاه یابی است. جایگاه یابی در واقع یک جمع بندی از تمامی مشخصه هایی است که شما برای برندتان انتخاب کرده اید، اگر در حال تعریف برند شخصی باشید در این صورت جایگاه یابی برند شخصی مطرح می شود. زمانی که در زندگی تان اقدام به تصمیم ...


چرا باید شخصیت خود را تحلیل کنیم؟

لطفاً از کنار این سوال به سرعت عبور نکنید. توجه به پاسخ برخی از پرسش‌های مهم، ممکن است به پنج یا ده یا پانزده دقیقه زمان نیاز داشته باشد اما اگر مراقب نباشیم و از کنار‌ آن ها به سادگی عبور کنیم، احتمال دارد ده‌ها یا صدها ساعت تلاش بعدی ما بدون جهت‌گیری مشخص و بی‌هدف انجام شود و بهره‌ی چندانی ...


خود فروشی چیست؟

برای آنکه بتوانید مهارت خود را در خود فروشی افزایش دهید باید خود را از دیگران متمایز کنید در جوامع امروز، انسان ها به واسطه یک لقب و یا با یک ویژگی شناخته می شوند که خاص خودشان است. به عنوان مثال، اقای X مدیر بسیار خوبی است یا خانم Y پزشک بسیار حاذقی است یا آقای Z صدای بسیار زیبایی دارد ...


چگونه با کم ترین خسارت می توانیم کارمندی را اخراج کنیم؟

یکی از اتفاق‌هایی که ممکن است در هر کسب و کاری پیش بیاید، اخراج کارمندان و نیروهاست. شاید مدتی بعد از راه‌اندازی کسب و کار و استخدام نیروهای تازه مجبور به جابه‌جایی افراد، تعدیل یا حتی اخراج بعضی افراد شوید. اما آنچه که اهمیت دارد این موضوع است که در این موقعیت درست تصمیم بگیرید ...


عادت_ها

10 عادت بد که باید کنار بگذاریم!

خیلی از ما عادت های بدی داریم که اکثر اوقات باعث آزار و اذیت دیگران می شود. مثلا شما عادت دارید که سیگار بکشید که خیلی ها از بوی آن بدشان می آید یا اینکه عادت دارید مدام سرتان در گوشی باشد و وقتی کسی با شما صحبت می کند این کار بی احترامی به طرف مقابل محسوب می شود. موفقیت چیزه عجیبی ...


چگونه یک وب سایت را طراحی کنیم؟

شما برای شروع کسب و کار اینترنتی نیاز به یک وب سایت خوب دارید تا بتوانید نیازهایتان را برآورده کنید. اما سوال اینجاست که با وجود روشهای مختلف راه اندازی سایت باید کدام روش را انتخاب کنید؟ پس اگر می خواهید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید اما هنوز نمی دانید که چگونه باید یک وب سایت ...


نحوه فسخ قرارداد و تبعات آن در ایران چگونه است؟

بسیاری تصور می‌کنند که وقتی کالایی را خریده‌اند و بعد متوجه عیب آن شده‌اند دیگر کاری از دستشان بر نمی‌آید و باید با همان کالای معیوب سر کنند. اما این تصور اشتباه است؛ زیرا در چنین مواردی شما با پشتیبانی قانون مدنی کشور می‌توانید به اختیار خود، قرار داد را فسخ کرده یا مابه‌التفاوت آن را از فروشنده ...


قانون کار در ایران چگونه تدوین شده است؟

قانون کار یکی از مهم ترین قوانین کشوراست که جامعه هدف آن را تعداد بسیار زیادی ازافراد جامعه یعنی کارگران و کارفرمایان را شامل می شود. علی رغم مواجه این تعداد وسیع، آنچنان که باید توجهی به شرح مواد قانون کار از سوی حقوقدانان نشده است بدون شک مهم ترین بحث قانون کار در خصوص احراز رابطه ...


اینستاگرام مارکتینگ

چگونه به کمک اینستاگرام میلیونر شویم؟

این روز ها شبکه های اجتماعی بیش از پیش رونق گرفته اند و بازایابی و کسب درآمد از طریق این شبکه ها بیشتر از سایت های کسب و کار اینترنتی شده است. اینترنت و فضای مجازی به‌اندازه‌ای همه ‌گیر شده‌ است که هر فردی می‌‌تواند از طریق آن درآمد کسب کند. کافی است مهارت‌های خود را بشناسید و با ...


شبکه های اجتماعی چگونه باعث رشد و پیشرفت کسب و کارها می شوند؟

سال ها پیش شاید کسی باور نداشت که زمانی بستری به عنوان شبکه های اجتماعی به یکی از واجبات زندگی بشریت تبدیل شود. اما امروزه تقریبا می توان گفت شخصی را نمی توانید پیدا کنید که اقلا در یک شبکه اجتماعی فعالیت نداشته باشد. در واقع امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ضریب نفوذ اینترنت در جهان ...


تبلیغات گوگل چیست؟

وقتی که شما کلمه ای را در موتور جستجوی گوگل سرچ میکنید علاوه بر نتایج نمایش داده شده اصلی مواردی در بالای این لیست نتایج ظاهر میشود که در کنار آنها کلمه AD نوشته شده است که این نتایج همان تبلیغات کلیکی گوگل است. برای شروع ابتدا نیاز به یک اکانت گوگل ادوردز دارید، پس از ایجاد حساب ...


کنترل هوش هیجانی

کنترل هوش هیجانی در کودکان چگونه صورت می گیرد

عصبانی نشو! خشمت را کنترل کن! تو حق نداری داد و فریاد کنی! آنقدر عصبی هستی که هیچ کس دلش نمی خواهد با تو دوست شود! این جمله ها برایتان آشنا نیست؟ شما یا این جملات را زیاد از دیگران در رابطه با خودتان می شنوید یا از این جملات برای سرزنش انسان های اطرافتان استفاده می کنید! از زمان ...


دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چه کمکی به شما می کند؟

در طول بیست سال گذشته ابزارهای دیجیتال، نحوه نوآوری در سازمان ها را به شدت متحول کردند. در دوران قبل از دیجیتال، توسعه محصولات و خدمات معمولا توسط کارشناسان و متخصصان همان حوزه صورت می گرفت اما امروزه به کمک ابزارهای دیجیتال، شبکه های دیجیتالی و قابلیت اشتراک گذاری در شبکه ...


نقش آی کیو و ای کیو در موفقیت کسب و کار

بله، همه ی ما می دانیم که باهوش بودن بسیار اهمیت دارد. اما باید خاطرنشان کرد که باهوش بودن لزوما به این معنی نیست که آی کیو ی بالایی دارید. بلکه می تواند به معنی یک انسان معمولی باشد که درباره ی حوزه تخصصی خودش نیز دانش زیادی دارد. داشتن آی کیو ی بالا می تواند برای موفقیت در زندگی حرفه ای ...


سئو_کلاه_سیاه_کلاه_سفید

سئوی کلاه سیاه و کلاه سفید چیست؟

سئوی کلاه سیاه یکی از روش هایی است که به وسیله ی آن رتبه وب سایت خود را در موتور های جستجو از طریق زیر پا گذاشتن قوانین بالا میبرند. از اصطلاح black hat برای هکرها و کسانی که کار های غیر قانونی با کامپیوتر انجام میدهند، استفاده میشود. اجرای استراتژی ها و روش های بلک هت ممکن است ...


برای موفقیت داشتن EQ بالا مهم است یا IQ بالا؟

متاسفانه در سال های اخیر اقدام به خودکشی نابغه ها بیش از پیش شده است برای مثال در سال 1394 دانشجوی نخبه دانشگاه صنعتی شریف دست به خودکشی زد چند وقت بعد رتبه 73 کنکور تجربی این کار را انجام داد. به دلیل شما دلیل این موضوع چه چیزی می تواند باشد؟ سال های سال دانشمندان فکر می کرد ...


چگونه با تصمیماتی که مخالف نظر ما است کنار بیاییم؟

قطعا برای شما هم پیش آمده است که در جایگاه شغلیتان تصمیماتی گرفته شده که مخالف نظر شما بوده است و در بعضی از این موارد، شما هم بخشی از اجرای این تصمیم گیری بوده اید. زمانی که قرار است تصمیم گیری اجرا شود ممکن است واکنش هایی از شما سر بزند، مثلا در هر مرحله ای که کمی کار دشوار ...


هوش هیجانی به چه معنایی است؟

حتما برای شما هم بارها پیش آمده است که در جایی که باید خشم خود را مهار می کردید و این کار را انجام نداده اید و همین موضوع تبعات نا خوشایندی هم برایتان داشته است. یا در جایی که نباید بیش از حد خوشحالیتان را از به وقوع پیوستن موضوعی نشان می دادید، این کار را انجام داده اید. هوش هیجانی به معنا ...


رنک برین گوگل چیست؟

شرکت گوگل از یک سیستم هوش مصنوعی و تکنیک های یادگیری ماشین، به نام الگوریتم رنک بیرن، برای نظم دهی نتایج جستجوی خود استفاده میکند. حتما این سوال به ذهنتان خطور کرده است که این الگوریتم چگونه کار میکند؟ یا اصلا تاثیری بر سئو دارد؟ در این مقاله به پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت. رنک بیرن ...


نوآوری

ویلیام وریلی جونیور، وزیر خارجه آمریکا در یکی از سخنرانی اش بیان کرد: کسب و کارهای بزرگ توسط مردانی شکل می گیرد که نظراتی مخالف یکدیگر دارند برای مثال اگر دو شریک که در مجموع نظراتی مشابه با یکدیگر دارند و اقدام به ایجاد یک سازمان کردند، قطعا وجود یکی از آن ها در آن سازمان غیر ...


راز سخنرانی موثر در مقابل جمع چیست؟

راز این کار فقط یک جمله است: سخنرانی با آمادگی نود درصد موفقیت شما به عنوان سخنران، متاثر از این است که چگونه آماده می شوید و کیفیت آمادگیتان چطور است. در همان چند دقیقه اول سخن گفتن، حضار می فهمند که چقدر آماده اید و نمره خوب یا بد به شما می دهند. کار شما این است که آماده و فوق آماده شوید ...


چگونه می توانید با مخاطب ارتباط برقرار کنید؟

دانش را نمی توان به زور در مغز کسی فرو کرد، باید مخاطب را به آن راغب کرد. پیش از آنکه ایده ای را در ذهن کسی خلق کنید، باید از او اجازه بگیرید. مردم بالفطره ذهن های خویش را محتاطانه در اختیار کسانی که غریبه هستند می گذارند؛ زیرا ذهن با ارزش ترین دارایی آنهاست. باید راهی بیابید تا بر این احتياط ...


ایمیل مارکتینگ چیست؟

همان طور که می دانید راه های ارتباطی زیادی با مشتریان و کاربران وجود دارد که یکی از آن ها ایمیل مارکتینگ است. زمانی که ایمیل مارکتینگ به عنوان یک روش بازاریابی معرفی شد توانست به یکی از روشهای تاثیر گذار بازاریابی آنلاین تبدیل شود. ممکن است ایمیل های زیادی برای شما ارسال شود که بخشی از آن ...


4 نکته کلیدی برای داشتن یک سخنرانی موفق چیست؟

برای اکثریت ما این اتفاق افتاده است که آمادگی نهایی برای سخنرانی را، چه برای جلسات کوچک و چه کنفرانس های بزرگ، به لحظه ی آخر موکول کرده ایم. ممکن است در لحظه ی آخر بتوانیم همه ی تجهیزات و تدارکات را کنترل کنیم و بر روی نحوه ی چیدمان اتاق، نور و …نظر بدهیم، اما چون تا شروع سخنرانی ...


چگونه میتوانیم به یک سخنران خوب تبدیل شویم؟

اگر سخنران نیستید نگران نباشید شما می توانید مهارت سخنرانی را کسب کنید شاید برای شما هم پیش آمده که حرف تان در گلویتان ماند باشد و نتوانید منظورتان را برسانید و با وجود زحمات زیادی که برای انجام یک پروژه کشیده اید آن طور که باید و شاید نتوانید به معرفی آن بپردازید. حتی اگر نتوانستید برای یک بار ...


چگونه زمان را مدیریت کنیم؟

کاش شبانه روز به جای 24 ساعت، 25 ساعت بود ! ای کاش زمان بیشتری داشتم ! این ها جملاتی هستند که حتی اگر خود شما آن را به زبان نیاورده باشید، قطعا بارها از زبان اطرافیانتان شنیده اید شبانه روز برای همه مردم یکسان است اما چرا عده ای می توانند در این مدت به همه کارهایشان برسند اما عده ای دیگر نه ...


سئو چه کمکی به بهبود کسب و کار شما می کند؟

امروزه استفاده از راهکارهای بازاریابی آنلاین نقش چشمگیری در توسعه و رشد هر کسب و کاری دارد، سئو سایت از مباحث داغ و پرطرفدار در حوزه دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود، اکنون ما در دنیایی زندگی می کنیم که بیشتر افراد نیازهای خود را از طریق جستجو در اینترنت برطرف می کنند و مطمئنا کسی برنده ...


مهم ترین دلایل خرید مردم از شما چیست؟

نمی توانید به کسی چیزی بیاموزید، تنها می توانید به او کمک کنید که آن را در درون خود کشف کند (گالیلو گالیله)اشخاص به دلایل مختلف محصول یا خدمات شما را خریداری می کنند. به آنچه باید توجه داشته باشید این است که اشخاص به دلایل خود و نه به دلایل شما، از شما خرید می کنند. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ...


اصول اخلاقی در فروش چیست؟

بارها در اطرافتان با فروشندگانی مواجه شدید که قیمت اجناس و کالای خود را بیشتر از حد مجاز به فروش می رسانند و چون با افزایش این قیمت پورسانت بیشتری هم می گیرند از کاری که انجام داده اند بسیار خوشحال اند، از طرفی دیگر منافع سازمانشان را که تا حدود زیادی به آن ها وابسته است را توانسته اند تامین ...


4 ویژگی طلایی مدیر موفق چیست؟

اگر در موتور جستجوی گوگل ویژگی هایی که یک مدیر موفق باید داشته باشد را جستجو کنید با لیست طولانی از انواع این ویژگی ها رو به رو می شوید. چقدر عالی که به عنوان یک مدیر به دنبال کسب همه این ویژگی ها هستید، اما به راستی می توانید همه ویژگی هایی که در کتاب ها و سایت ها برای مدیران لازم دانسته ...


7 نکته کلیدی در توسعه فردی و مدیریت تیم فروش چیست؟

همه ما در گذشته با مدیران متفاوتی کار کرده ایم مدیران خوب یا بد! اکنون نوبت شماست. شما یک مدیر هستید. چه کار متفاوتی انجام خواهید داد؟ هدف از این مقاله بحث در خصوص روش های فروش یا چگونگی مدیریت یک کمپین فروش نیست ! بلکه هدف به چالش کشاندن شما و اصلاح باورهایتان است که یک مدیر ...


چه زمانی میتوانیم از روش قیمت گذاری مقرون به صرفه استفاده کنیم؟

بارها دیده اید که بسیاری از شرکت ها و سازمان ها برای فروش هرچه بیشتر محصولات و خدمات خود سعی می کنند که با استفاده از یک سری تخفیف ها و پیشنهادات ویژه، قیمت های مقرون به صرفه ای را برای مشتریان ایجاد کنند. اما به نظر شما استفاده از گزینه تخفیف همیشه باعث پیشرفت در روند فروش می شود ...


با انواع ورشکستگی آشنا شوید

ورشکستگی در لغت به معنای درماندگی در کسب و تجارت بوده و حالت بازرگانی است که در آن فرد بدهی اش بیش از داراییش باشد و از پرداخت آن ناتوان باشد و به همین دلیل نتواند تعهدات تجاری خود را عملی کند. ورشکستگی برای بسیاری از تجار و کسبه به معنای انتهای کار است اما برخی دیگر ورشکستگی را به ...


چک-بانکی

انواع چک و قوانین چک برگشتی

متاسفانه امروزه بسیاری از افراد به دلیل عدم اشنایی با انواع چک و قوانین مربوط به هر کدام از آن ها با برگشت خوردن چک هایشان رو به رو می شوند و بسیاری دیگر به دلیل عدم آشنایی با قوانین چک برگشتی نمی توانند چک هایی که از دیگران دارند را وصول کنند برای آنکه شما هم جز این دسته از افراد نباشید با ...


با انواع بازاریابی آشنا شوید

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده است که چرا بازاریابی انواع مختلفی دارد و در حالت کلی بازاریابی معنا و استراتژی هایی دارد که ما با آن ها در کتاب ها و مقالات مختلف آشنا شده ایم. اجازه بدهید در جواب این سوال ما هم از شما سوالی بپرسیم که آیا همه بازارها و هدف های کسب و کار یکسان هستند؟ واضح ...


یک مذاکره موفق شامل چه مراحلی است؟

بعضی افراد تعریف اشتباهی از مذاکره کردن دارند و فکر می کنند که مذاکره، رو به روی یک مخاطب نشستن و چانه زدن درباره موضوعی ست غافل از این که مذاکره کردن یک تخصص بسیار مهم است که اگر دانش آن وجود نداشته باشد نتیجه ای در پی نخواهد داشت. آیا مراحل مذاکره موفق شامل چه چیزهایی میشود ...


مهمترین عوامل شکست شراکت در کسب و کار ها چیست؟

در ابتدای هر کاری, تردید میان شراکت و یا انجام کار به تنهایی وجود دارد. در این شرایط افراد به دلیل مشکلات مالی و یا استفاده از تجربه افراد دیگر, تصمیم به انجام کار به صورت شراکتی می گیرند. تصمیم نهایی شما باید با چشمانی باز گرفته شود و در نظر داشته باشید که اگر صداقت و شفافیت کافی در ارتباطات ...


5 نکته کلیدی برای داشتن یک مذاکره موفق چیست؟

مذاکره مهم ترین و رایج ترین وسیله برقراری ارتباط بین انسان هاست. اولین تجربه ما انسان ها برای مذاکره در خانواده آغاز می شود و به جامعه جهانی ختم می شود. انسان ها باهم مذاکره می کنند تا با دیگران برای رسیدن به نیاز های خود و به عبارت دیگر منافع مشروع خود به توافق برسند. آشنایی و نهایتا سلطه به ...


مفاهیم پایه بازاریابی کدامند؟

موفقیت مالی در اغلب مواقع به توان بازاریابی بستگی دارد. چنانچه تقاضای کافی برای کالاها و خدمات وجود نداشته باشد تا شرکت بتواند از آن سودی حاصل کند، وظایف مالی، عملیاتی حسابداری و دیگر وظایف کسب و کار واقعا اهمیتی نخواهد داشت. بسیاری از شرکتها اقدام به ایجاد پست مدیر ارشد بازاریابی ...


مذاکره کننده های حرفه ای چه ویژگی هایی دارند؟

امروزه قوانین حمایت از حقوق مصرف کننده نقش مهمی در ساختار اقتصادی کشورها دارند البته این قوانین به تازگی در ایران شکل گرفته است و در گذشته حقوق مصرف کننده با بی‌عدالتی و آسیب‌پذیری‌هایی مانند: بی‌اطلاعی از فرایند تولید کالا، عوارض و خطرات ناشی از مصرف کالاها، بی‌اطلاعی از شرایط ...


قوانین حمایت از حقوق مصرف کننده

امروزه قوانین حمایت از حقوق مصرف کننده نقش مهمی در ساختار اقتصادی کشورها دارند البته این قوانین به تازگی در ایران شکل گرفته است و در گذشته حقوق مصرف کننده با بی‌عدالتی و آسیب‌پذیری‌هایی مانند: بی‌اطلاعی از فرایند تولید کالا، عوارض و خطرات ناشی از مصرف کالاها، بی‌اطلاعی از شرایط ...


چرا باید با قوانین تجارت آشنا باشیم؟

وقتی که ایده ای به ذهن شما برای ایجاد کسب و کار جدید خطور می کند، برای اجرا آن ابتدا باید نوع کسب و کار و سپس ساختار آن را مشخص کنید. ساختار بسته به نوع کسب و کار و ایده های شما برای کسب و کاری که در نظر دارید تعیین می شود، این ساختار باید به گونه ای باشد که باعث افزایش سود و کاهش ...


زمان حرکت به سمت بازار دیجیتال فرا رسیده است

اجازه دهید مقاله را با پرسش یک سوال شروع کنیم؛ آیا شما جز کسانی هستید که کسب و کارشان را به شیوه ای سنتی انجام می دهند و هنوز برای استفاده از بازار دیجیتال و رسانه های اجتماعی شک و تردید دارند؟ یا فکر می کنید که این نوع از بازار مخصوص به مصرف کنندگان معمولی است که فقط برای سفارش ...


تیم های موفق چگونه رفتار می کنند؟

اگر از شما سوال کنند که یک تیم موفق چه زمانی بهترین عملکرد را از خود نشان می دهد چه پاسخی می دهید؟ حتما ذهن شما بیشتر به سمت عملکرد تخصصی و تکنیکی اعضا تیم می رود و به این فکر می کنید که یک تیم زمانی بهترین عملکرد را از خودش نشان می دهد که اعضای آن همه متخصص باشند،هدفی واحد ...


چگونه با مدیر بداخلاق خود رفتار کنیم؟

بدون شک همه ما با افراد بداخلاق و عصبانی برخورد داشته ایم، اما تعامل با یک مدیر بداخلاق به مراتب سخت تر است زیرا افراد ساعت های طولانی از زندگی خود را در محیط های کاری سپری می کنند. یک مدیر می تواند بسیار خشن رفتار کند و محیطی پر از استرس برای کارمندانش بوجود آورد و کارمندان هر ...


رهبران غایب چه کسانی هستند؟

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که از دید شما بهترین مدیر چه کسی است؟ تعریف شما از مدیران غایب چیست؟ مدیری که واقع بینانه، رفتار حرفه ای و شخصی شما را ارزیابی کند، یا مدیری که در هر حالتی از شما تعریف و تمجید کند؟ طبیعی است که همه انسان ها به دنبال تمجید و ستایش دیگران هستند اما ...