مزایای بازاریابی محتوا

کسب و کارها در روزگار کنونی دیگر نمی توانند با تکیه بر همان روش های بازاریابی قدیمی خود پایدار بمانند و شانسی برای رقابت داشته باشند. مدیران کسب و کارها باید خود را با شرایط روز تطابق دهند و گرنه نمی توانند در رقابت سنگین امروزی میان کسب و کارها کمر راست نمایند. یکی از بارز ترین مسائلی که باید مورد توجه مدیران کسب و کارها قرار گیرد، این است که اکثر افراد ساعات زیادی از شبانه روز را از دنیای حقیقی فاصله گرفته و وقت خود را در دنیای مجازی می گذرانند. این بدین معناست که بسیاری از عادت های مردم هم تغییر کرده و حتی عادت های خرید کردن آنان نیز دستخوش دگرگونی شده است. شاید تا چند سال قبل کسی باور نمی کرد که درصد بالایی از مردم نیازهای اولیه خود از جمله خوراک و پوشاک را از طریق اینترنت تهیه نمایند. اما حقیقت امروز نشان می دهد که فضای مجازی و دنیای اینترنت تا چه حدی در تمامی شئون زندگی انسان تاثیرگذار شده است. (مزایای بازاریابی محتوا)

کسب و کارهایی که در روزگاری که هنوز فروش اینترنتی معنای خاصی پیدا نکرده بود، اهمیت این موضوع را درک کرده و با آینده نگری برای خود، سایت و صفحات شبکه های اجتماعی راه اندازی کردند، امروز که فروش اینترنتی رونق نسبی پیدا کرده، ثمره زحمات خود را برداشت می کنند. اما این پایان ماجرا نیست و همه ساله میزان خرید مردم از طریق فضای مجازی بسیار بالاتر می رود. پس هنوز هم دیر نشده و کسب و کارهایی که هنوز هم بتوانند خود را به خوبی از طریق بازاریابی محتوایی در دنیای مجازی مطرح نمایند، می توانند عقب ماندگی خود را تا حد زیادی جبران کرده و در آینده نزدیک که بازار فروش آنلاین بسیار گسترده تر خواهد شد، می توانند ثمره این تلاش ها را ببینند. صحبت از بازاریابی محتوا که لازمه کسب و کارهای امروزی می باشد به میان آمد. در این مطلب به طور ویژه قصد داریم به ویژگی ها و مزایای بازاریابی محتوا اشاره نماییم. با ما همراه باشید.

بازاریابی محتوا چیست؟

به طور کلی بازاریابی محتوا را می توان قسمتی از استراتژی بازاریابی یک کسب و کار دانست که در آن تاکید بر تولید و ارائه محتوای ارزشمند و مرتبط و جذب مخاطب برای کسب و کار می باشد. در حقیقت تمامی این موارد ذکر شده را می توان حول هسته ای به نام تولید و ارائه محتوای ارزشمند برای مخاطبان در نظر گرفت. برای بازاریابی محتوایی نتیجه بخش باید در نظر داشت که جامعه هدف مخاطبان بالقوه ای که محتوا برای آنان تهیه می شود چگونه افرادی هستند که چه مشکلاتی دارند و این محتوای ارائه شده چگونه می تواند راهنمایی برای حل مشکل آنان باشد. همچنین محل ارائه محتوا و چگونگی و زمان انتشار آنان نیز باید به صورت کاملا دقیق با برنامه ریزی انتخاب شود. (مزایای بازاریابی محتوا)

چگونه بازاریابی محتوا به کسب و کارها کمک می کند؟

امروزه کمتر کسب و کار موفقی را می توان یافت که برای خود، وب سایت را به عنوان اصلی ترین پلتفرم معرفی کالا و خدمات ارائه شده و ارتباط با مشتریان راه اندازی نکرده باشد. در حقیقت جز کاربردهای فراوان، وب سایت ویترین یک کسب و کار در دنیای مجازی است و کسب و کاری که آن را جدی نگیرد در واقع برای ویترین خود ارزش قائل نشده و پرستیژ خود را بشدت پایین می آورد. حال داشتن یک سایت خالی آیا برای یک کسب و کار می تواند ارزشی داشته باشد؟ پاسخ قطعا خیر است و باید تمامی کسب و کارها به فکر تولید محتوای مرتبط و هدفمند برای خود باشند تا بتوانند از این طریق ترافیک بازدید کننده ورودی سایت خود را بالا ببرند. بازدید کننده ای که برای موضوعات مرتبط با فعالیت اصلی یک کسب و کار جستجو کرده و وارد سایت کسب و کاری می شود، دقیقا خریدار بالقوه کالا و خدمات آن کسب و کار می تواند باشد .(مزایای بازاریابی محتوا)

بازاریابی محتوایی همچنین موجب می شود که اعتماد مخاطبین به کسب و کار بالا برود. وقتی یک بیننده اطلاعات خوب و کاربردی و درستی را در مقالات سایت یک کسب و کار مطالعه کند، حس اعتماد وی به آن کسب و کار به صورت ناخودآگاه بیشتر می شود.

محتوا فقط مقالات داخل بخش بلاگ سایت نمی باشد و می تواند شامل ویدئو کلیپ های سرگرم کننده، کتاب هاب الکترونیک مفید و اینفوگرافیک های کاربردی و گویا هم باشد. می توان این موارد را در صفحات شبکه های اجتماعی نیز قرار داد و با استفاده از آن ها و با قرار دادن نام و نشان برند در آن ها، به افزایش آگاهی مردم از برند یا کسب و کار مورد نظر کمک شایانی کرد.

بحثی به اسم سئو یا بهینه سازی سایت ها برای موتورهای جستجو امروزه مقوله ای بسیار مهم و گاها هزینه بر شده است. زیرا وقتی یک سایت که بسیار خوب طراحی شده و بهترین محصولات را هم برای فروش معرفی می کند، در صفحه اول نتایج جستجوی عبارت های کلیدی مد نظر صاحبانش، در موتورهای جستجو به ویژه گوگل نمایش داده نمی شود، مانند این است که فرد مورد نظر فروشگاه مرکزی کسب و کار خود را در دل کویر بی آب و علفی که ساکنی ندارد و حتی کسی از اطراف آن رد نمی شود تاسیس کرده باشد. به همین جهت سئو برای موفقیت کسب و کارها در دنیای پررقابت امروزی یک مساله بشدت ضروری است. (مزایای بازاریابی محتوا)

یکی از مهم ترین مقوله هایی که در سئوی سایت نقش کلیدی را دارد، تولید محتوای ناب و جذاب است که در چشم موتورهای جستجو یونیک به نظر برسد. موتورهای جستجو مرتب الگوریتم های خود را عوض می کنند. تا چند سال قبل سایت ها را می شد با خرید بک لینک و کارهایی از این دست به سرعت به صدر نتایج موتورهای جستجو رساند. اما امروزه دیگر این چنین نیست و گوگل و الگوریتم های جدید آن بیشتر به محتوای ارزشمند و ناب و کپی نشده که برای مخاطبان کاربردی باشند، بیشترین اهمیت را می دهد و بهترین رتبه های نتایج جستجو را برای چنین سایت هایی با چنین مطالبی در نظر می گیرد. از این رو برای داشتن رتبه خوب در کلمات کلیدی مدنظر، بهترین کار تولید محتوای مناسب و مرتبط با موضوعات اصلی در سایت است که با رعایت اصول بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو یا همان سئو نوشته شوند.

محتوای مناسب نه تنها در دید گوگل ارزشمند می نماید، بلکه در نظر مردم نیز می تواند خود را به سرعت نشان داده و خود مردم آن را برای دیگران به اشتراک بگذارند. در حقیقت امروزه یکی از بهترین روش ها همین است که محتوایی ایجاد نماییم که مخاطبان دنبال دیدن آن هستند و سپس خواهیم دید که آنان خود این محتوای تولیدی ما را برای اطرافیان خود نشر می دهند. قابلیت اشتراک گذاری می تواند موجب شود به صورت تصاعدی محتوای تولیدی ما در میان مردم بازنشر شود و بازدیدکنندگان زیادی پیدا کند که می توانند مشتریان بالقوه کسب و کار ما باشند. (مزایای بازاریابی محتوا)

استراتژی بازاریابی محتوا

پیش تر ذکر کردیم که برای بازاریابی محتوا لازم است که حتما از قبل فکر کرده و گام ها با برنامه ریزی برداشته شوند. استراتژی بازاریابی محتوا باید بر اساس اصول و مبانی خاصی تدوین شود که به برخی از آنان اشاره می نماییم:

– اولین پایه استراتژی بازاریابی محتوا مشخص کردن هدف از تولید و انتشار محتواست تا بتوان بر اساس آن دانست که چگونه باید به تولید محتوا و انتشار آن اقدام شود.

– مشخص کردن جامعه هدف و مخاطبان، پایه و اساس بعدی استراتژی بازاریابی محتواست. شخصیت و ویژگی های افرادی که می توانند مخاطبین هدف کسب و کار مورد نظر باشند، در تعیین چگونگی محتوای تولیدی بسیار مهم است. باید محتوایی برای مخاطبین در نظر گرفته شود که برای مخاطبین بالقوه که می توانند به مشتری بالفعل کسب و کار تبدیل شوند جذاب باشد. بازه سنی، ویژگی های شخصیتی، میزان تحصیلات و … در نوع مطالبی که برای هر کاربر می تواند جذابیت داشته باشد بسیار موثر است. واضح است که به عنوان مثال برای مخاطبان یک سایت در زمینه کودک و نوجوان که مخاطبان آن افرادی در این سنین هستند، گذاشتن محتواهایی که مورد پسند افراد کهنسال می باشد هیچ جذابیتی نخواهد داشت و بالعکس. پس ابتدا باید جامعه هدف خود را به درستی تعیین و انتخاب نماییم و روی نیازهای آن دسته از افراد که آن بخش از بازار محسوب می شوند، تمرکز کافی پیدا کنیم.

– هیچ یک از بخش های تولید محتوا را کنار نگذاریم. خیلی مهم است که محتوای یونیک و ناب در سایت قرار گیرد، اما آیا این مورد باعث می شود به ویدئوها و اینفوگرافیک های جذاب در شبکه های اجتماعی نیازی نداشته باشیم؟ قطعا پاسخ خیر است. (مزایای بازاریابی محتوا)

مدرسه آیا دوره اصول تدوین برنامه بازاریابی برگذار می نماید.

دیگر مقالات دسته ی فروش به شرح زیر است:

 1. 11 شغل اینترنتی پر درآمد در ایران
 2. آزمون شخصیت شناسی DISC
 3. 7 روش جذب ثروت از زبان برایان تریسی
 4. 5 روش کسب درآمد از ارزهای دیجیتال
 5. زندگی نامه مانی خوشبین
 6. بازاریابی با طعم m&m
 7. ارزشهای 5 گانه مشتری مداری
 8. 5 راه مهم برای ثروتمند شدن
 9. اصول نامه نگاری تجاری در روابط بین الملل
 10. 20 کارآفرین برتر زیر 20 سال
 11. 15 شغل پر درآمد که تا دو دهه پیش وجود خارجی نداشتند
 12. 100 برند برتر 2019 از نگاه Interbrand
 13. تو 4 ثانیه روی دیگران تاثیر بگذار
 14. 26 ایده قابل سرمایه گذاری برای استارتاپ
 15. آزمون شخصیت شناسی MBTI
 16. مایکل پورتر، استاد بزرگ مدیریت استراتژیک
 17. 4 مرحله تکامل بازاریابی
 18. زندگی نامه تونی رابینز
 19. قیف فروش چیست؟
 20. مشتری کیلویی چند؟
 21. 16 تفاوت سازمان های مشتری مدار
 22. 20 برند ارزشمند سال 2019
 23. 15 اهمیت مشتری برای کسب و کار
 24. جمعه سیاه یا BlackFriday چیست؟
 25. تکنیک های پرزنت کردن
 26. مهارت های مذاکره فروش
 27. اهمیت برنامه ریزی در مذاکره
 28. روانشناسی رنگ ها در بازاریابی
 29. هنر سوال پرسیدن در مذاکره
 30. آنالیز بازار در بازاریابی
 31. داستان سرایی در فروش
 32. فروش مستقیم چیست؟
 33. اعتمادسازی در فروش
 34. مزایای بازاریابی محتوا
 35. اصول بازرگانی چیست
 36. مذاکره تلفنی چیست؟
 37. بازاریابی چیست؟
 38. کنترل استرس در فروش
 39. بازاریابی ویروسی چیست؟
 40. مهندسی فروش چیست؟
 41. تکنیک های مذاکره در فروش
 42. فروشندگی حرفه ای
 43. روش های استخدام تیم فروش
 44. برنامه بازاریابی چیست؟
 45. وظایف مدیر فروش
 46. مهارت closing در فروش
 47. فروش حرفه ای چیست؟
 48. تاثیر هوش هیجانی بر فروش
 49. عوامل موثر بر رضایت مشتری
 50. تاثیر مذاکره بر فروش
 51. مدیریت فروش چیست؟
 52. مدیریت احساسات در فروش شخصی
 53. نحوه‌ی مذاکره و چانه‌زنی با مشتری
 54. نهایی کردن فروش
 55. تاثیر رنگ ها در فروش
 56. روش‌ های بهبود ارتباط با مشتری
 57. راه ‌های ترغیب مشتری برای خرید از شما
 58. تفاوت مدیریت و مهندسی فروش با فروشندگی
 59. چگونه مهندسی فروش را بهتر بفهمیم؟
 60. تاثیر رکود اقتصادی بر فعالیت های بازاریابی
 61. راهکارهایی برای حرفه ای شدن در فروش
 62. آشنایی با بازاریابی و سپس مدیریت و مهندسی فروش
 63. نحوه فسخ قرارداد و تبعات آن در ایران
 64. 4 نکته مهم در اس ام اس مارکتینگ
 65. جایگاه یابی در خودفروشی به چه معناست؟
 66. مذاکره در فروش چه تاثیری دارد؟
 67. مذاکره و فروش حرفه ای
 68. خود فروشی چیست؟
 69. اصول اخلاقی در فروش چیست؟
 70. با انواع ورشکستگی آشنا شوید
برای ارزیابی این پست کلیک کنید!
[Total: 0 Average: 0]