کارآفرینی، مدیریت و رهبری

کارآفرینی پروسه ی بسیار حساسی است که عوامل بسیاری در روند آن دخیل هستند و به همین دلیل یک کارآفرین می بایست در دوره های آموزشی تخصصی کارآفرینی شرکت و مهارت های مورد نیاز را به صورت علمی فرا بگیرد. کارآفرینی، مدیریت و رهبری سه عامل بهم پیوسته در مسیر رسیدن یک مجموعه به موفقیت هستند.

کارآفرینی در واقع مجموعه ای از مهارت ها و تکنیک های پیش فرض است که شخص کار آفرین و تیم وی باید فرا بگیرند تا بتوانند در مسیری که انتخاب کرده اند، قدم بردارند و در نهایت به موفقیت برسند. فراگیری مهارت های مدیریتی و رهبری جهت هدایت یک سازمان از جمله مهم ترین مواردی است که یک شخص کارآفرین می بایست اولویت خود قرار دهد.

یک کارآفرین موفق همچنین باید با شیوه های نوین کار آفرینی در سطح جهانی آشنایی داشته باشد تا بتواند از تکنیک های به روز در راستای بهبود پروسه کارآفرینی خود استفاده نماید و خصوصیات سازمان های پیشرو جهانی را بشناسد تا بتواند یک الگوی مناسب را در مجموعه خود پیاده نماید.

مهارت فردی 1 (فرار از زندان)

هر فرد برای حرکت در مسیر موفقیت، نیازمند یک سری از مهارت هاست که با فراگیری آنها می تواند پیشرفت خود را تضمین کند. مهارت هایی مانند مدیریت احساسات، تصمیم گیری، غلبه بر ترس ها، NLP، اولویت بندی امور، ترک عادت های بد، برنامه ریزی انجام کارها و غیره.

آرزوی همه ما این است که در زندگی موفق شویم و به خواسته هایمان برسیم. همه ما فکر میکنیم با دانسته های شخصی و آنچه امروز می دانیم، می توانیم به مقصد نهایی برسیم، اما اشتباه ما همین جاست. تا زمانی که بصورت علمی مهارت های مورد نیاز را فرا نگیریم، قطعا در پیدا نمودن مسیر موفقیت با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم خواهیم کرد.

اولین گام در جهت حرکت به سمت یک زندگی موفق، تعیین اهداف و برنامه ریزی برای رسیدن به آنهاست. در مرحله بعدی می بایست ذهن خود را اصلاح کرده، مثبت اندیشی را سر لوحه کارهای خود قرار دهیم و بر ترس های خودمان غلبه کنیم. سپس باید اولویت هایمان را مشخص کرده و در راستای حرکت به سمت خواسته هایمان قدم برداریم.

سازماندهی و تیم سازی

طراحی ساختار سازمانی و سازماندهی هر کسب و کار در کنار تیم سازی و ایجاد روحیه تیمی بین منابع انسانی یک مجموعه، جز مهم ترین مهارت های مدیریتی است که هر رهبر و مدیری باید آن ها را فرا بگیرد و با استفاده از آن سازمان خود را اداره کند.

یکی از اصول موفقیت هر کسب و کاری، مدیریت قوی در آن مجموعه است که قطعا بدون دانش کافی و فراگیری مهارت های مدیریتی، محقق نخواهد شد. دوره سازماندهی و تیم سازی مفاهیمی همچون اصول سازماندهی و تیم سازی، مهارت های تیم سازی، مهارت های پایدار سازی کسب و کار، مهارت های لازم برای شناخت اعضای تیم را در کنار نحوه تیم سازی به صورت کاملا عملی و قابل پیاده سازی ارائه می دهد.

این دوره به دنبال طراحی مناسب ساختار کسب و کار و واحدهای سازمانی است تا بهترین و مناسب ترین افراد را در ساختار بگنجاند. و تمامی استراتژی ها، منابع، فرایندها و تکنولوژی ها را با این سازماندهی درست هماهنگ نماید.

مهارت فردی 2 (نیروی بیکران)

از آنجایی که هریک از ما در دنیایی زندگی می کنیم که داشتن ارتباط مطلوب می تواند هم برای خود ما و هم برای اطرافیانمان بسیار تاثیرگذار باشد، یافتن راهکارهایی مناسب در این خصوص بسیار تاثیرگذار خواهد بود. حالت مطلوب را در روابط خود با دیگران در نظر مجسم کنید و اجازه ندهید چیزی روی آن تاثیر بگذارد.

دوست دارید روابط شما با همکار، همسر، دوست یا فرزندانتان چگونه باشد؟ آیا تمایل دارید احساس کنید دیگران شما را دوست دارند و فرد مهمی هستید؟

آیا ترجیح می دهید روابط شما بیشتر بر پایه احترام متقابل باشد یا دوست داشتن صرف؟ مهارت های فردی چه کمکی به ما می کند؟
آیا دوست دارید کسانی که برای آنان کار می کنید به قابلیت های شما اعتماد کامل داشته باشند و بتوانید احترام و صمیمیت شان را جلب کنید؟ درباره روابط خود با هر کس دیگری که در دنیای شما زندگی می کند، چه نظری دارید؟ افرادی که هر روز از کنارشان عبور می کنید، کسانی که در اتوبوس یا هواپیما در کنارشان می نشینید.

اگر می توانستید خودتان روابط با دیگران را کاملا در اختیار بگیرید و تنظیم شان کنید، ترجیح می دادید این روابط چگونه باشد؟ در دوره ی مهارت فردی 2 به چالش های از این دست پاسخ داده شده و راهکارهای عملی برای رسیدن به این خواسته ها ارائه می گردد.

مدیریت منابع انسانی

اين مبحث به شرح و تحلیل مسائل و نظريه های اساسی مديريت منابع انسانی می پردازد. فرآيند مديريت منابع انسانی را توصیف ميکند و مفاهیم، تئوريها، کاربردهای اين حوزه از علم را در شرايط محیط کار مديران منابع انسانی سازمانها و کسب و کارها مورد بحث قرار ميدهد.

اين درس وظايف و نقشهای مديران منابع انسانی را بررسی ميکند و به بحث درباره شیوه های جذب، تجزيه و تحلیل مشاغل، برنامه ريزی نیروی انسانی، کارمند يابی، انتخاب، مديريت عملکرد، مسیر پیشرفت شغلی کارکنان، حقوق و دستمزد، روابط کار و ... ميپردازد.

با اتمام اين دوره انتظار می رود:
1 - دانش پژوهان با مسائل اساسی مديريت منابع انسانی آشنا شوند.
2 - با وظايف و نقشهای مديران منابع انسانی آشنا گردند.
3 - توانايي و مهارتهای لازم برای مديريت منابع انسانی را کسب کنند.

سر فصل های اصلی دوره "کلیاتی درباب مدیریت منابع انسانی"، "تحلیل، طراحی، ارزشیابی و طبقه بندی مشاغل"، "مدیریت استراتژیک منابع انسانی"، "زیرسیستم تأمین نیروی انسانی"، "زیر سیستم مدیریت عملکرد عملکرد و پاداش" و "زیر سیستم روابط با کارکنان" می بشد که در کنار مطلب به صورت ریز توضیح داده شده است.

گزارشهای تحلیلی با اکسل

مایکروسافت اکسل یک برنامه صفحه گسترده است که توسط مایکروسافت توسعه و پخش می گردد. در محیط نرم افزار اکسل، با استفاده از یک جدول که متشکل از ردیف ها و ستون های متعدد است، می توان داده ها و اطلاعات را سازماندهی نمود و با استفاده از داده ها به انجام محاسبات پرداخت.

به دلیل اهمیت و نیاز شدید اکثر مشاغل از جمله مشاغل مهم مدیریتی به گزارشات مختلف که توانایی انجام محاسبات بر روی آنها وجود داشته باشد، فراگیری نرم افزار هایی که این امکان را فراهم کند، بسیار حائز اهمیت است.

نرم افزار اکسل، نرم افزاری فوق العاده کاربردی با محیطی بسیار ساده و کارآمد است که به کاربر تجربه تهیه و بررسی گزارشات حرفه ای در فضای ساده را می دهد. گزاشات تهیه شده با اکسل برای اکثر کاربران قابل فهم است و این موضوع اهمیت فراگیری حرفه ای این نرم افزار را بیش از پیش نمایان می سازد.

اغلب مدیران سازمان ها از جمله مدیران فروش، عموما با کاربردهای اکسل و گزارشات متعددی که می توان به وسیله آن تهیه نمود تا در نحوه مدیریت شان تاثیر بسزایی داشته باشد، آشنا نیستند. بوسیله نرم افزار اکسل می توان گزارشات بسیار کاربردی و مهمی تهیه نمود که می تواند در آینده سازمان و مدیریت آن، اثرات بسیار مفیدی داشته باشد.

هدف دوره گزارشهای تحلیلی با اکسل با سر فصل هایی که مشاهده می فرمائید، آموزش صفر تا صد کار حرفه ای با اکسل در راستای بررسی و انجام محاسبات احتمالی در گزارشات و در جهت تاثیر گذاری بر عملکرد شما عزیزان در حرفه ای می باشد که در آن فعالیت دارید.

تصمیم گیری برای مدیران

اتخاذ یک تصمیم، گاها می تواند زندگی شخصی و کاری شما را بشدت تحت تاثیر قرار داده، به طوری که موفقیت یا شکست شما را رقم بزند. تصمیم گیری، امروزه یک چالش بزرگ و پیچیده و مهارتی حیاتی، بخصوص برای مدیران کسب و کارهاست. مدیران سازمان ها با حوزه های مختلفی در حین فعالیت خود سر و کار دارند که تصمیم گیری صحیح در تمام این حوزه ها، نیازمند دانش، تخصص و تجربه بوده و نقش کلیدی در پیش برد اهداف سازمان بر عهده دارد.

مدیران سازمان ها می بایست مهارت تصمیم گیری را در خود تقویت کنند تا در شرایط پیچیده قادر باشند مسئله را شناسایی، و با استفاده از قدرت تصمیم گیری خود آن را حل و فصل کنند. باید در نظر داشت که حل مسئله بدون تصمیم گیری ممکن نخواهد بود و از آن جایی که هر سازمان، روزانه با مشکلات و مسائل مختلفی رو به رو می شود، حل مسئله از طریق تصمیم گیری به ویژه در مواجهه با مسائل و مشکلات احتمالی و بالقوه، نقش بسیار مهمی در مدیریت سازمان ها ایفا می کند.

دوره تصمیم گیری برای مدیران، دانش و مهارت تصمیم گیری را بصورت کاملا متفاوت ارائه می نماید تا از شما مدیری با مهارت تصمیم گیری بالا در مواجهه با بزنگاه های متعدد شغلی بسازد.

آشنایی با مدیریت مالی

مدیریت مالی به معنی مدیریت صحیح و کارآمد منابع مالی در راستای رسیدن به اهداف هر سازمان است. هدف از مدیریت مالی علاوه بر کنترل منابع، افزایش سرمایه مجموعه و نحوه تخصیص بودجه به بخش های مختلف بنا بر اقتضای آن زمان سازمان نیز می باشد. در واقع هدف نهایی هر سازمان، افزایش ارزش شرکت و در نهایت افزایش ثروت سهامداران است.

به عقیده تعدادی دیگر از صاحب نظران حوزه مالی، مدیریت مالی به معنی استفاده از اصول و مفاهیم اقتصادی در راستای حل مسائل اقتصادی می باشد. در واقع از نظر بسیاری از بزرگان، مدیریت مالی کاربرد اقتصاد در مدیریت است که اگر به درستی انجام شود، باعث بالا رفتن سود و ارزش سهام مجموعه می شود، اما اگر سو مدیریت در این بخش صورت گیرد، تبعات بدی در پی خواهد داشت. از این رو مدیریت مالی تقریبا یکی از مهم ترین بخش های مدیریت هر سازمان است که باید توجه ویژه به آن داشت.

در دوره مدیریت مالی، مفاهیم کاربردی حسابداری برای مدیران آموزش داده می شود و در کنار مفاهیم حسابداری، روش ها و معیارهای تحلیل گری مالی، تهیه صورت های مالی، بودجه بندی و بسیاری مهارت های مالی کاربردی دیگر آموزش داده می شود.

اصول بازرگانی در کسب و کار

برای شروع و پیش برد هر کسب و کار، آشنایی با اصول و قواعد بازرگانی در کسب و کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شکی نیست که برقراری هر فعالیت تجاری و بازرگانی نیازمند انجام اموری است که باید به درستی به کار بسته شوند تا با موفقیت و رسیدن به اهداف همراه شوند. قبل از ورود به هر کسب و کار و تجارتی باید ابتدا بدانید که واقعا علاقمند هستید در آن شغل به فعالیت بپردازید، سپس شما می بایست به ملزومات آن شغل آشنایی کافی پیدا نموده و سپس دانش و مهارت خود را در حوزه تجارت بالا ببرید.

در دوره اصول بازرگانی در کسب و کار، هر آنچه نیاز دارید از تجارت بدانید تا بتوانید در دنیای عجیب و پر سود تجارت قدم بردارید، را فرا خواهید گرفت. پس از فراگیری دانش مورد نیاز بازرگانی، آموزش می بینید تا چطور این اطلاعات را در دنیای تجارت به کار بندید تا به موفقیت دست پیدا نموده و به یکی از برترین های حوزه تجارت تبدیل گردید.

دکترای راهبردی کسب و کار (DBA)

DBA مخفف عبارت Doctor of Business Administration است که به فارسی “دکترای مدیریت حرفه ای کسب و کار” برگردانده شده است. این دوره با هدف استفاده کاربردی از علم روز مدیریت برای ارتقا و توسعه کسب و کار برای مدیران ارشد سازمان ها ارائه می شود و در واقع می توان گفت دوره DBA عالی ترین سطح آموزش مدیریت برای مدیران سازمان ها است. دوره DBA سطحی بالاتر از دوره MBA دارد و بالاترین سطح از آموزش کاربردی مدیریت را به متقاضیان ارائه می دهد

دوره DBA برای چه کسانی مناسب است؟

دوره DBA به مدیران می آموزد که چگونه مدیریت سازمان خود را از چارچوب سنتی رییس و زیردست به سمت چارچوب رهبری هدایت کنند. مدیران با گذراندن دوره DBA می آموزند چگونه سازمان خود را رهبری کنند، ابزارهای مدیریتی و رهبری را می شناسند و یاد می گیرند بنا به شرایط و موقعیت سازمان از هر کدام از این ابزارها استفاده کنند. دوره DBA به مدیران می آموزد چگونه منابع انسانی (که بی شک مهمترین منبع هر سازمان است) سازمان خود را مدیریت کنند تا حداکثر بهره وری و رضایت سازمانی را به دست آورند.)

شرکت کنندگان دوره DBA با مهارت آینده پژوهی می آموزند چگونه دید درستی نسبت به آینده فضای کسب وکار داشته باشند و بتوانند خود را برای سناریو های محتمل آینده آماده کنند. مهارت حسابداری و مدیریت مالی این توانایی را به فارغ التحصیلان دوره DBA می دهد که نسبت به شرایط مالی سازمان خود درک درستی به دست آورند و بتوانند بر فرآیندها و وضعیت مالی سازمان خود اشراف کامل داشته باشند. علاوه بر این دوره DBA به دانش پژوهان می آموزد چگونه برای توسعه کسب وکار خود در بلند مدت برنامه ریزی کنند و استراتژی های لازم برای توسعه کسب وکار خود را تدوین کنند.

دانش پذیران در دوره DBA می آموزند که چگونه از علم مدیریت برای اصلاح مشکلات سازمان خود استفاده کنند و علم مدیریت را به صورت کاربردی برای توسعه کسب وکار خود به کار برند. به بیان دیگر می توان گفت مهمترین ویژگی دوره های DBA کاربردی کردن علم مدیریت است به نحوی که مدیریت سازمان از چارچوب بی برنامه و مبتنی بر تجربه خارج شود و نگاه منسجم مدیریتی بر سازمان حاکم گردد.

هدف دوره

هدف اصلي اين دوره تربیت مدیران حرفه اي و آینده نگر است که با دانش و مهارت های مديريت کسب و کار آشنا شوند تا بتوانند در تدوين جهتگیرهای راهبردی و مديريت و همچنين حل مسائل واقعي محيط كار کمک کننده باشند. اين دوره همچنين براي پاسخ دهي به نياز تصميم گيرندگان در صنايع مختلف طراحي شده است تا آنها را با دانش نوين در زمينه مديريت کسب و کار در عرصه های ابر رقابتي آشنا كند تا بتوانند در ايفاي نقش معمار سازمانی به طور موثر و كارآمد عمل نمايد.

مدیریت راهبردی کسب و کار (MBA)

دوره MBA یا همان مدیریت راهبردی کسب و کار گنجینه ای است حاوی دانش و مهارت های جدید و کاربردی مدیریت برای حل مسائل و چالش های مدیریتی که به انسان دیدی برتر نسبت به مدیریت اعطا می نماید. این دوره از جمله دوره های آموزشی مدیریتی پررونق سالهای اخیر است و نام خود را از مخفف عبارت Master of Business Administration گرفته است.
دوره MBA به طور خاص برای کسانی در نظر گرفته شده است که نیازمند دانش مدیریت هستند، اما در زمینه‌های دیگر تحصیل کرده‌اند. به همین علت، عموم مخاطبان دوره MBA، تحصیلات اصلی خود را در حوزه‌های دیگر گذرانده و برای تکمیل مهارت های مدیریتی خود، این رشته را به صورت دانشگاهی یا در قالب دوره MBA آزاد دنبال می‌کنند.

دوره MBA برای چه کسانی مناسب است؟

  • اگر به کارآفرینی فکر می‌کنید و قصد دارید کسب و کار خودتان را راه‌اندازی کنید، بی‌تردید مجموعه درس‌های رشته MBA یکی از ضرورت‌های آموزشی شما محسوب می‌شود.
  • اگر در سمت‌های مدیریتی یا سرپرستی اشتغال دارید یا چنین موقعیت‌هایی را در مسیر شغلی خود پیش‌بینی کرده‌اید، دوره MBA می‌تواند برای شما مفید باشد.
  • اگر از کیفیت ارتباط خود با همکاران یا مدیران‌تان راضی نیستید، یا فکر می‌کنید رابطه‌های شغلی شما هنوز می‌تواند بهتر شود، احتمالاً دوره MBA می‌تواند در این زمینه کمک ارزشمندی باشد.

آیا مدرک MBA می‌تواند درآمد من را افزایش دهد؟

موسساتی که به آموزش MBA می‌پردازند، به مجموعه‌ی متنوعی از آمارها و گزارش‌ها استناد می‌کنند تا شما را متقاعد کنند که دوره MBA و مدرک MBA می‌تواند ماشین پولسازی شما باشد. گزارش‌هایی وجود دارند که متوسط درآمد فارغ التحصیلان MBA را در مقایسه با سایر رشته‌ها می‌سنجند و معمولاً درآمد آنها را بالاتر از متوسط بسیاری از رشته‌های دیگر ارزیابی می‌کنند.

دکتر یحیی علوی

دکتر یحیی علوی مشاور بین المللی کسب و کار در زمینه فروش و بازاریابی است. او دارای دکترای رفتار مصرف کننده از دانشگاه فلوریدا و MBA بازاریابی از بهترین مدارس کسب و کار ایالات متحده آمریکا است.
او یکی از برترین و موفق ترین کارآفرین های کشور است. او بیش از ۲۰۰ کارگاه آموزشی موفق فروش و بازاریابی با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده است. او همچنین به کسب و کارهای متعددی مشاوره توسعه کسب و کار ارائه نموده است. تفاوت او در انجام دادن و رسیدن به همه چیز است.

بیشتر آشنا شوید ...

24دوره

دوره های جامع مهارتی

1292نفر

دانشجویان حاضر

288ساعت

جامع ترین دوره MBA و DBA

آژانس دیجیتال مارکتینگ آیادا

در عصر حاضر با رشد انفجاری بازار جهانی و تغییر روند کسب وکارها، فرصتی بزرگ و تهدیدی بزرگ تر در کمین تمام کسب وکارها قرار دارد، از جهتی فرصتی ناب است برای کسب وکارهایی که متناسب با این روند پیش می روند و رشدی چشمگیر خواهند داشت و تهدیدی بزرگ است برای کسب وکارهایی که غافل از این روند هستند و اگر تغییری در استراتژی کسب وکار خود ایجاد نکنند از گردونه رقابت حذف خواهند شد...

آشنایی بیشتر با آژانس آیادا