زندگی نامه تونی رابینز

آنتونی جی رابینز ملقب به تونی رابینز، کارآفرین، مشاور، استراتژیست کسب و کار، استراتژیست زندگی و فعال بشر دوست است که در سال 1960 در منطقه هالیوود در ایالت کالیفرنیای آمریکا به دنیا آمده است. او همچنین یکی از برترین نویسندگان و سخنرانان جهان نیز هست. او به واسطه کتاب های معروف و پر فروش خود در حوزه انگیزشی و موفقیت به شهرتی بی نظیر در سراسر جهان دست یافته است. کتاب های آنتونی رابینز در ایران هم جز پر فروش ترین کتاب ها هستند و او در ایران هم طرفداران بسیاری دارد. در ادامه مطلب ” زندگی نامه تونی رابینز “ با ما همراه باشید.

تونی رابینز به واسطه ی دانشی که از قوانین جهان بدست آورده بود در زمان کوتاهی توانست به اکثر رویاها و آرزوهای خود برسد و آن ها را به واقعیت تبدیل کند. افراد بسیاری در سرتاسر جهان وجود دارند که برای رسیدن به آرزوها و امیال خود در دوره های او شرکت نموده و یا کتاب های او را مطالعه می کنند.

آنتونی رابینز یک شعار بسیار معروف و جهانی دارد که در آن می گوید: همه ی ما استاد سرنوشت خود هستیم

بخش عمده ای از آنچه او در دوره ها، کارگاه های آموزشی، سمینار ها و کتاب هایش می گوید، به انگیزه دادن و الهام بخش بودن مربوط می گردد.

دوران کودکی آنتونی رابینز

تونی رابینز پس از اینکه مدرک دوره دبیرستان خود را گرفت، دست به انجام کارهای گوناگونی زد اما نتوانست کار مناسبی برای خود دست و پا کند. او در سن 22 سالگی در یک آپارتمان در محله پایین شهر زندگی می کرد و زندگی بسیار بدی داشت. وزن او در آن دوران به 120 کیلوگرم رسیده بود و به تنبلی، بی حالی و خواب آلودگی مبتلا شده بود اما گوشه ی ذهنش امیال و آرزوهایی جاه طلبانه داشت که آن ها را زنده نگه داشته بود.

تونی تصمیم گرفت تا برای داشتن زندگی بهتر و کسب درآمد ابتدا وزن خود را کم کند و سپس به مطالعه درباره راه های کسب درآمد و ثروت بپردازد. او هر کتابی را می خواند متوجه می شد اطلاعات این کتاب ها ضد و نقیض هستند و یکی نظریه دیگری را زیر سوال می برد، بنابراین او تصمیم گرفت تا از خواندن این کتاب ها دست بردارد.

تونی پس از ماه ها تحقیق و بررسی تصمیم گرفت فرد سالمی که از تناسب اندام هم برخوردار بود را پیدا نموده و از اعتقادات، افکار و نحوه تغذیه ی او الگو برداری کند. بدین ترتیب او با استفاده از سیوه های روانشناسی و کنترل ذهن و فکر توانست 15 کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهد.

تونی به دلیل علاقه ای که به ورزش و سبک جدید زندگی اش پیدا نموده بود، تصمیم گرفت تا از همین روش برای کسب درآمد هم استفاده کند. نتیجه ای که توانسته بود از تناسب اندام و ورزش در زندگی بگیرد، او را مشتاق نموده بود تا در تمام زمینه های زندگی از این روش استفاده نماید. او توانست با استفاده از این روش جادویی در 2 سال زندگی خود را به طرز باور نکردنی زیر و رو کند. (زندگی نامه تونی رابینز)

امور انسان دوستانه آنتونی رابینز

تونی در سال 1991 بنیاد خیریه ای با هدف کمک به کودکان عقب مانده، سالمندان، زندانیان و افراد بی خانمان تاسیس نمود. رابینز با شرکت در تعداد زیادی خیریه در نقاط مختلف جهان توانسته تا مبلغی بالغ بر 70 میلیون وعده غذا برای نیازمندان تامین کند که در نوع خود باور نکردنی است. او می گوید در حال تلاش است تا بتواند سالیانه یک میلیارد وعده غذایی برای نیازمندان جهان تامین کند. او بسیار خیر است و مقدار قابل توجهی از درآمد خود را صرف کمک به فقرا می کند و مدارس و دانشگاه های بسیاری را برای فقرا ساخته است.

تونی برنامه هایی را در بیش از 50000 زندان، 700 زندان و 1500 مدرسه در طول سال برگزار می کند و به 250000 کودک هندوستانی که به آب آشامیدنی دسترسی ندارند، آب رسانی می کند.

او معتقد است که بخشش باعث بیشتر شدن پول و ثروت می شود. او در تمام سمینار ها، کتاب ها، دوره ها و کارگاه های خود بار ها و بار ها به این موضوع اشاره می کند که اگر ببخشید درآمدتان چندین برابر می شود. همین کارهای انسان دوستانه رابینز باعث شده تا او در میان مردم محبوبیت بی نظیری کسب کند.

زندگی شخصی تونی رابینز

تونی رابینز در سال 1982 با بکی ازدواج نمود. بکی از ازدواج قبلی خود یک دختر داشت که همراه با او و تونی زندگی می کرد. در سال 2001 تونی از بکی جدا شد و در همان سال با سیج ازدواج کرد. رابینز سالیانه بیش از 30 میلیون دلار درآمد دارد و معتقد است که ذهن انسان این توانایی را دارد تا از موانع عبور کند. این دقیقا همان چیزی است که او سال هاست آموزش می دهد. ابتدا هیچ کس علاقه ای به گوش دادن صحبت های رابنز حتی به رایگان نداشت چه برسد که بخواهد برای او هزینه هم بکند، اما امروز او به جایگاهی رسیده که مردم برای دیدن و شرکت در سمینار ها و کارگاه های او به اصطلاح سر و دست می شکنند. (زندگی نامه تونی رابینز)

آثار آنتونی رابینز

همان طور که ذکر شد آنتونی به عنوان یک نویسنده قدرت مند کتاب های بسیاری را منتشر نموده است. از برترین و پر فروش ترین کتاب های آنتونی می توان به کتاب قدرت نامحدود، رها سازی قدرت درون و 365 گام به سوی موفقیت اشاره نمود. لیست کتاب های آنتونی رابینز در ادامه آمده است:

قدرت نامحدود

365 گام به سوی موفقیت

رها سازی قدرت درون

قدرت شگرف بودن

افکار بزرگ

مهارت در بازی زندگی

گام‌های بلند: تغییراتی کوچک، نتایجی بزرگ

مهارت در بازی زندگی

تکنیک های ساده برای زندگی (زندگی نامه تونی رابینز)

انرژی عجیب سخنرانی های تونی رابینز

اگر یکی از طرفداران او باشید نیازی به اشاره نمودن ما نیست اما اگر او را نمی شناسید باید بدانید سخنان او می تواند تحول عظیمی در زندگی شما ایجاد کند. در این بخش چند جمله معروف و به یاد ماندنی از رابینز انتخاب نموده ایم که می تواند انرژی فوق العاده ای به شما منتقل کند:

اگر شما بر این باور هستید که می توانید، حق با شماست و یا اگر باور دارید که نمی توانید باز هم حق با شماست؛ در هر صورت حق با شماست.

راز بزرگ زندگی کردن، بخشیدن است.

گذشته شما هیچ گاه با آینده شما برابری نمی کند.

معنای هر چیز دقیقا همان چیزی است که ما به آن می دهیم.

بر روی هر چیزی که تمرکز کنید، انرژی شما همان جا جاری می شود.

تنها دلیلی که ما نمی توانیم به رویاهایمان برسیم، دقیقا همان چیزی است که خودمان آن را ساخته ایم. (بهانه ها)

افردای که سوال های بهتری می پرسند، جواب های بهتری می گیرند و موفق تر می شوند.

هیچ کس در دنیا تنبل نیست، بلکه هدف مهمی ندارند تا بتواند آن ها را از جایشان بلند کند.

شما هر باوری در ذهنتان داشته باشید، دقیقا همان را تجربه خواهید کرد.

این مهم نیست که چقدر اشتباه کرده اید یا در آینده می کنید، مهم این است که در هر حالت باز از افرادی که تلاش نمی کنند جلوتر هستید.

درآمد شما دقیقا به استانداردهای شما بستگی دارد، این موضوع نه به اقتصاد ربطی دارد نه صنعت

تا زمانی که زنده هستید سعی کنید آن طور که علاقه دارید زندگی کنید، تجربه های زیادی را بدست بیاورید و مراقب خود و دوستانتان باشید. خوش بگذرانید، عجیب و غریب باشید، با دوستان وقت بگذرانید، به هر حال این زندگی شماست، سعی کنید از آن لذت ببرید. (زندگی نامه تونی رابینز)

موفقیت های آنتونی رابینز

تونی رئیس یک هولدینگ بزرگ است که از 40 شرکت خصوص تشکیل شده است و درآمد او از این شرکت ها عددی بالغ بر 5 میلیارد دلار در سال است. وی سه سال متوالی است که توسط سایت ها، سازمان ها و مجلات مختلف به عنوان برترین و موفق ترین مشاور و مدیر کسب و کار در جهان شناخته می شود.

شرکت هولدینگ تونی رابینز توسط اکسنچر Accenture نیز به عنوان یکی از 50 کسب و کار برتر جهان شناخته شده است. همچنین نشریه هاروارد بیزینس Harvard business این هولدینگ را به عنوان یکی از 200 کسب و کار برتری جهان شناخته است. آمریکن اکسپرس American express  هم کسب و کار تونی را به عنوان یکی از 6 کسب و کار برتر جهان شناسایی نموده است.

بسیاری از افراد معروف و محبوب در جهان، تونی رابینز را به عنوان برترین مشاور کسب و کار جهان شناخته و او را به عنوان مشاور خود برگزیده اند که از جمله ی این افراد می توان به آشر، پیت بال، سرنا ویلیامز، اروسمیت و پیتر گرین اشاره کرد. (زندگی نامه تونی رابینز)

3 نقطه عطف تونی رابینز

آقای رابینز می گوید زندگی اش 3 نقطه عطف داشته است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود:

نقطه عطف اول: جیم ران

نخستین نقطه ی عطف زندگی تونی، شرکت در سمینار جیم ران بوده است. ران سخنران انگیزشی و نویسنده انگیزشی بسیار محبوبی بود و تونی با شرکت در سمینار او زندگی اش تغییر نمود.

نقطه عطف دوم: قدرت نا محدود

او در سنین جوانی با خود عهد کرد تا وقتی که بزرگ و ثروتمند شد به انسان های نیازمند کمک کند. او در سن 26 سالگی خود، کتاب قدرت نامحدود خود را منتشر نمود که این کتاب او را بسیار سریع به شهرت جهانی رساند. شاید نگارش و انتشار این کتاب نقطه ی عطف زندگی رابینز باشد.

نقطه عطف سوم:

یکی از مهم ترین و کلیدی ترین کارهایی که تونی در زندگی خود انجام داده، مشاوره هایی بوده است که به ارتش آمریکا داده و توانسته با این مشاوره ها بازدهی ارتش آمریکا را تا حد زیادی افزایش دهد. (زندگی نامه تونی رابینز)

تونی رابینز، رکورد دار تغییر افراد

تونی رابینز در حال حاضر یکی از رکورد داران تغییر و تحول افراد در زندگیست، چرا که زندگی بسیاری با آموزش های او دگرگون شده است و دلیل این موضوع عم این است که آموزه های او در عین سادگی بسیار تاثیرگذار و عمیق هستند. اگر فقط آنتونی رابینز را به عنوان مربی خود انتخاب کنید پس از مدتی که به حرف های او عمل نمودید، متوجه تحول عظیمی که در شما پدید آمده می شوید.

علاوه بر مردم عادی در سر تا سر جهان که به تونی علاقمند هستند، ارتش آمریکا هم برای آموزش حرفه ای و همین طور ذهنی خود از تونی رابینز مشاوره دریافت می کند. به طوری که بسیاری از افرادی که از استرس، اضطراب و ناراحتی رنج می برده اند، پس از دریافت مشاوره از تونی، به آرامش رسیده اند. (زندگی نامه تونی رابینز)

کلام پایانی

هرگاه اتفاقی برای شما ی افتد، مغز شما دو سوال می پرسد. آیا اتفاقی که افتاد به معنی شادی است یا رنج؟ من به عنوان مغز باید چه کاری انجام دهم تا رنج را دور و شادی را به سمت خود جذب کنم؟

آنتونی رابینز در این باره می گوید، پاسخ به این سوال به اصل تعمیم یا عمومیت دادن باز می گردد. شما در ذهن خود باورهایی ساخته اید که به شما می گوید چه چیزی شما را رنج داده و چه چیزی شما را خوشحال می کند. تونی می گوید، هیچ چیز منفی را به خود تعمیم ندهید، به طور مثال نگوئید من بی کفایت هستم، من نمی توانم چون ذهن شما ماشینی برای باورهای شماست. پس بدانید هر چیزی را در زندگی بپذیرید، حتما همان برای شما در زندگی پیش می آید.

آنتونی رابینز می گوید: اعتقادات ما هم نیروی زیبای آفرینش دارند و هم تخریب کننده هستند.

آنتونی رابینز قصد دارد تا با کمک به دیگران جهان را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کند. آنتونی قصد دارد تا کاری کند که مردم جهان سرنوشت خود را به دست بگیرند. اهداف مناسبی برای خود انتخاب، زندگی خود را در مسیر موفقیت به پیش ببرند، از پس ناکامی های مالی بر بیایند، روابط خودشان را با دیگران بهبود ببخشند و در نهایت به کشور و جامعه خود خدمت کنند.

او برای کشف توانایی های درونی خود و بهبود بخشیدن آن نیمی از عمر خود را صرف کمک به دیگران نموده است. همچنین تونی بنیادی با نام بنیاد آنتونی رابینز دارد که در حوزه ی کمک به دیگران برای دستیابی به موفقیت های فردی و حرفه ای فعالیت دارد.

آنتونی رابینز بر این باور است که فرآیند ارزیابی و تفکر چیزی بیش تر از پرسش و پاسخ در درون ما نیست. در واثع از نظر او نحوه ارزیابی و تفکر ما احساسات ما را شکل می دهد. احساسات به طور صد در صد در نوع رفتار ما دخیل بوده و هستند. در نهایت همین عادت ها و رفتار ها هستند که سرنوشت ما را رقم می زنند.

آنتونی به عنوان مشاور در سازمان های متعدد و همین طور برای چهره های معروف بسیاری در جهان فعالیت نموده است. او با سازمان ها و مجموعه هایی مانند آی بی ام، امریکن اکسپرس، ارتش ایالات متحده آمریکا، ای تی اند تی و همین طور با تیم های ورزشی مانند تیم بسکتبال لوس آنجلس و قهرمانان مدال طلای المپیک نیز فعالیت داشته است. (زندگی نامه تونی رابینز)

 

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا مجری برگزاری دوره های آموزشی کسب و کار، مدیریت و فروش، انجام و مدیریت پروژه های دیجیتال مارکتینگ و مشاوره کسب و کار و فروش برای سازمان ها می باشد. این مجموعه با کنار هم قرار گرفتن اساتید معتبر دانشگاهی و کسب و کار شکل گرفته است.

آدرس:

بلوار میرداماد، خیابان رودبار غربی، بن بست کمال، پلاک 3

تلفن:

26408048 - 26407570

ایمیل:

info@ayabs.com

فرم تماس

آخرین مقالات

مدرسه کسب و کار آیا
درصورتیکه در دوره مورد نظر خود نیاز به مشاوره یا اطلاعات بیشتر دارید و یا در دوره ای مایل به شرکت هستید که قبلا برگزار شده و تمایل به دانستن زمان برگزاری بعدی آن دارید این فرم را پر کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.