آیا می دانید زبان بدن در رابطه‌های احساسی هم تأثیرگذار است؟

خواندن زبان بدن در رابطه‌های احساسی یکی از سرفصل‌های دوره ی زبان بدن و چهره شناسی می‌باشد. زبان بدن یک ارتباط غیرکلامی است که ما به‌صورت خودآگاه یا ناخودآگاه از آن استفاده می‌کنیم. این ارتباط غیر کلامی شامل ارسال و دریافت سیگنال‌های بدون کلام می‌شود. تا جایی که مردم حتی هنگامی‌که با یکدیگر صحبت نمی‌کنند هم با حرکات چشم و دست و بدن خود برای هم سیگنال می‌فرستند. زبان بدن یکی از مهم‌ترین بخش‌های ارتباطی و تعاملات اجتماعی انسان محسوب می‌گردد.

اولین نفری باشید که این راز را می داند! از روی زبان بدن تا اندازه‌ای می‌توان به تمایلات درونی افراد پی برد. به طور مثال بیشتر مردم دنیا برای تحت تاثیر قراردادن فرد مورد علاقه خود، یا جایگزین کردن عقیده کسی، به‌صورت خودآگاه یا گاهی به‌طور ناخودآگاه دست به دامن زبان بدن می‌شوند. ازاین‌روباید بدانید که برخی از این حرکات در میان اغلب مردم عمومیت دارند و نشان‌گر احساسات خاصی هستند.

برای نمونه واضح در یک رابطه عاطفی، اگر فردی زیاد به شما نگاه کند، درواقع در حال تلاش برای نمایش علاقه و توجه خود به شماست. یا اگر فردی که با او صحبت می‌کنید، سعی می‌کند تا نگاهش را از شما بدزدد، مطمئن باشید که حوصله‌تان را ندارد و نمی‌خواهد هم کلام او باشید. در همین راستا، در ادامه تعدادی از نشانه‌های عاشق بودن را به شما بازگو می‌کنیم. (زبان بدن در رابطه‌های احساسی)

اعتراف چشم‌ها

چشم‌ها از برجسته‌ترین عناصر بدن هستند که عشق را می‌توان از آن‌ها دریافت کرد، اگر با نامزدتان بیرون رفتید به چشم‌هایش توجه کنید، افراد عاشق هنگام روبه‌رو شدن با معشوق خود به او نگاهی مستقیم دارند اگر دیدید که نامزدتان چشمانش به گوشه و کنار می‌چرخد، این حالت می‌تواند نشان‌دهنده مردد بودن او در انتخابش باشد. مردمک چشم افراد دلباخته بزرگ‌تر و فرد دارای چشم‌های شفاف‌تر و درشت‌تری می‌شود که حس خیس بودن یا اشک‌آلود بودن به او دست می‌دهد.

کلید شخصیت

مردان عاشق در تمامی موارد اولویت را با خانم‌ها می‌دانند و در موضوعات مهم به مشورت با آن‌ها می‌پردازند و همواره رفتار جنتلمن گونه‌ای با همسرشان دارند. از روی این نشانه‌ها می‌توانید پی به یک عشق راستین ببرید و بفهمید که آیا رفتار همسرتان با شما از دوست داشتن است یا تربیت خانوادگی!

الگوی مردانی که زبان مهر ورزیدن ندارند

برخی از مردان پشت حرف‌های آزاردهنده و نیش‌دارشان یک دنیا علاقه پنهان دارند شاید این مردان نامزدشان را دست بی اندازند اما باکارهایشان به خانم‌هایشان اثبات می‌کنند که شیفته آن‌ها هستند. ادبیات این آقایان با خشونت کلامی درهم‌آمیخته اما به مرور زمان خانم‌ها به این نوع ادبیات عادت می‌کنند.

 

ناگفته های بازوها

دست‌های عرق کرده از دلهره و اضطراب، بازی کردن با وسایل دم دست خود و استقبال با دستانی باز از نشانه‌های عاشق شدن مردهاست. آمدن نامزدتان با دستانی باز به سمت شما نشانه از علاقه او به شماست و آمدن او با دستانی بسته نمایان گر وارد نشدن به حریم شخصی شماست.

 

شما با خواندن این مقاله به این مهم دست‌یافته اید که بی گمان زبان بدن و چهره شناسی در زندگی شخصی بسیار اهمیت دارند. شما اگر بخواهید در این دوره به مهارت‌های فراوانی دست یابید می‌توانید با وارد شدن به این لینک در کلاس‌های زبان بدن و چهره شناسی مدرسه کسب‌وکار آیا نام‌نویسی کنید و این دوره باارزش را بیاموزید.

دیگر مقالات زبان بدن به شرح زیر است: