حرف خوب بزنیم یا خوب حرف بزنیم

راه و روش و تکنیک صحبت کردن را فن بیان میگویند ، فن بیان را میتوان همان تکنیک ها و روش هایی نام برد که با فراگیری و بکار گیری آنها شما میتوانید به بیانی ساده و مناسب و سلیس برسید . ما انسان ها موجوداتی ارتباطی و اجتماعی هستیم یعنی دوست داریم با اطرافیانمان ارتباط برقرار کنیم. بیان ساده و سلیس ابزاری است که اگر شما خوب از آن بهره ببرید می توانید برای پیشبردن اهداف زندگی شخصی و کاری خود از آن استفاده کنید. (حرف خوب بزنیم یا خوب حرف بزنیم)

سخنوری و فن بیان از جمله مهارت هایی است که مجهز شدن به آن از لازمه های ارتباط موثر به شمار می آید اما این امر به آن بستگی دارد که شما تا چه اندازه از هنر سخن گفتن برخوردار هستید .

سخنوری و فن بیان یعنی استفاده صحیح و به موقع از همه ی رکن های ارتباط برای این که منظورمان را درست به مخاطب برسانیم ، که هم شامل محتوای کلی کلام و سخن است و هم به طرز ادای آن مربوط می گردد .

یعنی هم حرف خوب بزنیم ، حرفی که متناسب با هر فرد در هر مکان و به اقتضای شرایط باشد و هم آن حرف سنجیده و مناسب را با رعایت اصول و قواعد سخن گفتن موثر بیان کنیم تا بتوانیم خوب حرف بزنیم و ارتباط مناسبی با اطرافیامون بر قرار کنیم .

تلفظ درست و صحیح لغات ، استفاده ی بجا از دستور زبان مانند رعایت مکث ها و تاکید ها ، حذف تکه کلام هایی که از تاثیر گذاری کلام کم می کنند  ، رسا حرف زدن و کنترل تنفس و بدون تنش نبودن بیان و…. از تکنیک هایی هستند که کمک می کنند بیان خوبی داشته باشیم .

به نظر شما چرا فن بیان برای همه مهم است؟

برای مردم مهم نیست که شما دانشجو باشید یا فارغ التحصیل ، خانه دار باشید یا شاغل ، استاد باشید یا شاگرد ، کارمند باشید یا استاد و… در هر جایگاهی که باشید بی نیاز از خوب و پسندیده صحبت کردن نیستید .

قطعا همه ما با قرار گرفتن در شرایط و در مقابل افراد مختلف ، طرز بیان و نحوه ی سخن گفتنمان متفاوت است ، بطور مثال طرز صحبت کردن ما در خانه با خانواده خود و در محل کار با همکارانمان متفاوت است .

خلاصه به تعداد فرادی که در اطرافمان هستند و ما با آنها به هر نحوی  با آنها ارتباط داریم  راه های ارتباط و برقراری و صحبت کردن هم وجود دارد .

افرادی که فن بیان مناسبی را دارند از این موضوع خیلی عالی و مفید استفاده می کنند و قادرند حتی روی دیگران هم اثرات مثبت بگذارند و در خانواده و جامعه آنها را به عنوان افراد جذاب و قابل احترام و موثر شناسایی کنند .

افرادی که با کلام موثر و دلنشین خود در جان و دل مخاطب خود نفوذ کرده اند از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند .

اگر نظر من را می خواهید سخنوری و فن بیان یکی از مهم ترین ارکان ادامه زندگی است که اگر شما بتوانید خوب آن را یاد بگیرید و استفاده کنید زندگی خوب و عالی دارید .

قطعا همه ما دوست داریم تا زندگی خوب و بهتری را در آینده داشته باشیم برای این زندگی خوب هم نیاز به پیشرفت در اصول سخنوری و فن بیان داریم شما می توانید با وارد شدن به لینک زیر در کلاس های سخنوری و فن بیان مدرسه کسب و کار آیا ثبت نام کرده و این مهارت با ارزش را بیاموزید. (حرف خوب بزنیم یا خوب حرف بزنیم)

یکی از مهارت کلیدی در رسیدن به موفقیت در زندگی و کسب و کار سخنوری و فن بیان است.