تیپ شخصیتی ISFP

افراد دارای تیپ شخصیتی ISFP افرادی درونگرا و آرام هستند. این افراد تمایل دارند تا زندگی آن ها فارغ از چالش باشد. نیاز های دیگران بر نیاز های این افراد با این تیپ شخصیتی اولویت دارد. بواسطه ی اینکه افرادی درونگرا هستند، رازدار های بسیار خوبی هستند. تیپ شخصیتی ISFP افرادی هستند به شدت مسئولیت پذیر که کار ها را با اشتیاق انجام می دهند. خود ابرازی کمی دارند و نمی توانند خود را آنگونه که هستند ابراز کنند. برخلاف تیپ شخصیتی ISFP در لحظه زندگی می کنند و برای آینده خود برنامه خاصی ندارند. این افراد در کوتاه مدت می توانند برنامه های خیلی خوبی را پیاده سازی کنند. سرپرست بودن برای آن ها کفایت می کند و علاقه ای به رهبر بودن و یا کنترل کردن دیگران ندارند.

در نتیجه ی تست شخصیت شناسی MBTI باید به درصد های گزارش شده دقت داشت؛

درصد قضاوتی بودن در برابر دریافت گرا، درصد درونگرایی در برابر برونگرایی، درصد حسی بودن در برابر شهودی بودن و درصد منطقی بودن در برابر احساسی بودن. هر میزان که این اختلاف بیشتر باشد، می توان گفت که نتیجه ی این آزمون به شخصیت فرد نزدیک تر است. اما هر چه درصد ها به هم نزدیک تر باشند، در می یابیم که در برخی موارد با شخصیت آن فرد، به طور کامل منطبق نیست. این امر دلیل بر ضعیف بودن تست شخصیت شناسی MBTI نیست؛ بلکه بیانگر نزدیک بودن ترجیحات فرد می باشد.

افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ISFP زمانی کاری را انجام می دهند که به آن کار علاقه داشته باشند. این تیپ شخصیتی هیچ گونه محدودیتی را نمی پذیرند و تمایل دارند فعالیت های خود را آزادانه انجام دهند. این افراد با این تیپ شخصیتی از حاشیه ها، رقابت و چالش ها دوری می کنند و تمایل به دوستی و همکاری با دیگران دارند.

علاقه ای به دیده شدن ندارند و تمایل دارند فعالیت ها را در پشت صحنه انجام دهند. افراد دارای تیپ شخصیتی ISFP قاطعیت بالایی ندارند و همین امر ممکن است مشکلاتی را چون استرس را برای آن ها همراه داشته باشد.

نقاط قوت تیپ شخصیتی ISFP در محیط کار

وفاداری بسیار بالایی به مجموعه خود دارند و از لحاظ شخصیتی، کاملا منعطف هستند. افراد دارای تیپ شخصیتی ISFP افرادی خونگرم هستند و از سازمان خود به شدت حمایت می کنند. بواسطه ی اینکه افرادی هستند که به جزئیات به شکل دقیق توجه می کنند، نیاز های سازمان را به خوبی می توانند شناسایی کنند و تشخیص بدهند.

نقاط ضعف تیپ شخصیتی ISFP در محیط کار

افراد دارای تیپ شخصیتی ISFP به دلیل درونگرایی بیش از حدی که دارند، نمی توانند انتقادات خود را به شکل واضح و روشنی از وضع موجود اعلام کنند. به دلیل اینکه افرادی احساسی هستد، نمی توانند به صورت منطقی تصمیم گیری کنند.

نحوه برخورد با تیپ شخصیت شناسی ISFP در محیط کار

چون افرادی درونگرا هستند، تمایل ندارند تا در جمع برای همکاران خود سخنرانی کنند.

تمایل دارند تا بتوانند سلیقه ی شخصی خود را در محیط کار پیاده سازی و اجرا کنند.

ارزش های محیط کار باید با ارزش های آن ها همخوانی داشته باشد.

بواسطه ی دقت و جزئی نگری، تمایل دارند تا جزئیات را مو شکافانه بررسی کنند و اطلاعات را به صورت رشته های جزئی در آورند.

مشاغلی که برای تیپ شخصیت شناسی ISFP مناسب است:

نقاش، بازیگر، مکانیک، مهماندار هواپیما، فیزیوتراپ و …

بنر شخصیت شناسی mbti

بنر شخصیت شناسی mbti برای وب سایت مدرسه کسب و کار آیا

دیگر مقالات MBTI به شرح زیر است:

دیگر مقالات هوش هیجانی مدرسه کسب و کار آیا:

 1. تیپ شخصیتی ENTJ
 2. تیپ شخصیتی INTP
 3. تله رها شدگی در زندگی چیست؟
 4. تیپ شخصیتی ISTJ
 5. با کارفرما مخالفت کن و استخدام شو
 6. تیپ شخصیتی ENTP
 7. تئوری تله های زندگی جفری یانگ
 8. تیپ شخصیتی ESTP
 9. تیپ شخصیتی ISFP
 10. آزمون شخصیت شناسی MBTI
 11. تحلیل رفتار متقابل چیست؟
 12. تیپ شخصیتی ESTJ
 13. چرا افراد موفق هوش هیجانی بالایی دارند
 14. مفهوم نظم شخصی چیست؟
 15. تیپ شخصیتی ISFJ
 16. تفکر مثبت چیست؟
 17. عوامل موثر در روابط عاطفی
 18. مسئولیت پذیری چیست؟
 19. تیپ شخصیتی ISTP
 20. خود ابرازی چیست؟
 21. هوش هیجانی در محیط کار
 22. بلوغ عاطفی چیست؟
 23. تفاوت EQ با IQ
 24. برنامه ریزی عصبی کلامی NLP
 25. روش های تغییر نگرش
 26. هوش مالی چیست؟
 27. خودشکوفایی چیست؟
 28. راه های رسیدن به آرامش درون
 29. بهبود هوش هیجانی
 30. هوش هیجانی و تاثیر آن در کسب و کار
 31. عزت نفس چیست؟
 32. روش های تقویت عزت نفس
 33. خودآگاهی چیست؟
 34. هوش عاطفی چیست
 35. نشانه های هوش هیجانی بالا
 36. کنترل استرس در فروش
 37. تعریف هوش هیجانی
 38. هوش هیجانی
 39. مهارت مدیریت احساسات
 40. هوش هیجانی و چهارشنبه سوری
 41. چگونه جر و بحث را در رابطه عاطفی کنترل کنیم؟
 42. مدیریت احساسات در فروش شخصی
 43. هوش هیجانی چیست ؟
 44. کنترل هوش هیجانی در کودکان چگونه صورت می گیرد
 45. تاثیر هوش هیجانی بر فروش
 46. هوش هیجانی به چه معنایی است؟
 47. برای موفقیت داشتن EQ بالا مهم است یا IQ بالا؟

تست شخصیت شناسی MBTI یکی از برترین تست های شخصیت شناسی است که کاربرد های فراوانی دارد. به طور مثال می توان از این تست برای شناخت شخصیت افراد استفاده نمود تا بتوان با دانستن خصوصیات تیپ شخصیتی این اشخاص پس از استخدام، آن ها را در بهترین موقعیت شغلی که با خصوصیاتشان همخوانی دارد، قرار داد. اگر شما در جایگاه کارفرما قرار دارید، با استفاده از تست MBTI می توانید کارمندان را بهتر شناخته و از آن ها کارهایی را بخواهید که بتوانند بهترین عملکرد را در انجام آن داشته باشند. بدین وسیله شما می توانید بهترین نتیجه را در کمترین زمان ممکن بگیرید و سریع تر به سمت موفقیت حرکت کنید.

به طور مثال زمانی که قصد دارید شخصی را در سازمان خود استخدام کنید، یه زبان بدن وی دقت می کنید. نگاه می کنید که او چطور نشسته، طرز نگاه کردن او چگونه است، دست هایش به چه حالتی قرار دارند و به صورت کلی دقت ویژه ای به حرکات و اشارات بدن وی می کنید. شما این کار را انجام می دهید تا بتوانید شخصیت او را بشناسید و یا استفاده از این شناخت برای او تصمیم گیری کنید.

مثال دیگر از مورد فوق، این موضوع است که زمانی که قصد دارید تا شخصی را برای مجموعه خود به کار گیرید، هوش هیجانی او را با استفاده از تست هوش هیجانی بار ان (تست هوش هیجانی baron) می سنجید تا متوجه شوید که او چه شخصیتی دارد و در زمان بحران و فشار های عصبی، عکس العمل وی چگونه خواهد بود. این موضوع یکی از مهم ترین موضوعات در استخدام کارمندان است زیرا برخورداری از هوش هیجانی بالا در رشد و ارتقا سازمان ها تاثیر مستقیم دارد و می بایست حتما مورد توجه قرار گیرد.

ما در مدرسه کسب و کار آیا که یکی از برترین موسسات آموزشی کشور است، به این موارد اهمیت ویژه ای داده و بدین منظور کارگاه های آموزشی و دوره های متعددی برای ارتقای مهارت های فردی مانند دوره زبان بدن، دوره هوش هیجانی، دوره مهارت فردی1، دوره مهارت فردی2، دوره مذاکره، دوره فروش حرفه ای، دوره سخنوری، دوره تصمیم گیری و انواع دوره های مدیریت برگزار می نمائیم. همچنین موسسه آیا یکی از برترین برگزار کنندگان دوره های جامع مدیریت راهبردی کسب و کار MBA و دکترای راهبردی کسب و کار DBA در سطح کشور می باشد.

هدف ما در موسسه کسب و کار آیا بالا بردن توانایی های افراد در زندگی شخصی و حرفه ای است.

دکتر یحیی علوی یکی از برترین اساتید حوزه مدیریت و فروش است که همواره بر جذب نیروهای متخصص و کارآمد تاکید دارند. یکی از ویژگی های مهم سازمان ها انتخاب افراد شایسته در موقعیت های شغلی مناسب است. دکتر علوی همچنین یکی از برترین سخنرانان حال حاضر کشور است که در زمینه مشاوره کسب و کار ها نیز فعالیت دارد. در واقع او یکی از برترین مشاوران بین المللی کسب و کار در کشور عزیزمان ایران است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب و کار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب و کار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می باشد.